Izglītības programma
JAUNĀ DEJAS PROGRAMMA SĀK DARBU!
2010-10-01
JAUNĀ DEJAS PROGRAMMA SĀK DARBU!
Deju pedagogs Andis Kozaks jaunās programmas audzēkņus aicina uz pirmo nodarbību trešdien, 6.oktobrī plkst.16.00 „Kārkliņos”, Kamīnzālē. Līdzi jāņem deju čības un ērts apģērbs.
Mūzikas un mākslas skola jaunajā mācību gadā
2010-09-01
Mūzikas un mākslas skola jaunajā mācību gadā
Jaunu audzēkņu uzņemšana mūzikas un mākslas izglītības programmās šobrīd turpinās un ilgs līdz 6.septembrim, interesenti var pieteikties pie skolas direktores Iritas Mergas katru darba dienu no plkst.10.00 līdz 16.00.
Jaunas iespējas dejot gribētājiem!
2010-09-01
Jaunas iespējas dejot gribētājiem!
Uzņemšana jaunajā programmā sāksies 23.augustā un turpināsies līdz 6.septembrim. Sīkāku informāciju var saņemt jau šobrīd pie skolas direktores Iritas Mergas katru darbadienu no plkst.10.00 līdz 16.00.

 
MŪZIKAS UN MĀKSLAS IZGLĪTĪBAS REFORMA
 
Irita Merga
Līgatnes novadamūzikas un mākslas skolas direktore
 
 
Jau no šī mācību gada sākuma izskan dažādas runas par reformu kultūrizglītībā, taču pieļauju, ka lielākā daļa iesaistīto – mūzikas un mākslas skolu audzēkņi un vecāki - par šīs reformas saturu nezin gandrīz neko. Lai arī mums, skolu direktoriem un pedagogiem, lielākoties arī nav pilnīgas skaidrības, ar ko jārēķinās turpmākajā darbā, uzskatu, ka vecākiem jāzina, kā tiek plānota viņu bērnu izglītība no 2010.gada 1.septembra.
Tātad, ar jauno mācību gadu reforma skars absolūti visus mūzikas un mākslas skolu audzēkņus. Pēc pašreizējās informācijas, mūzikā reforma būs viskrasākā. Tiek plānots, ka visi mūzikas izglītības programmu audzēkņi no 1.līdz 4.klasei mācīsies daudz mazāk nekā līdz šim – katrs audzēknis saņems 1,5 Instrumenta spēles stundas nedēļā (2x30 minūtes), 2 Mūzikas valodas stundas nedēļā un 1 Kolektīvās muzicēšanas stundu nedēļā. Pēc 4.klases audzēkņi būs jāsadala Pamata un Paplašinātajā programmā (attiecībā 80% pret 20%). Pamata programmas audzēkņi saņems 1 Instrumenta spēles stundu, 2 Mūzikas valodas stundas un 2 Kolektīvās muzicēšanas stundas nedēļā, bet Paplašinātās programmas audzēkņiem tiks 2 Instrumenta spēles stundas, 2 Mūzikas valodas stundas, 2 Kolektīvās muzicēšanas stundas, 1 Kameransambļa stunda nedēļā, Vispārējās klavieres un papildus 2 Mūzikas teorijas stundas nedēļā 7.-9.klasē. Paredzēts, ka Paplašinātajā programmā tiks iedalīti tie audzēkņi, kas turpinās tālāk mācīties mūzikas vidusskolās.
Mākslas izglītības reforma paredz, ka skolas pašas varēs izvēlēties, vai īstenot Pamata, vai Pilno programmu, atkarībā no skolai pieejamajiem pedagoģiskajiem un materiālajiem resursiem. Pamata programmas kopējais apjoms paredzēts 1460 stundas, ko skola varēs sadalīt uz 5-9 gadiem pēc izvēles. Pamata programmā audzēkņi varēs apgūt zīmēšanu, gleznošanu, kompozīciju un darbu materiālā, kā arī 2-3 izvēles priekšmetus, kuru saturu izstrādās skola. Pilnās programmas kopējais apjoms ir 2455 stundas, pie tam, pedagogu algas valsts finansēs par 1460 stundām, bet par 945 stundām būs jāmaksā pašvaldībai. Šīs 1460 stundas ir tās pašas, kas Pamata programmā, bet 945 stundas ietver sevī izvēles priekšmetus, kuru saturu atkal izstrādā skola, atbilstoši savā apkaimē pieejamiem mākslinieku-pedagogu resursiem un vietējām kultūras tradīcijām.
Pedagogiem ir ļoti daudz jautājumu un neskaidrību, tomēr šobrīd mēs nevaram saņemt skaidras un precīzas atbildes uz tiem. Jautājumi ir gan par reformas konkrēto saturu, gan juridiskajiem aspektiem, gan tādiem „sīkumiem” kā noslēguma prasības katrā programmā, kas nepieciešamas, lai varētu izstrādāt konkrēto mācību priekšmetu mācību programmas un galu galā – licencētu jaunās izglītības programmas. Dažādos līmeņos tiek lauzti šķēpi par un ap reformas saturu, iesaistījušās ir arī mūzikas un mākslas izglītības iestāžu asociācijas, Mūzikas un Mākslas akadēmiju gudrākie prāti, kaut kas it kā notiek, vismaz tā šķiet, bet kādi ir rezultāti, īsti nezinām. Tas viss ir labi, tikai mācību gada noslēguma pārbaudījumi tuvojas vēja spārniem, bet kā būs jārīkojas mums, skolās strādājošajiem, neviens vēl nevar pateikt. Negribētos, ka kārtējo reizi viss notiek ārkārtīgā steigā, bez pienācīgas sagatavošanās. Katrā ziņā, jācer, ka līdz 1.maijam visas neskaidrības tiks kliedētas, lai varam plānot savu darbu, šo mācību gadu pabeigt un jauno mācību gadu uzsākt bez lieka stresa.
Protams, ka, tiklīdz būs pilnīgi skaidrs, kas notiks un kādā veidā, aicināsim mūsu audzēkņu vecākus uz sapulci, lai informētu par situāciju un iespēju robežās atbildētu uz jautājumiem.

Laika ziņas
Aptaujas