Jaunumi
Līgatnes kultūras namā skatāma Ainas Martinsones personālizstāde

No 11. septembra līdz 13. oktobrim, Līgatnes kultūras namā skatāma mākslinieces Ainas Martinsones akvareļdarbu personālizstāde.

Aina Martinsone dzimusi 1936. gada 18. martā Sausnējā. Skolas gadus pavadījusi tur pat dzimtajā pusē, bet vēlāk studējusi pedagoģiju Valmierā. Jau kopš skolas gadiem daudz zīmēja un vēlāk arī pilveidoja savas mākslinieciskās dotības, skolojoties Rīgā pie Petraškēviča, Ģērmaņiem, Zviedra un citiem.

Vēlāk pārceļas ar ģimeni uz Līgatni un tiek pieņemta darbā Līgatnes papīrfabrikā par produkcijas noformētāju. Vairāk kā desmit gadus Ainas zīmējumi rotāja  skolas burtnīcas, zīmēšanas blokus, vēstuļu papīrus, aploksnes  un citus papīrizstrādājumus. Amizantus karikatūrzīmējumus un svinīgus sveicienus regulāri varēja sastapt arī Līgatnes papīrfabrikas laikrakstā ‘Līgatnes papīrnieks’.

Neskatoties uz viņas amatu, Ainas lielā aizraušanās ir gleznot akvarelī. Ziedi un meža ainavas ir visbiežāk gleznotā tematika, agrāk, gleznojusi arī portretus, taču atzīst, ka tam bijis vajadzīgs diezgan liels sasprindzinājums un precizitāte,  toties smilgas esot viņas mīlestība.

Vairāki simti viņas darbu ir izmērā 50 x 60 cm – jo tāds ir bijis papīrfabrikā pieejamais papīrlokšņu lielums. Liela daļa Ainas darbu ir gleznoti tieši uz Līgatnes papīrfabrikas ražotā akvareļpapīra, kas esot bijis viegli pieejams.

Šobrīd Aina dzīvo Cēsīs un joprojām savos 82 gados glezno. Vērojot šo izstādi,  lai Jums izdodas apreibt no ziedu smaržām, sajust zeltaino rudeni un saplūst ar dabas veidotajām kompozīcijām, kādas tās attēlo Aina -  bez liekiem priekšmetiem – vāzēm, glāzēm un servīzēm.   
 

 

Izstādi rīko pašvaldības aģentūra "Līgatnes novada Kultūras un tūrisma centrs" sadarbībā ar mākslas kuratori Ievu Šulcu.

2018-09-12
Laika ziņas
Aptaujas