Jaunumi
20. janvārī aicinām uz Barikāžu piemiņas pasākumu

1991. gada 13.-27. janvāris Rīgā. Barikāžu laiks. Laiks, kad cauri pārliecībai par taisnību, cauri izmisumam, neziņai, patriotismam pastāvēja milzīga ticība laimei un brīvībai, pārdabiska drosme un vienotība.

Šai laikā ļaudis no visas Latvijas, vēl nesaprotot vai arī ļoti labi saprotot notikumu nopietnību, devās uz Rīgu, lai kopīgi atvērtu vārtus brīvībai. Lielas idejas vārdā brauca vīri un sievas gan no Līgatnes, gan Augšlīgatnes. Ar papīrfabrikas “Līgatne” tā laika vadības vēlību katru dienu sarkanais IKARUS veda uz Rīgu fabrikas strādniekus, pilsētciemata vīrus un sievas. Katru otro dienu uz Rīgu devās arī Līgatnes ciema ļaudis ar Fabriciusa vārdā nosauktās šķirnes putnu audzētavas autobusu. Par to rūpējās Fabriciusa Tautas frontes grupa kopā ar Līgatnes ciema TDP izpildkomiteju. Arī autobuss no Kasku ceha veda ļaudis uz Rīgu. Mājās palikušās sievas, bērni, vecmāmiņas izmisīgi tvēra katru ziņu radio un TV.

Ar barikāžu dalībniekiem kopā bija un viņus emocionāli atbalstīja dažādas muzikālās apvienības. Uz Rīgu vairākas reizes devās arī bērnu popgrupa “Pekšņi”, lai uzstātos Doma laukumā.

Cik bīstama bija situācija liecina vien fakts, ka visiem, kuri devās uz barikādēm, līdzi bija jānēsā lapiņa ar uzrakstītu vārdu, uzvārdu, dzīvesvietu un asinsgrupu.

Vārds TĒVZEME

krusta

dūrienā

piešūts pie manas

mēles

un lokās

un lokās -

kā ceļš

no kura

nogriezties nevar.     

/Liāna Langa/

Visskaudrākā 1991. gada barikāžu laika pieredze noteikti ir joprojām saglabājusies nāves tuvā elpa.

Mūsu muguras mums jāiztaisno pašiem. Tāpēc pulcēsimies 20. janvārī plkst. 17.00 Līgatnes estrādē Barikāžu piemiņas pasākumā. Kopīgi skatīsimies jauno Romualda Pipara dokumentālo filmu par barikāžu laiku “Vēsture aiz Kadra”. Būs silta tēja, ugunskurs. Tāpat kā barikāžu dienās līdzi paņemsim sviestmaizītes un dalīsimies cienastā, kavēsimies atmiņās un stiprināsimies dziesmās. Parūpēsimies paši par siltu apģērbu un siltu sēdvietu uz estrādes soliem.

Līdzi ņemsim bērnus un mazbērnus, lai kopīgi šķirtu vēstures lappuses un sargātu savu brīvību.

 

 

2018-01-20
Laika ziņas
Aptaujas