Jaunumi
23. maijā Skaļupēs koncertēs folkloras grupa VIDOVO no Slovēnijas

Rehabilitācijas centrā „Līgatne” 23.maijā plkst. 16.00 notiks  folkloras grupas  VIDOVO koncerts.

Pie Siguldas tautas deju kolektīva "Vizbulīte"  no 22. līdz 27. maijam viesosies folkloras grupa no Slovēnijas VIDOVO.. Šajā laikā viesi koncertēs Līgatnē, Limbažos, Turaidā un Siguldā – Siguldas novada svētkos.

Folkloras grupa VIDOVO Natašas Hribaras vadībā  uzstājas jau vairāk kā 20 gadus. Kolektīvs savos uzvedumos prezentē dejas un tradīcijas no dažādiem Slovēnijas reģioniem. VIDOVO ir piedalījies vairākos festivālos dažādās valstīs – Francijā, Čehijā, Vācijā, Austrijā u.c. 1999. gadā grupa piedalījās folkloras festivālā Millazzu pilsētā, Sicīlijā un jau nākamajā gadā- folkloras festivālā Čehijas pilsētā Svetli nad Suzavom. Liels sasniegums bija dalība starptautiskajā folkloras festivālā Zahatecas pilsētā Meksikā 2004. gadā, kur piedalījās 28 kolektīvi no Eiropas, Ziemeļamerikas, Dienvidamerikas un Āzijas. Katru gadu VIDOVO startē slovēņu folkloras grupu sacensībās, kurās divus gadus ir sasnieguši augstus rezultātus.

VIDOVO  grupa lepojas arī ar istarptautiskā folkloras festivāla organizēšanu SLOFOLK Šentvid pri Stični pilsētā, kas ir kļuvis par tradīciju. Festivāls notiek jau 9 gadus. 2012. gadā šajā festivālā piedalījās arī TDK „Vizbulīte” kopā ar kolektīviem no Maķedonijas, Čehijas un Serbijas. Turpinot festivāla laikā iegūto sadraudzību, TDK „Vizbulīte” priecājas šogad uzņemt viesus no VIDOVO folkloras grupas Latvijā.

 

2013-05-23
Laika ziņas
Aptaujas