Jaunumi
4. maijā Baltā galdauta svētki

 

Jau otro gadu Līgatnes novadā tiks svinēti Baltā galdauta svētki. Tā ir kopā būšana un sarunas, sadziedāšanās, sadancošanās, filmu skatīšanās, dzejas vai prozas lasījumi, izceļot savas apkaimes nozīmīgākos notikumus un godinot personības, kopīga galda klāšana un svinēšana par godu Latvijai.

Baltā galdauta svētki ir veids kā svinēt Latvijas otro dzimšanas dienu - mūsu PAR dienu, pieminot 1990. gada 4. maiju, kad Latvijas PSR Augstākā Padome pieņēma deklarāciju Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu - lēmumu, kas atjaunoja Latvijas suverenitāti. Tā bija diena, kad izvēlējāmies brīvību, pateicām PAR grāmatām, kas drīkst būt mūsu grāmatplauktos, PAR mūsu draugiem no visas pasaules, PAR brīvai informācijai, uzņēmīgumam un patiesai līdzdalībai.

Šogad svētku svinības notiks Līgatnes kultūras namā. Plkst. 14.00 visi aicināti kopīgi noskatīties Rolanda Kalniņa filmu "Ceplis". Filma veidota pēc Pāvila Rozīša romāna Ceplis. 20. gadsimta 20. gadi Latvijā. Uzņēmīgais Edgars Ceplis nodibina akciju sabiedrību, lai no Latvijas māla ražotu ķieģeļus eksportam, viņa projektā iesaistās daudzi, cerot uz solīto milzu peļņu. Drīz Ceplis aizraujas ar sava kantora mašīnrakstītāju Austru Zīli, bet bizness tikmēr atstāts novārtā, turklāt izrādās, ka Cepļa izvēlētais māls ražošanai nav derīgs. Kamēr neviens to nav uzzinājis, Ceplis ātri savērpj intrigu, un par akciju sabiedrības vadītāju kļūst Nagaiņa znots Sausais.
Plkst. 16.00 sāksim mūsu svinības, kur katrs aicināts paņemt līdzi kādu cienastu kopīgam galdam un apģērbā iekļaut kādu latvisku akcentu. Svētku laikā godināsim mūsu kaimiņus, ko mēs paši būsim pieteikuši dižaptaujā "Labs kaimiņš tuvāks par radu". Noteiksim labākos pīrāgu cepējus Līgatnes novadā. Lustēsim kopā ar kapellu "Luste" no Kurzemes.

Svētku noslēgumā ap 20.00 būs iespēja noskatīties filmu "Savējie sapratīs". Tā ir filma, kas tāpat ir ļoti piemērota 4. maija svētkiem, jo aicina mūs atsaukt atmiņā iemīļotās dziesmas, to autorus un izpildītājus. Pirmo reizi hronoloģiskā secībā apkopots un izstāstīts soli pa solim, kā aizsākās rokmūzikas vēsture Latvijā. Filmā labi parādīts padomju laika vēsturiskais fons - un visi atmiņu stāsti ir viegli, gaiši un brīžiem smieklīgi. Filmā satiksimies ar Raimondu Paulu, Imantu Kalniņu, Pitu Andersonu, Mārtiņu Braunu, brāļiem Sējāniem, Borisu Rezņiku, Niku Matvejevu, Zigmāru Liepiņu, Valdi Skujiņu un citiem iemīļotiem māksliniekiem, kuri par aizgājušajiem laikiem runā ar humoru un mīlestību. Filma ar labu pēcgaršu.

Tiekamies Baltā galdauta svētkos!

 

 

2017-05-04
Laika ziņas
Aptaujas