Jaunumi
5. augustā Līgatnē notiks pirmais brīvdabas garšu, papīra un sarunu festivāls "Pārceltuve"

Sestdien, 5. augustā, Līgatnē atkal tiks svinēti iemīļotie Papīra svētki, kur papīra godināšanu papildinās zemnieku un amatnieku tirdziņš, brīvdabas kafejnīcas, ekskursijas, īpašas meistarklases, dabas garšu sarunas un improvizēts vienas dienas restorāns "Latviešu svinību galds". 

Dabas garšas sarunas

Līgatnes kultūras namā satiksies dažādu jomu pārstāvji. Viņus visus vieno alkas izzināt dabu tās dažādākajās izpausmēs – kulinārijā, ģeogrāfijā, mākslā un pat zinātnē. Sarunu tēmu spektrs tikpat plašs kā dalībnieku intereses, sākot no laba naža un stikla, beidzot ar sēnēm, alu un maizes cepšanu malkas krāsnī. Dzirdēsim Jēkabu Dimiteru, Initu Danilāni, Aigaru Ruņģi, Astru Spalvāni u.c. Sarunas vadīs un runātājus pieskatīs dabas pētnieks Māris Olte. 

Amatnieku un zemnieku tirgu

Līgatnes tirgus laukumā vienuviet būs sabraukuši mājražotāji no tuvākas un tālākas apkārtnes, ļaujot sanākušajiem iegādāt visu to, kas pašlaik zemniekam laukā un amatniekam pūrā. 

Meistardarbnīcas un ekskursijas

Īpašās meistardarbnīcās ikviens varēs izmēģināt spēkus papīra izgatavošanā, iesildīt roku ēdiena un dzēriena gatavotāju arodā, iemācīties atpazīt pļavas augus, tvert ēdienu fotogrāfijā un apgūt citas prasmes. Savukārt zinātkārie būs aicināti doties aizraujošā ekskursijā, lai iepazītu Līgatnes papīrfabriku, izzinātu apkaimē atrodamās sēnes un vērotu te mītošos putnus. 

Brīvdabas kafejnīcas

Kad būs gan izstaigāts, gan izklausīts, gan iepirkts un iepazīts, būs pienācis laiks ieturēties, atliks tikai izvēlēties kur! Uzdevums nebūs no vieglajiem,  jo dažādās vietās būs atrodamas īpašas pieturvietas (līdz pat desmit), kur izsalkušie varēs iestiprināties ar sezonas veltēm. 

"Latviešu svinību galds"       

Pievakarē viesiem tiks atvērts improvizēts vienas dienas restorāns "Latviešu svinību galds", kur šefpavāri no 3 pavāru restorāna, Restorāna 3, Valmiermuižas Alus virtuves, Rehabilitācijas centra „Līgatne”, Lustīgajiem Meistariem, Vilhelmīnes dzirnavām un Līgatnes vīna darītavas gardēžiem piedāvās savu ēdienu un stāstu par mūslaiku Latvijas virtuvi. Biļetes uz vakara restorānuiespējams iegādāt www.bezrindas.lv 

Informācijai: Justīne Kalēja, justine@valmiermuiza.lv

Biļetes uz Dabas garšas sarunām 5 eiro vērtībā un ekskursijām 2 eiro vērtībā (līgatniešiem un pensionāriem 1 eiro) būs iegādājamas notikumā uz vietas. 

Aicinām ikvienu izzināt, izgaršot un izstaigāt Latvijas dabas pārsteigumus Līgatnē 5. augustā. Rīko: 3 pavāru restorāns, Restorāns 3, Valmiermuižas alus virtuve, Līgatnes novada dome


 

 

2017-07-20
Laika ziņas
Aptaujas