Jaunumi
6. aprīlī ar izrādi "Sātanisks stāsts" Līgatnes kultūras namā viesosies Raganas amatierteātris

Regīna Ezera  (1930.-2002.) latviešu rakstniece - prozaiķe, viena no nozīmīgākajām 20. gadsimta latviešu psiholoģiskās prozas autoriem, eseju, recenziju un interviju autore. Viņas daiļradē liela nozīme ir sapņiem, vīzijām, nojautām, fantastiskā un reālistiskā sapludinājumam.

Sātanisks stāsts ietilpst krājumā Pilnatnes stāsti, apvienojot sešas noveles, kuŗu kopsaucējs ir pilnmēness nakts. R. Ezeras pilnmēness ir vairāk ironijas piestrāvots, reizēm grotesks un komisks, kā arī traģisku nojautu un notikumu vēstnesis. Autore Likteni, Nāvi, Laiku un Mūžību viscaur atļaujas rakstīt ar lielajiem burtiem un viss notiekošais iegūst mazliet fantasmagoriskas aprises. Mēness ir tas punkts, kur sastopas darbojošos personu skatieni. Mēnessgaismas iespaidoti, tēli redz vai atceras dīvainus sapņus un gandrīz pravietiskas vīzijas, pārcilā atmiņā dažādus neparastus notikumus un neizskaid­rojamas sakritības. Garāmslīdošās satikšanās, iedomas, nojaus­mas iegūst kādu īsti netveramu jēgu.

Raganas teātra izrāde “Sātanisks stāsts” ir mēģinājums pietuvoties rakstnieces nojautu un notikumu virpulim, dodot savu skatījumu un skatuvisku risinājumu, bet saglabājot autores teksta savdabīgo izteiksmi un plūdumu.  Stāsts par sievieti un vīrieti, par attiecībām, par nojausmām, sajūtām, pazemojumiem, par rīcību un iedomām. Cauri stāstam skan jautājums - kas vada cilvēka domas? Vai cilvēks pats veido savu dzīves ceļu, vai arī - “Liktenis to vien dara, kā izgudro pārsteigumus, ieķibilējot mūs muļķīgās situācijās.”? Bet visam pāri “aumaļām līst mēnesgaisma” un “Laiks pilina Mūžības sekundes”.

 


 

 

2019-04-06