Jaunumi
9. decembrī Ķempju baznīcā notiks 2. Adventes koncerts

9. decembrī, Adventa otrajā svētdienā, plkst. 13.00 Ķempju baznīcā notiks Adventes koncerts. 

Muzicē: Boļeslava Voļaka brāsbends un ērģelnieks Pēteris Vaickovskis. 

Programmā: senas kanconas, korāļi, ričerkāri, svītas, kā arī Ziemassvētkiem veltītas melodijas. 

Koncertu atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds, LKVMAF 

Ieeja brīva. 

Boļeslava Voļaka brāsbends (iepriekšējais nosaukums Rīgas Jauniešu brāsbends) 2015. gada 23. jūlijā nosvinēja jau 16 gadu jubileju. Rīgas Jauniešu brāsbends, kurā muzicēja Emīla Dārziņa mūzikas skolas jaunie talanti vecumā no 13 līdz 17 gadiem, savu pirmo koncertu sniedza 1999. gada 23. jūlijā Mežotnes pilī Senās mūzikas festivāla ietvaros. Jau tad koncerta repertuārā spilgti iezīmējās tādi izcili vēlīnās renesanses un agrīnā baroka grandi kā G. P. Palestrīna, Dž. Gabrieli, M. Pretorius, S. Šeidts, kā arī A. Vivaldi un  J. S. Bahs.

Gada jubileju kolektīvs svinēja ar koncertu Vāgnera zālē, bet jau tā paša gada rudenī ieguva pirmo laureāta diplomu Rīgas Domes Kultūras pārvaldes organizētajā 1. Pūšaminstrumentu kameransambļu konkursā. Tālākie panākumi jau bija saistīti ar starptautiskiem festivāliem un konkursiem. Uz Rīgas Jauniešu brāsbenda bāzes tika dibināts jauniešu pūtēju orķestris Klasika, un 20. Starptautiskajā Baltijas jūras valstu jauniešu pūtēju orķestru un brāsbendu festivālā Rostokā gan orķestris, gan brāsbends ieguva augstākās pakāpes diplomus, augstāko punktu skaitu un balvu par labāko obligātā skaņdarba Burgharda Meijera Dona Kihota interpretāciju. Arī nākamajā gadā 21. Starptautiskajā konkursā Rostokā tika piešķirta mūzikas izdevniecības īpašā balva par labāko mūsdienu mūzikas interpretāciju metāla pūšamajiem instrumentiem (tika atskaņota Viļņa Šmīdberga Sēru mūzika).

2004. gadā, piecu gadu jubilejā, Rīgas Jauniešu brāsbends ierakstīja savu pirmo kompaktdisku.

Lai gan kolektīvs koncertos ir atskaņojis dažādu laikmetu komponistu skaņdarbus, pārsvarā priekšroka tiek dota senajai mūzikai, un sadarbībā ar Latvijas ērģelniekiem Ilzi Reini, Pēteri Vaickovski un Ingu Rāceni ir sniegti neskaitāmi koncerti gan Rīgā, gan Latvijas visdažādākajos novados.

Šodien brāsbenda mūziķi ir vadošie speciālisti Latvijā un strādā labākajos Latvijas profesionālajos orķestros un ansamblis ir pārtapis par Boļeslava Voļaka brāsbendu, jo, jau sākot no ansambļa dibināšanas līdz šodienai, JV LMA emeritētais profesors Boļeslavs Voļaks ir kolektīva vadītājs, diriģents, koncertrepertuāra veidotājs un visu skaņdarbu aranžētājs.

 

2018-12-09
Laika ziņas
Aptaujas