Jaunumi
Augšlīgatnē skatāma Daces Bušas tekstilmozaīkas izstāde "Mans stāsts"

No 7. līdz 27. maijam Augšlīgatnes kultūras namā apskatāma tērvetnieces Daces Bušas tekstilmozaīkas darbu izstāde "Mans Stāsts". Izstādes atklāšana 7. maijā plkst. 12.00

Dace Buša:

Es savu stāstu varu sākt vismaz trīsreiz:

  • Kad skolas gadus pavadīju zīmēšanas pulciņā, Saldus bērnu mākslas skolā un Rīgas amatniecības vidusskolā...
  • Viss  sākās ar zīda apgleznošanu. Kad jau dienot Latvijas Republikas bruņotajos spēkos, dienests aizveda mani uz ZS 45.Bataljonu Kuldīgā, kur satiku TLMS “Varavīksne “  audēju Ingu Strautmani.Viņa man atgādināja, ka es jau zinu un varu darināt skaistas lietas, kuras priecē cilvēkus...
  • Trešoreiz stāsts var sākties no dienas, kad pieņēmu lēmumu iestāties šūšanas skolā “BURDA”, kur tekstilmozaīku pasniedz skolotāja un meistare Aija Rācenāja. Viņas zināšanas un pasniegšanas prasmes mani tik iekārdināja, ka no 2013.gada augusta, kad pabeidzu šūšanas skolu “BURDA”  vairs nespēju izstāties no tekstilmozaīkas pasaules un izglītošanās šajā mākslā turpinās.

Katru gadu, mēnesi vai pat dienu tiek sašūts kāds darbiņš gan izstādēm, kuras notiek ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā, gan saimnieciskas lietiņas un  neizpalikt arī bez dāvanām tuviniekiem.

Šujot tekstilmozaīku, pat pavisam nejauši, atrodas manu darbu sekotājas. Priecē tas, ka priecājas ne tikai par maniem sasniegumiem, bet arī tas, kaesmu spējusi iedvesmot apgūt tekstilmozaīkas pamatus un iemaņas tekstilmozaīkas šūšanā.

Šujot ar prieku, pat nemani kā ir sanākusi laba sadarbība ar Lielvārdes meitenēm, Auces amatu māju, Dobeles amatu māju, Līgatnes amatu māju un  Tērvetes pašvaldību.

Tāpat kā stāsts var sākties trīs reizes, tāpat arī cilvēki manā dzīvē ienāk no trīs dažādām pasaulēm. Protams,  viena no pasaulēm ir ģimene, otra pasaule irdienesta kolēģi, kuri piedalās manā dzīvē jaupadsmito gadu un trešā pasauleir tekstilmozaīka, kura saved kopā ar daudz interesantiem un radošiem cilvēkiem. 

Visas šīs pasaules sastāv no jaukiem, mīļiem, interesantiem cilvēkiem, tāpat kā tekstilmozaīkas izstrādājums no krāsainiem auduma gabaliņiem. Saliekot to visu kopā veidojas “Mans stāsts”.

 

2017-05-08
Laika ziņas
Aptaujas