Jaunumi
Arhitektūras birojs "Forma" iegūst kultūras mantojuma Gada balvu par Līgatnes papīrfabrikas ciemata vēsturisko izpēti un attīstības koncepciju.

Piektdien, 9. septembrī plkst. 17 ēku kompleksa Trīs brāļi pagalmā Rīgā, M. Pils ielā 19 tiks pasniegtas kultūras mantojuma Gada balvas, portālu Diena.lv informēja Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijā. 

9.septembrī tiks paziņoti Gada Balvas laureāti, kas iegūs tradicionālo marmora ķieģeli un naudas balvu par ieguldījumu Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanā laikā no 2008. līdz 2011. gadam piecās nominācijās - par kultūras mantojuma izpēti, kultūras mantojuma popularizēšanu, kultūras mantojuma restaurāciju, labākajam kultūras pieminekļa saimniekam un Lielo Gada balvu mantojumā.

Kultūras mantojuma Gada balvas laureāti: nominācijā Izpēte - SIA Arhitektūras birojs Forma un LCC Karklins Design Studio par Līgatnes papīrfabrikas ciemata vēsturisko izpēti un attīstības koncepciju. Nominācijā Restaurācija - muzejam Vēveri par vējdzirnavu restaurāciju. Nominācijā Labākais saimnieks - Jelgavas pilsētas domei par Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa restaurāciju un pielāgošanu mūsdienu izmantošanai. Nominācijā Popularizēšana - Kuldīgas Restaurācijas centram par projektu Kultūras mantojuma laboratorijas 2008 – 2011.

Lielā Balva un naudas prēmija 1500 latu apmērā tiks pasniegta Imantam Lancmanim par mūža ieguldījumu. Īpašā balva par mecenātismu tiks pasniegta Borisa un Ināras Teterevu fondam.

Ar Atzinības rakstiem tika apbalvoti - Dr. art. Elita Grosmane par pētījumu Senā Jelgava, Irēna Bākule, Arnis Siksna  par pētījumu Rīga ārpus nocietinājumiem, arheoloģe, numismāte, Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta vadošajā pētniece, vēstures doktore Tatjana Berga par Pētījumu numismātikā un Antona Buhholca (1848 - 1901) monētu kataloga sastādīšanu.

Atznības raksts tiks pasniegts pašvaldības iestādei Ventspils muzejs par Smiltnieku mājas restaurāciju, SIA PV pārvaldepar pagalma sētas un vārtu konservāciju (avārijas stāvokļa novēršanu) Mārstaļu ielā 23, Rīgā.

Atzinības raksti tiks pasniegti arī Daugavpils Latviešu kultūras centra direktorei Regīnu Osmanei par Vienības nama saglabāšanu, Latvijas Arhitektūras muzeja fondam par izstādi ModrisĢelzis. Latvijas arhitekts. XX. Gadsimts, kā arī Latvijas suvenīru ražotāju apvienībai Nice Place.

Kultūras mantojuma Gada balvu izvērtēja profesionāla un kompetenta žūrija un piešķīra par ieguldījumu Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanā laikā no 2008.-2011. gadam piecās nominācijās: par kultūras mantojuma izpēti, kultūras mantojuma popularizēšanu, kultūras mantojuma restaurāciju, labākajam kultūras pieminekļa saimniekam un Lielo Gada balvu mantojumā. Tika izvirzīta arī īpaša balva par mecenātismu, kā arī atsevišķi atzinības raksti par ieguldījumu Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanā. 

Kultūras mantojuma Gada balva ir vienīgais valsts apbalvojums kultūras mantojuma nozarē, ko rīko biedrība ICOMOS Latvija, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija un UNESCO Latvijas Nacionālās komisija, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālam atbalstam.

avots: www.diena.lv/kultura/pasniegs-kulturas-mantojuma-gada-balvas-13902468

 www.forma-ab.lv/lv/project/37/#

2011-09-10
Laika ziņas
Aptaujas