Jaunumi
Augšlīgatnē atklāts skeitparks

Piektdien, 2018. gada 7. septembrī, Augšlīgatnē tika atklāts skeitparks.

Paldies par skeitparka izveidošanu jāsaka Līgatnes jaunietim Jorenam Bročam, kurš rosināja Līgatnes novada domi izveidot piemērotu laukumu jau iepriekš iegādātajām skrituļošanas konstrukcijām. Jorens sagatavoja projektu pieteikumus diviem projektu konkursiem - LMT konkursam “Latvijas Mobilais Telefons Latvijai” un Līgatnes novada domes finansētajam konkursam “Sabiedrība ar dvēseli”. Savukārt Līgatnes novada dome sagatavoja pieteikumu Eiropas Lauksaimniecības fondam lauku attīstībai (ELFLA). Par ELFLA piešķirto finansējumu bija iespējams izbūvēt betona laukumu, kas īpaši labi piemērots braukšanai ar skrituļdēli un skrituļslidām. LMT projektu konkursā piešķirtais finansējums izmantots veco konstrukciju pārvešanai un virsmu atjaunošanai, savukārt konkurss “Sabiedrība ar dvēseli” ļāva iegādāties divas papildu konstrukcijas. Konstrukciju pārbūvēšanu un atjaunošanu pašu spēkiem veica Jorens ar draugiem. Paldies Reinim Gradovskim, Mārtiņam Žagaram, Artūram Bondaram, Tomam Upītim un Emīlam Mortuļevam. Daudz un dažādos veidos palīdzēja arī Augšlīgatnes bērni, kas visu būvniecības laiku aktīvi sekoja laukumā notiekošajiem darbiem.

Jorens atzīst, ka viegli nav gājis, jo darba gaitā radušās negaidītas grūtības, bet visu spēkiem un ar domes atbalstu viss ir izdevies, un ieguldītais darbs un pūles ir rezultāta vērtas.

Skeitparka atklāšana. Jāņa Bukovska foto.

Finansējums skeitparkam rasts trīs projektos:

  • Laukuma izbūve veikta projektā “Skrituļošanas laukuma izbūve Augšlīgatnē” (projekta Nr. 17-09-AL18-A019.2202-000004) ar kopējām izmaksām EUR 17 000 (bez PVN) apmērā, no kurām EUR 15 300 finansēja Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai, bet EUR 4 682,70 lielo līdzfinansējumu nodrošināja Līgatnes novada dome.
  • Skrituļošanas iekārtu atjaunošana notikusi, pateicoties projektam “Latvijas Mobilais Telefons Latvijai”. LMT šim mērķim piešķīra EUR 1350.00.
  • Savukārt skeitparka konstrukcijas EUR 700.00 vērtībā papildinātas Līgatnes novada domes finansētā projekta “Sabiedrība ar dvēseli” ietvaros.

Līgatnes novada dome izsaka pateicību Lauku atbalsta dienestam, “Cēsu rajona lauku partnerībai”, “LMT” un visiem Augšlīgatnes skrituļošanas entuziastiem, kas iesaistījās projekta īstenošanā.

Attēlu rezultāti vaicājumam “LMT”   Attēlu rezultāti vaicājumam “sabiedrība ar dvēseli” Attēlu rezultāti vaicājumam “cēsu rajona lauku partnerība”

 

                        

  

 

2018-09-11
Laika ziņas
Aptaujas