Jaunumi
19.maijā būsim kopā Ratniekos! Ratnieki (Līgatnes novads) aicina tuvus un tālus kaimiņus no plkst. 12.00 uz „Kaimiņu būšanu”

 

 
Ratnieki (Līgatnes novads) Līgatnes novada kultūras un tūrisma centrs un biedrība „Labā puse” aicina tuvus un tālus kaimiņus š.g. 19. maijā no plkst. 12.00 uz „Kaimiņu būšanu”
 
Jau trešo reizi Ratniekos (Līgatnes novads) ir klāt diena, kad kaimiņi, tuvi un tāli var satikties, parādīt savus paveiktos darbus un apgūt jaunas lietas. Šogad no plkst. 12:00 līdz 17:00 ir gaidīti visi amatu meistari un tie, kas vēl tikai grib kādu amatu apgūt. Pasākumā darbosies AMATNIEKU MEISTARDARBNĪCAS - No dzijas līdz audeklam: vērpšana,  dzijas šķeterēšana, vilnas kāršana ar kārstuvēm, vilnas velšana, aušana,  prievīšu aušana, adīšana, tamborēšana, kā arī papīra liešana, ziepju gatavošana, auduma ziedu darināšana, krēslu pīšana, karošu grebšana. Visa pasākuma garumā darbosies amatnieku tirdziņš.
Ratniekos notiks  2. ĀTRADĪŠANAS ČEMPIONĀTS. Savu māku varēs parādīt gan pieredzējušas adītājas, gan arī tie, kas adīt uzsākuši tikai nesen. Svētku ietvaros būs arī DARBĪGO DĀRZKOPJU DIENA. Darbosies stādu maiņas punkts (mainīs visu- vasaras puķes, telpaugus, kokaugus, palmas un ziemcietes), kā arī visi varēs pārbaudīt savas zināšanas un veiklību sēklu un zaru atpazīšanas, pupiņu šķirošanas konkursos. Protams varēs realizēt savu dārzkopja produkciju.
Varēs apgūt jaunas zināšanas dažādās lekcijās: Guna un Jānis Rukšāni, "Dārzs cauri gadalaikiem", Andris Kapusts "Krustabas, vedības un bedības latviešu tradīcijās senāk un mūsdienās", tikšanās ar Velgu Vītolu "Līgatnes dabas taku iemītnieki pavasarī", kā arī „Zāļu hospitālī” zāļu sievas padomi.
Bērniem būs iespēja iepazīties ar Līgatnes Pasaku mājas iemītniekiem, kā arī ar Līgatnes novada vidusskolas tehniskās jaunrades pulciņa darbiņiem.
Kārtīgā pasākumā neiztikt bez mūzikas! Klausītājus priecēs Līgatnes novada pašdarbnieki – Līgatnes novada vidusskolas aerobikas pulciņa meitenes, vidusskolas teātra grupa, līnijdeju kolektīvs „Možums”, vokālais ansamblis „Mantojums” un Amatas novada Ģikšu līnijdejotāju kolektīvs
Visu pasākumu laiku būs aplūkojamas:
izstādes  no pūralādes „Rozes – izšūtas, adītas, pērļotas” un "Profesionālu fotogrāfu skolas" pasniedzēju un absolventu fotoizstāde „Ratnieku noskaņas”;
filmu demonstrēšana „Līgatnes novads laiku lokos”; gards cienasts un atspirdzinājums bufetē „TRĪS KŪKAS”.
Ja kādam gribēsies pabūt mazliet nostāk no ļaudīm, tas var doties pastaigu takā uz
Ratnieku alu vai uzspēlēt kroketu kompleksa teritorijā izveidotajos laukumos. Ratniekos atrodas vienīgie Latvijā publiskie kroketa laukumi. Interesenti varēs izmēģināt kroketa spēli, pieredzējušu spēlētāju vadībā.
Jums būs iespēja apskatīt Ratnieku kompleksu un uzzināt par uzņēmuma „Rīgas audums” un saimniecības „Ratnieki” dibinātāju Robertu Hiršu (1925.-1972) viņam veltītā izstādē.
Gaidam Jūs Ratniekos. Vairāk informācijas www.visitligatne.lv/tūrisma-ziņas .
Rakstu sagatavoja Sarmīte Usāne
Foto: Guna Bērziņa
2013-05-19
Laika ziņas
Aptaujas