Jaunumi
Ģimeņu rīti Līgatnes novadā

Pa visām ielām uz pilsētas centru skrēja benzīna smaka. No visām pilsētas pusēm šurp nākot zaļa migla, tā smaržojot pēc skujām un ziediem un īsta meža...
Kādi gan brīnumi notiek mežā! Pilsētas trokšņi nevar līdzināties meža balsu daudzveidībai! Bērni kopā ar vecākiem rotaļās ieklausījās cīruļa smalkajā balstiņā, vārnas un žagatas rosīgumā. Putnu ligzdā, rotaļās ejot, "lika" atpakaļ oliņas, kas putniņiem "izkritušas" pāri ligzdas malām. 
Kopīgi darināja mazus, pūkainus "putniņus", kas varētu līdzināties vieniem no pirmajiem pavasara putniņiem - cīrulīšiem.
Un tad jau klāt arī īpašais viesis - lācenītes Ilzītes audžumamma Velga Vītola. Nu gāja vaļā raibu raibie stāsti par pūcītēm, ūpjiem, zaķu bērniem, jenotiņiem, lūšiem, alnēnu Fredi un citiem Līgatnes dabas taku iemītniekiem. Un tad vēl filmiņa par lācēna dienu mežā - peldes, rāpšanās (arī kokos) - ko tik tāds lācis var izdomāt...
Velga Vītola bija patīkami pārsteigta, cik ļoti labi bērni prata nosaukt visus zvērus un putnus, kuri bija redzami bildītēs un dzīvo dabas takās.
Beigās, protams, gardu gardā zāļu tēja un "saviesīgās" sarunas.

Daces Bērziņas un Dainas Klints fotogalerija skatāma šeit.

Dace Bērziņa
Līgatnes novada domes
izglītības un jaunatnes lietu speciāliste


Publicēts 2017. gada 20. martā

2017-03-20
Laika ziņas
Aptaujas