Jaunumi
No 28. jūlija Līgatnes kultūras namā skatāma Ilzes Dilānes izstāde "Krāsas papīrā"

No 28. jūlija līdz 28. augustam Līgatnes kultūras namā būs skatāma Ilzes Dilānes izstāde "Krāsas papīrā". Izstādes atklāšana notiks 28. jūlijā plkst. 17.00 Līgatnes kultūras namā.

Krasts

Ilze Dilāne stāsta par sevi:

Par gleznošanu papīrā

Strādāju ar papīra masas gleznošanu kopš 2008. gada, kad to apguvu Southwest School of Art Sanantonio, Teksasā. Pirms tam pārsvarā gleznoju tradicionāli - ar eļļu un akrilu. 2005. gadā piedalījos papīrveidošanas seminārā Dānijā. Tad nedomāju, ka varēšu kādreiz atgriezties pie papīrveidošanas mākslas un apgūt jaunus paņēmienus. Papīra masas gleznošana man šķiet unikāls veids, kā gleznot. Fakts, ka glezna ir papīrā, nevis uz tā, šo procesu padara vēl aizraujošāku. 

Šajā izstādē redzamie darbi ir izgatavoti, izmantojot tieši abakas (Musa textilis) un kozo (Paper Mulberry) šķiedru. Lampas izgatavotas, izmatojot šo šķiedru īpašības -  elastību, saraušanās un pašlīmes spēju. Lapas ir izgatavotas, iestiprinot stiepli starp loksnēm. Abakas masā ir dažādu augu piejaukumi. Papīra masas gleznojumos pamata loksne ir izgatavota no abakas un gleznojamā masa no ilgāk maltas abakas masas, kas pigmentēta ar saules gaismā noturīgu pigmentu.     

Krāsu spēle ūdenī

Biogrāfija īsumā

No 1985. līdz 1989. gadam apmeklēju un beidzu Rīgas Lietišķās Mākslas Vidusskolu. 1999. gadā beidzu Latvijas Mākslas Akadēmiju, iegūstot bakalaura grādu gleznošanā. 2001. gadā pabeidzu J. Jurjāna un Kr. Zariņa gleznošanas meistardarbnīcu. Esmu piedalījusies daudzās Latvijas un starptautiskajās mākslas izstādēs. Bijušas arī personālizstādes, kā arī publiskie un privātie pasūtījumi Latvijā un Dānijā.

2013. gadā man bija iespēja praktizēties lampu izgatavošanu no abakas pie pazīstamās papīra mākslinieces Helēnas Hībertas (Helen Hiebert) no ASV  un papīra izgatavošanu no kozo pie grafikas pasniedzējas un vairāku papīra darbnīcu izveidotājās Sūzanas Makkinas Dolanas (Susan Mackin Dolan) arī no ASV. 2015. gadā strādāju kopā mākslinieku Erlingu Gustafsonu, vēl padziļinātāk apgūstot papīra izgatavošanas iemaņas no kozo. Erlings ir bieži ceļojis uz Japānu, lai tur apgūtu šo papīra izgatavošanas seno amatu.

Esmu piedalījusies enkaustiskās gleznošanas nodarbībās Stamp Antonio un papīrveidošanas, grāmatu mākslas, grafikas, augstspieduma un mozaīkas nodarbībās Southwest School of Art & Craft.

2006. gadā kļuvu par SAVA (San Antonio Visual Artists) biedri, un 2010. gadā iestājos enkaustikās mākslas biedrībā Texas Wax. 2009. gadā viens no maniem agrākajiem papīra darbiem ieguva godalgu žūrētā mākslas izstādē Art and Archeology SAVA galerijā, Sanantonio. 2008. gada maijā tiku apbalvota ar iespēju piedalīties Creative Capital mākslinieku profesionālās attīstības seminārā Sanantonio, Teksasā, kur tika atlasīti 24 dažādu nozaru mākslinieki.

 

2017-07-29
Laika ziņas
Aptaujas