Jaunumi
Jānis Gabrāns "Pēc ugunsgrēka paliek bez mājas", laikraksts "Druva", 28.08.2013.

Autors: Jānis Gabrāns
Datums: 28.08.2013
Izdevums: Druva
Rubrika: Ziņas
Līgatnē nodegusi kāda dzīvojamā māja, atstājot tās iemītnieci bez pajumtes. Kā pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes brigādes Cēsu daļas komandieris Kaspars Dravants, sestdienas vakarpusē glābēji saņēmuši informāciju, ka izcēlies ugunsgrēks Līgatnē, kur degusi dzīvojamā māja un šķūnis kopumā 180 kvadrātmetru platībā: "Ierašanās brīdī ēka jau dega visā platībā. Ugunsgrēka dzēšanas darbus apgrūtināja fakts, ka nācās ūdeni pievest no aptuveni kilometru attālas ūdens krātuves. Tas rada problēmas ūdens padošanas intensitātē, un patiesībā tā ir nevienlīdzīga cīņa ar uguni, tajā esam zaudētāji. Tiklīdz dzēšanā nepadod ūdeni, uguns izplatās ar jaunu sparu. Tieši šī iemesla dēļ tika izsludināta paaugstinātas uguns bīstamības situācija."
Ugunsgrēka dzēšanā iesaistījās arī Līgatnes brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Mājas vienīgā iemītniece ugunsgrēkā necieta. Lai arī dzīvojamā māja nodegusi, sirmgalve pagaidām atsakoties pamest savu īpašumu un dzīvojot šķūnītī, pastāstīja Līgatnes novada pašvaldības sociālā dienesta vadītāja Iveta Viļumsone. Cietušajai pašvaldība piešķīrusi pabalstu, kas pienākas ārkārtas situācijās cietušajiem, kā arī viņai tiek piegādāta pārtika. Tikmēr pašvaldība apzina atbilstošu dzīvojamo platību, kur izmitināt bez mājas palikušo sirmgalvi. Situācijas risināšanā iesaistīsies arī viņas piederīgie. K. Dravants informēja, ka vēl nedēļas nogalē Līvos dega jumts saimniecības ēkai 100 kvadrātmetru platībā. Ēkā bija siens, kas arī cieta ugunsgrēkā.
Līdz 25.augustam Cēsu daļā reģistrēti 200 ugunsgrēki, kas ir vairāk nekā pērn, kad šajā laika posmā bija dzēsti 167 ugunsgrēki.
Nedēļas nogalē VUGD pārstāvji kopā ar Valsts policiju apsekoja Cēsu klubus, lai pārbaudītu atbilstību ugunsdrošības prasībām. Visos klubos fiksēti pārkāpumi, galvenokārt ir problēmas ar ugunsdrošības trauksmes signalizācijas iekārtām. Tās nedarbojās, nav veikta apkope, dažviet klubos pat aizsegti dūmu sensori, acīmredzot, lai nereaģē, kad koncertos vai diskotēkās izmanto mākslīgos dūmus.
"Atklāti sakot, biju pārsteigts par redzēto situāciju," atzīst K. Dravants. "Par pārkāpumiem sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli, un klubu īpašniekiem problēmas jānovērš. Pēc zināma laika pārbaudīsim, vai tas paveikts.".
 

 

2013-08-29
Laika ziņas
Aptaujas