Jaunumi
Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centrs informē

Informatīvā diena Valsts Lauku tīkla aktivitātē "Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai" 

20.09.2019. Cēsīs, Bērzaines ielā 5, SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” rīko informatīvo dienu par Valsts Lauku tīkla aktivitāti "Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai" un konkursu "Laukiem būt!".

Aicināti jauni cilvēki no 18-40 gadiem, kuri vēlas lauku teritorijā attīstīt savu ražošanu, uzņēmumu, pakalpojumu.

Būs iepazīstināšana ar pasākuma mērķiem un līdzšinējo pieredzi. Iepazīšanās ar jauniešiem, viņu idejām un motivāciju piedalīties mācībās un konkursā. Mācības notiks oktobrī, reizi nedēļā Cēsīs. Mācību beidzēji ar savu biznesa plānu varēs startēt konkursā “Laukiem būt”, uzvarētāji iegūs naudas balvu ieceres īstenošanai. Mācības dalībniekiem bez maksas. Vairāk informācijas un  pieteikties Zanei Zirnei, tel.26360434


“Novadu garša” noslēguma pasākums Hanzas peronā.

27. un 28. septembrī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs rīko lielu noslēguma pasākumu "Novadu garša 2019"- Rīgā, Hanzas perona izstāžu kompleksā. Pirmajā dienā notiek konference, kuras mērķis ir veicināt veselīgu uzturu sabiedrībai - skolās, bērnu iestādēs u.c., diskutēt par vietējo produktu nonākšanu iepirkumos. Konferences programma ir izstrādāta ļoti aptveroša no pl.10-19. Konferences dalības maksa - 60.00 EUR, ietilpinot pasākuma norisi, ēdināšanu, auto stāvvietu apmaksu.

28. septembrī   grandiozi garšas svētki “Nogaršo Latviju Rīgā!”  Latvijas zemnieki, un pārtikas ražotāji no Vidzemes, Kurzemes, Zemgales, Latgales un Pierīgas ar savu labāko, veselīgāko un interesantāko produkciju! Garšu pieturas visām gaumēm un garšām! Iepirkšanās un baudīšana! Bērnu pieturā, lauku dzīves ziņa un burvība! Konkursa “Tautas garša” uzvarētāju gatavotā produkcija!
Kūpinātas zivis, grilēts steiks, putraimdesas, pašbrūvēts alus un sulas, pašcepta maize un kliņģeri, pašsiets siers un kaņepju sviests, Latgales špeks, “šmakovka” un “gunjaks”, un pat Imanta Ziedoņa kulturālie kartupeļi, un daudz vēl kā laba acīm, vēderam un sirdspriekam! Slavenu Latvijas pavāru visu novadu garšu meistarklases, degustācijas un svētku maltīte! Populāri dziesminieki un mūziķi no Latvijas novadiem! Konkursi un garšīgas balvas! Vietējo produktu izsoles! Namatēvs aktieris Normunds Laizāns! Visas dienas garumā Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" "Kartupeļu lauka radio" tiešraide un intervijas no notikumu vietas!  ( Uzstājas Kārlis Kazāks, Tomass Kleins, Mārtiņš Ruskis, Postfolkloras grupa "Rikši") Biļetes cena 5 eiro. Daudzbērnu ģimenēm ar 3+ karti un bērniem līdz 17 gadu vecumam vecāku pavadībā ieeja par brīvu! Pirmajām 1000 biļetēm cena 3 eiro. Vairāk informācijas LLKC Cēsu konsultāciju birojā – Dace tel. 28381477.


Iespēja pieteikties atbalstam inovāciju un jaunu produktu izstrādei lauksaimniecībā

Lauku atbalsta dienests (LAD) no 2019. gada 1. oktobra līdz 2019. gada 1. novembrim izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu pasākuma "Sadarbība" apakšpasākumā "Atbalsts jaunu produktu, metožu, procesu un tehnoloģiju izstrādei".

Pasākuma mērķis ir veicināt sadarbību starp vismaz diviem sadarbības partneriem lauksaimniecības, mežsaimniecības vai lauksaimniecības produktu pārstrādes nozarē jaunu produktu, metožu, procesu un tehnoloģiju izstrādei.

Plašākā informācija par atbalsta pasākuma nosacījumiem, iesnieguma veidlapa un cita informācija  pieejama dienesta mājaslapā www.lad.gov.lv sadaļā Atbalsta veidi/Projekti un investīcijas.


Atbalsts lauksaimniecības dzīvnieku ģenētisko resursu saglabāšanai

No 2019. gada 1. septembra var pieteikties atbalstam lauksaimniecības dzīvnieku ģenētisko resursu saglabāšanai (LDGRS). Šo valsts atbalsta maksājumu var saņemt vietējo nozīmīgo lauksaimniecības šķirņu - Latvijas brūnās un Latvijas zilās šķirnes govju, Latvijas baltās šķirnes cūku, Latvijas tumšgalves šķirnes aitu, Latvijas zirgu šķirnes braucamā tipa zirgu, Latvijas vietējās kazu šķirnes audzētāji.

Lai saņemtu atbalstu pretendentam Lauku atbalsta dienestā līdz 2019. gada 30. septembrim ir jāiesniedz iesniegums, kā arī Šķirnes lauksaimniecības dzīvnieku audzētāju organizācijas atzinums par dzīvnieku atbilstību šķirnes aprakstam. Iesniegumu var  iesniegt tikai izmantojot Lauku atbalsta dienesta Elektronisko pieteikšanās sistēmu.

Pieteikuma veidlapas un sīkāka informācija pieejama mājaslapā www.lad.gov.lv sadaļā Valsts atbalsts.


Atbalsts mežu īpašniekiem

No 2019. gada 1. oktobra līdz 2019. gada 30. decembrim: 

Plašāku informācija par prasībām atbalsta pretendentiem, nosacījumiem atbalsta saņemšanai un citiem jautājumiem var lasīt LAD mājaslapā sadaļā Atbalsta pasākumi.

Informācija sagatavota, pamatojoties uz Lauku atbalsta dienesta un SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra” publicēto informāciju.

 Dace Kalniņa, LLKC Cēsu konsultāciju birojs

 

2019-09-09