Jaunumi
Latvijas simtgades aprīļa programma

 

Baltijas māksla skatāma vienā no prestižākajiem pasaules muzejiem

No 9. aprīļa līdz 15. jūlijam Orsē muzejā Parīzē apskatāma izstāde “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā”. Tas ir viens no nozīmīgākajiem Baltijas valstu simtgažu kopprojektiem, jauna lappuse Latvijas mākslas vēsturē un Latvijas-Francijas attiecībās.

UZZINI VAIRĀK

Latvija pasaules literatūras fokusā - klāt Londonas grāmatu tirgus 

No 10. līdz 12. aprīlim norisināsies Londonas grāmatu tirgus, kurā par goda viesu valstīm šogad izvēlētas Baltijas valstis. Mūsu mērķis ir attīstīt Latvijas literatūras eksportu uz Lielbritāniju un citām valstīm, tāpēc grāmatu tirgū un citur Londonā aprīlī notiek vairāk nekā 40 ar Latvijas literatūru saistīti pasākumi. Jau patlaban pārdotas izdošanas tiesības 40 Latvijas literātu darbiem Lielbritānijas izdevniecībām un 35 uz citām valodām.

UZZINI VAIRĀK

Tuvojas Latvijas sakopšana Lielajā Talkā

Šī gada Lielā Talka visā Latvijā norisināsies 28. aprīlī. Tās vadmotīvs -Mainām Latviju! Maināmies paši! Ikviens aicināts līdzdarboties un pieteikt savu talkošanas vietu!

UZZINI VAIRĀK

Videosižets
Nr. 6

Radīti video stāsījumi zīmju valodā par Latvijas valsts vēsturi

Unikāls veltījums Latvijas valsts simtgadei - Latvijas Nedzirdīgo savienība sagatavojusi video stāstījumus latviešu zīmju valodā par svarīgākajiem notikumiem Latvijas valsts simts gados.

UZZINI VAIRĀK

Bille_treileris

Vizmas Belševicas autobiogrāfiskais romāns “Bille” iedzīvināts spēlfilmā

Smeldzīgs, vienlaikus dzīvi apliecinošs, asprātīgs un cerību pilns stāsts par kāda cilvēkbērna pieaugšanu un attiecībām ar pasauli Latvijā pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu nogalē - programmā "Latvijas filmas Latvijas simtgadei" uz ekrāniem nonāk spēlfilma "Bille". Pirmizrāde 20. aprīlī!

UZZINI VAIRĀK

Antonija
#Silmači

Pirmizrāde baletam pēc lugas "Skroderdienas Silmačos" motīviem

Iedvesmojoties no Rūdolfa Blaumaņa lugas „Skroderdienas Silmačos” motīviem, radīts oriģinālbalets "Antonija #Silmači". 

Komponists – Juris Karlsons, horeogrāfs – Aivars Leimanis.

UZZINI VAIRĀK

Vārkavas un Engures novados festivāls "Latvijas Goda aplis"

Festivāls ir aicinājums godināt Latvijas valsts simtgadi gada garumā katru nedēļas nogali citā novadā - 7. aprīlī festivāls "Latvijas Goda aplis" aicina uz pasākumiem Vārkavas novadā; 14. aprīlī ar dejām, skrējienu, teātra izrādēm un nakts kāzām festivāls viesosies Engures novadā.

UZZINI VAIRĀK

Ar plašu programmu sākas Rīgas fotogrāfijas biennāle

Starptautisks laikmetīgas mākslas notikums “Rīgas Fotogrāfijas biennāle 2018” no 5. aprīļa līdz 8. jūlijam piedāvā plašu izstāžu, performanču, simpozija, diskusiju un meistarklašu programmu.

UZZINI VAIRĀK

Novēro 100 putnu sugas Latvijas valsts simtgadei

Sagaidot pavasari Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina iepazīt Latvijas dabas daudzveidību un novērot 100 putnu sugas!

UZZINI VAIRĀK

Ceļā uz Rīgu ekspedīcija ar vēsturiskajiem auto "Taškenta - Rīga" 

Par godu Latvijas valsts simtgadei Latvijas uzņēmēji un mūziķi ir apvienojušies, lai ar vēsturiskiem auto spēkratiem no Taškentas Uzbekistānā dotos uz Rīgu.

UZZINI VAIRĀK

2018-04-08
Laika ziņas
Aptaujas