Jaunumi
Latvijas simtgades maija aktualitātes

Šogad Baltā galdauta svētkus svinējuši 500 tūkstoši cilvēku

Teju 200 publiskās svinību vietās un neskaitāmās mājās, izglītības iestādēs, darba vietās un ģimenes lokā pulcējusies ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju, lai svinētu Latvijas valsts neatkarības atjaunošanu – vienu no būtiskākajām pieturzīmēm Latvijas valsts simts gados.

UZZINI VAIRĀK

LV100 programmas pirmajā gadā būtiski pieaudzis valsts simtgadei veltīto norišu skaits

Aicinājums veltīt notikumus valsts simtgadei guvis plašu rezonansi, un gada laikā dubultojies programmas notikumu skaits, būtiski pieaugušas kopienu iniciatīvas un uzņēmēju iesaiste.

UZZINI VAIRĀK

Izskrien svētkus simtgades maratonā

Lattelecom Rīgas maratons šogad noritēs Latvijas valsts simtgades zīmē, aicinot Rīgu izskriet ar valsts simtgadei veltītu vadmotīvu – Izskrien svētkus!  

UZZINI VAIRĀK

Rīgā apskatāma plaša jūgenstilam veltīta izstāde

Lielajā pasaules mākslas un stilu kopainā Latvija ir iezīmīga ar savu īpašo jūgendstila mantojumu; mākslas muzejā "Rīgas birža" apskatāma izstāde par jūgendstila spilgtākajām izpausmēm Eiropā glezniecībā, grafikā, tēlniecībā un dekoratīvajā mākslā.

UZZINI VAIRĀK

Baltu
            Ciltis -
            Eiropas
            Pēdējie
            Pagāni

Simtgades programmā filma par baltu tautām, kas izveidoja latviešu nāciju

Latvijas valsts simtgades filmu pavasaris turpinās ar Laura un Raita Ābeļu filmu "Baltu ciltis". Pirmizrāde filmai par 13. gadsimta baltu tautām, kas vēlāk izveidoja latviešu nāciju, gaidāma 16. maijā.

UZZINI VAIRĀK

Forumā pulcēsies jaunieši, kas valsts simtgadē īsteno pilsoniskās iniciatīvas

12. maija foruma "Jaunās simtgades pavasaris" mērķis ir vienkopus pulcēt jauniešus, kuri Latvijas simtgadē īstenojuši, īsteno vai plāno īstenot iniciatīvas un aktivitātes.

UZZINI VAIRĀK

Žurnālā “Jauni un jaudīgi!” lasāmi Latvijas jauno cilvēku iedvesmas stāsti

Latvijas valsts simtgades iniciatīva TUESI.LV un žurnāls IR piedāvā otro izdevumu par jauniem, jaudīgiem un iedvesmojošiem cilvēkiem Latvijas reģionos. Žurnāla elektroniskā versija pieejama www.lv100.lv.

UZZINI VAIRĀK

Rosinoša, poētiska un saviļņojoša muzikāla performance - kora opera "Neoarctic" Londonā

Latvijas valsts simtgades starptautiskā programma turpinās ar neparastu, unikālu notikumu - kora operu "Neoarctic" Southbank Centre Londonā. Tas ir dāņu producentu apvienības Hotel Pro Forma un Latvijas Radio kora kopdarbs.

UZZINI VAIRĀK

Pārbaudi zināšanas: Vai Tu esi Satversmes eksperts?

Turpinot Latvijas valsts simtgades notikumus, izveidots tests, kas ļauj internetā pārbaudīt savas zināšanas par Latvijas Republikas Satversmi, tās būtību, rašanos un attīstības gaitu.

UZZINI VAIRĀK

Apceļo akcijā "Apskauj Latviju" iestādītos ozolus vai stādi ozolu pats

Iekšlietu ministrija Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas svinību mēnesī aicina iedzīvotājus apceļot pirms gada 4. maijā akcijas "Apskauj Latviju" laikā apkārt valsts robežai iestādītos 100 ozolus.

UZZINI VAIRĀK

2018-05-14
Laika ziņas
Aptaujas