Jaunumi
Latvijas simtgades programmas aktualitātes septembrī

Lielākā valsts simtgades iniciatīva bērniem un jauniešiem - "Latvijas skolas soma"

6. septembrī tūkstošiem skolēnu no visiem Latvijas novadiem tikās Rīgā, atklājot iniciatīvu "Latvijas skolas soma”. Sākot ar šā gada septembri, "Latvijas skolas somas" ietvaros ikvienam skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

PAR INICIATĪVU "LATVIJAS SKOLAS SOMA"

Latvija iegūst galveno balvu Londonas Dizaina biennālē

Ar instalāciju "Matter to Matter" Latvija valsts simtgades gadā pirmo reizi tiek pārstāvēta vērienīgajā dizaina nozares forumā - Londonas Diziana biennālē. Latvijas pārstāvji ieguvuši Biennāles galveno balvu par labāko dizainu.

UZZINI VAIRĀK

Notiks Pasaules lielā talka

Piekrastes Tīrrade

Ar rosinājumu katram no mums iestādīt savu koku vai piedzīvot koka dzimšanu no iestādītās sēkliņas, LIELĀ TALKA aicina Latvijas iedzīvotājus piedalīties Pasaules talkā, kas notiks 150 pasaules valstīs 15. septembrī.

UZZINI VAIRĀK

Katru septembra sestdienu Vides izglītības fonds  un kampaņa “Mana jūra” aicina kopīgiem spēkiem sakopt Baltijas jūras piekrasti.

UZZINI VAIRĀK

Pirmizrādi piedzīvos komēdija "Homo Novus"

26. septembrī programmā "Latvijas filmas Latvijas simtgadei" pirmizrāde gaidāma romantiskai intrigu un pārpratumu komēdijai "Homo Novus", kuras pamatā ir Anšlava Eglīša romāns ar tādu pašu nosaukumu.

UZZINI VAIRĀK

Īsfilmu cikls “2018. Latvijas hronika”

No 11. septembra LTV1 ēterā skatāms 15 dokumentālu īsfilmu cikls “2018. Latvijas hronika”. Katru no tām veido cits režisors, vērojot valsts simtgades gadu no vienkārša cilvēka prizmas.

UZZINI VAIRĀK 

Atzīmē Latvijas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes dzimšanas dienu

14. septembrī, godinot Latvijas Valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes 159. dzimšanas dienu, Jelgavā notiks pasākumu cikls “No brīvības līdz brīvībai”. 

UZZINI VAIRĀK

Simtgades
zaļumballe
atskats

Simtgades zaļumballē piedalījušies vairāk nekā 100 tūkstoši iedzīvotāju

Simts dienas pirms Latvijas valsts simtās dzimšanas dienas, 2018. gada 11. augustā, visā Latvijā un ārpus tās notika Simtgades zaļumballe.

UZZINI VAIRĀK

TUESI.LV
| Monika
Ziemele -
uzņēmēja

TUESI.LV - uzņēmēja Monika Ziemele

“Latvija ir pārpilnības zeme. Mums ir viss – meži, ūdeņi, aukstums, karstums, turīgi un nabadzīgi cilvēki, kontrasts starp laukiem un pilsētām. Latvija ir tā vieta, kur es vienmēr ļoti gribu atgriezties. Skaistākas vietas man nav,” Latvijas iedvesmas stāstos TUESI.LV atklāj uzņēmēja Monika Ziemele no Suntažiem.

UZZINI VAIRĀK

Latvijas valsts 100 gadu vēsture kartēs

Latvijas Nacionālā bibliotēka un “Karšu izdevniecība "Jāņa sēta” izdevusi grāmatu “100 gadi 100 kartēs”. Grāmata iepazīstina ar interesantākajām, neparastākajām un nozīmīgākajām ar Latviju saistītajām kartēm no 1918. gada līdz mūsdienām.

UZZINI VAIRĀK   2018-09-14
Laika ziņas
Aptaujas