Jaunumi
Latvijas valsts simtgades programmas aktualitātes - septembris 2017

 

Iepazīsti Kultūras kanonu - izcilākās un ievērojamākās Latvijas vērtības

Līdz ar nākamā mācību gada sākumu aizsāksies Latvijas valsts simtgades iniciatīva LATVIJAS SKOLAS SOMA nodrošinot iespēju ikvienam skolēnam klātienē iepazīt Latvijas vērtības un sasniegumus. Jau šobrīd šī projekta ietvaros izcilākās un ievērojamākās Latvijas vērtības mudinām iepazīt aizraujošā orientēšanās spēlē Gaismas pilī vai stāstiem, audio un video materiāliem bagātā mājaslapā www.kulturaskanons.lv.

UZZINI VAIRĀK

 

Balso par Ainavu dārgumiem!

Ar ievērojamu iedzīvotāju atsaucību jūlijā noslēdzās Latvijas valsts simtgades aktivitātes elektroniskās ainavu dārgumu krātuves LATVIJAS AINAVU DĀRGUMI VAKAR, ŠODIEN, RĪT pirmais solis – akcijā saņemti 950 pieteikumi. Pēc izvērtēšanas turpmākam sabiedrības balsojumam izvēlētas 243 ainavas. Lai atlasītu 50 nozīmīgākās ainavas, līdz 15.oktobrim ikviens ir aicināts paust savu viedokli vietnē www.ainavudargumi.lv.

UZZINI VAIRĀK

Rīgā pulcēsies pasaules vadošie planetārās zinātnes un tehnoloģiju eksperti

No 17. līdz 22.septembrim Rīgā, norisināsies vērienīgākais planetārās zinātnes notikums Baltijas un Centrāleiropas reģionā - EIROPAS PLANETĀRĀS ZINĀTNES KONGRESS 2017, kas pulcēs ap 800 pasaules vadošos planetārās zinātnes un tehnoloģiju ekspertus.

UZZINI VAIRĀK

 
 

Baltajā naktī ļaujies skeitborda vilinājumam pasākumā BRĪVĪBAS VĒSTNEŠI

9.septembrī mūsdienu kultūras foruma BALTĀ NAKTS ietvaros Latvijas Nacionālajā bibliotēkā  notiks Rīgas Skeitborda skolas Latvijas valsts simtgadei veltītā projekta BRĪVĪBAS VĒSTNEŠI noslēguma pasākums. Vakara gaitā būs skatāma projekta tapšanai un aizkulisēm veltīta dokumentālā filma, tiks atklāta fotogrāfiju un skrituļdēļu izstāde, kā arī varēs vērot aizraujošus skeitborda paraugdemonstrējumus.

UZZINI VAIRĀK

Nacionālā bibliotēka aizsāk zinātnisko konferenču ciklu VALSTS PIRMS VALSTS

8. un 9.septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks starptautiska zinātniska konference VARA, ZEME. UN SABIEDRĪBA: POLITISKĀS UN SOCIĀLĀS TRANSFORMĀCIJAS AUSTRUMBALTIJĀ 12. un 13.GADSIMTĀ. Konferencē paredzēts pievērsties vienam no Austrumbaltijas reģiona, ieskaitot Latvijas teritoriju, vēstures pavērsiena laikmetiem, pārejot no aizvēstures uz viduslaikiem. Ieeja bezmaksas.

UZZINI VAIRĀK

Sāks pēdējo Laikmetīgās mākslas muzeja projektēšanas posmu

Noslēgusies Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja ēkas skiču projekta izstrāde. Līdz ar būvatļaujas saņemšanu sāksies otrais un pēdējais muzeja ēkas projektēšanas posms, kas ilgs līdz nākamā gada vidum.

UZZINI VAIRĀK

Visā Latvijā EIROPAS KULTŪRAS MANTOJUMA DIENAS

Vairāk nekā 60 notikumos septembra otrajā nedēļā būs  iespēja atklāt vietas, kas vēsta par dažādu laiku notikumiem Latvijas teritorijā.

UZZINI VAIRĀK

 

Koris BALSIS iedzied Latvijas valsts simtgadei veltītu dziesmu TAVAS SAKNES TAVĀ ZEMĒ

Jauniešu koris BALSIS radījis veltījumu Latvijas valstij tās simtgadē - brīnišķīgu Pētera Plakida un Vizmas Belševicas dziesmas TAVAS SAKNES TAVĀ ZEMĒ versiju. Dziesma izskanēs arī Simtgades Dziesmu un Deju svētkos nākamā gada vasarā.

UZZINI VAIRĀK

 

Latvijas Banka laiž klajā zelta kolekcijas monētu ZELTA SAKTAS. PAKAVSAKTA

Latvijas Banka klajā laidusi 20 eiro zelta kolekcijas monētu "Zelta saktas. Pakavsakta". Monēta ar pakavsaktas atveidojumu turpina Latvijas saktām veltīto zelta kolekcijas monētu sēriju, kas rotā Latviju valsts 100 gadu jubilejā.

UZZINI VAIRĀK

twitter facebook youtube instagram
2017-09-05
Laika ziņas
Aptaujas