Jaunumi
Mandalu izstāde Augšlīgatnes kultūras namā

No 18. februāra Augšlīgatnes kultūras namā apskatāma līgatnietes, dzimušas siguldietes, jogas pasniedzējas Dainas Liepiņas radošo darbu izstāde. Jau vairākus gadus mandalu zīmēšanu un radīšanu Daina atradusi par veidu, kā izteikt savas sajūtas, meklēt līdzsvaru sevī un radīt prieku citiem. Tas aizsākās 2009. gadā, kad jogas studijā “Labo sajūtu laboratorija” tika rīkots seminārs un mandalu zīmēšanas apmācība, kuru vadīja Ilze Karlāne. Tas iepatikās, un Daina aizrāvās ar šo nodarbi. Siguldas mākslinieka Elmāra Gaigalnieka pamudināta, Daina sākusi arī veidot mandalas no krāsainām smiltīm. Izstādē apskatāmi gan šie ārkārtīgi smalkie smilšu mandalu veidojumi, gan baltās „mežģīņu mandalas”, zīmētas ar balto tintes pildspalvu, gan arī krāsaino zīmuļu mandalas.

Mandalu zīmēšana ir kā mākslas terapija, laiks, kuru vari veltīt sev, pabūt klusumā, ieklausīties sevī, spēlēties ar krāsām, rast atbildes uz jautājumiem  vai izaicinājumus sevī. Tā ir iespēja rast prieku un mieru. Ikdienas darbs jogas nodarbību vadīšanā ir saskarsme ar cilvēkiem, un ir svarīgi vienpatības brīži.

Sanskritā vārds „mandala” nozīmē „aplis”. Apļi ir gan saule,  mēness, laika ritums, gan cilvēka dzīve. Apļi mums ir ikdiena, un intuitīvi mēs zinām, kur ir centrs. Mēs arī zinām, vai vismaz nojaušam , ka arī mums ir centrs, kuru mēdzam  pazaudēt. Mandalu zīmēšana ir veids, kā meklēt „savu centru”, atgriezties pie sevis.

Kā saka Daina Liepiņa: „Mandalu zīmēšana ir būšana Dieva dārzā, esības brīdis.”

Piedzīvot „mandalu radīšanas” prieku un jogas nodarbību būs iespējams svētdien, 18. februārī, izstādes atklāšanas dienā. Plkst. 9.00 joga un rīta tēja, plkst. 10.30 izstādes atklāšana, plkst.11.00 mandalu  meistardarbnīca kopā ar  Dainu Liepiņu.

Paldies Ērikam Liepiņam par atbalstu un ieguldījumu smilšu mandalu ierāmēšanā. Paldies Ingunai Galdiņai un Dainai Klints.

 

 

2018-02-20
Laika ziņas
Aptaujas