Jaunumi
Māra Majore Linē "Ābeļu zari pilni", laikraksts "Druva", 14.08.2012.

Autors: Māra Majore Linē
Datums: 14.08.2012
Izdevums: Druva
Rubrika: Lauku uzņēmējdarbība

Latvijas Augļkopju asociācija informē, ka, lai gan aizvadītajā ziemā no sala cieta atsevišķas ābeļu šķirnes, šajā sezonā kopējā raža varētu būt par 15 procentiem lielāka nekā pērn. Arī SIA "Līgatnes ābele" dārzos šogad ābolu raža būšot liela un laba.
"Līgatnes ābeles" valdes priekšsēdētājs Leonīds Likums atzīst: "Salīdzinot ar daudziem dārziem, kur šogad ābolu ražas būs mazas, mums situācija ir labāka. Ābolu raža būs laba. Vienā no dārziem gan ābeles šovasar cieta no krusas, tur kvalitāte būs nedaudz sliktāka.Tomēr, kopumā ņemot, sūdzēties nevaram."
L. Likums uzsver, ka Latvijā izaudzētie āboli ir pieprasīti: "Pircēji novērtē vietējo produkciju. Par spīti tam, ka vietējie āboli lielākoties ir dārgāki nekā ievestie, tomēr konkurence mūs pārāk sāpīgi neietekmē." Tāpat kā pērn, arī šogad "Līgatnes ābele" pieteiksies programmai "Skolas auglis". Pērn lielākā daļa ābolu, kas izaudzēti uzņēmuma dārzos, apēsti tieši skolās.
Vaicāts par ogu ražu, L. Likums pastāstīja, ka avenēm šogad bijusi mazāka raža nekā pērn, taču upenēm un jāņogām esot pilni zari.
2012-08-15
Laika ziņas
Aptaujas