Jaunumi
Māra Majore - Linē "Gaida saulainu pavasari", laikraksts "Druva", 03.04.2012.

Autors: Māra Majore - Linē
Datums: 03.04.2012
Izdevums: Druva
Rubrika: Lauku uzņēmējdarbība
Augļu, ogu un dārzeņu audzētāji gaida siltu, saulainu pavasari un cer, ka laika apstākļi nebūs mainīgi. Tas, ka aizvien mūs pārsteidz sniegs, ļaunumu kociņiem un stādiem siltumnīcās pagaidām nenodara, jo arī iepriekš laiks nebija pārāk silts.
SIA „Līgatnes ābele" dārzos ik gadu tiek izaudzēts daudz augļu, dārzeņu un ogu. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Leonīds Likums saka: „Ik gadu skatāmies, kāds laiks ir Māras dienā. Šogad bija gan nokrišņi, gan saulīte, termometra stabiņš rādīja tuvu nullei. Tā arī turpinās. Satraukuma pagaidām nav. Ja iepriekš būtu bijuši lieli siltumi un tad uznāktu aukstums, sniegs, tad gan būtu jāuztraucas. Kociņi, krūmi vēl ir ziemas miegā. Iepriekšējos gados jau arī pavasaris lielākoties bijis garš, silts kļuvis pakāpeniski. Vēl ir laiks, izmantojot vēsos, sniegainos laika apstākļus varam paspēt veikt pēdējos pavasara priekšdarbus iekštelpās, piemēram, pāršķirojam kartupeļus."
L. Likums pastāstīja, ka pēc Lieldienām tiek plānots sākt pavasara dārza darbus. Vispirms uzmanība tiks veltīta kociņu veidošanai, ogulāju zaru izgriešanai.
Arī Raunas pagastā esošās zemnieku saimniecības „Mežnoras" saimnieks Aivars Urbasts nav satraucies par pašreizējiem laika apstākļiem. Tomēr viņš atzīst - saulainu un siltu pavasari ļoti vajag. Šajā saimniecībā audzē zemenes un avenes. A. Urbasts stāsta, ka siltumnīcās zemeņu stādiņi ir „pamodušies" un ļoti nepieciešams silts laiks: „Stādi-ņi ir apkopti, vecās lapas noplucinātas. Zemenes, ko stādām rudenī, pavasaros jau agri sāk veģetāciju. Ik gadu aprīļa beigās, maija sākumā zemeņu stādi sāk ziedēt. Viss ir atkarīgs no laika apstākļiem. Nepieciešama gan gaisma, gan siltums. Pašreizējie - saltie apstākļi - stādu attīstību ir piebremzējuši. Taču situācija nav kritiska, tā ka satraukumam nav pamata! Zemenes būs!"
http://news.lv/Druva/2012/04/03/Gaida-saulainu-pavasari

2012-04-06
Laika ziņas
Aptaujas