Jaunumi
No 9. septembra Līgatnes kultūras namā būs skatāma izstāde "Tīklos saķertās krāsas"

Līgatnes kultūras namā no 9. septembra līdz 15. oktobrim būs apskatāma tautas lietišķās mākslas meistares Laimas Lupiķes specifiskā tehnikā - crazy-wool (latviski -  čunčināšana, tīmekļošana) darināto darbu izstāde. Autore gatavo gan dekoratīvus darbus, gan apģērbus un aksesuārus. Izstādes ir bijušas gan Madonā, gan Sarkaņos, Aucē, Gulbenē, Beļavā, Ērgļos, Rīgā. Tagad arī Līgatnē. Meistare ar diviem saviem darbiem pavasarī piedalījās „Paklāju un dekoru” izstādē Līgatnē, kur viņas darbus arī ievērojām kā kaut ko īpašu, radošu un netradicionālu uz pārējo, vairāk vai mazāk klasisko darbu fona. Arī pašas autores tērps izstādes noslēguma dienā bija viscaur „čunčināts” un izskatījās pārsteidzoši skaists un radošs.

Crazy-wool tehnikā darinātie darbi ir raibi un krāsaini kā pašas autores dzīve. Mācījusies Ērgļu vidusskolā, Mūzikas akadēmijā par kultūrizglītības darbinieci un masu pasākumu režisorei, strādājusi par Beļavas un Daukstu tautas nama vadītāju, Daukstu pamatskolas skolotāju, Gulbenes bibliotēkas direktori, darbojusies dažādos projektos Latvijas Piļu un muižu asociācijā.

Tīmekļošanas tehnikas pamatā ir raksta veidošana uz ūdenī šķīstoša flizelīna no dzijas pavedieniem un efektdzijām, to nostiprināšana un sašūšana ar šujmašīnu. Tad notiek brīnums - darbs tiek iemērkts siltā ūdenī, kur flizelīns izšķīst, plaukstās paliek diegu „čupiņa”, kuru izgludinot, tas pārvēršas skaistā izstrādājumā. Un izstrādājumi ir visdažādākie: šalles, lakati, cepures, aizkari, mēteļi, jakas, kostīmi, pončo u.c.

 m,Autore „spēlējas” ar krāsu, faktūru, gaismu. Ir tik daudz krāsu. Ir tik daudz tēmu. Un zvaigznes, un okeāna dzelmes, kas vēl mazāk izpētītas kā kosmoss. Sievietes dzīve. Cilvēka mūžs. 

Dekors "Mirdzošā"

            Aicinām uz izstādes atklāšanu  9. septembrī plkst. 14.00 Līgatnes kultūras namā.

 

Līgatnes Amatu mājas vadītāja

Daina Klints

 

2017-09-11
Laika ziņas
Aptaujas