Jaunumi
Noslēdzies Līgatnes/Amatas kauss florbolā

22. martā Līgatnes sporta centrā norisinājās fināla posms Līgatnes un Amatas florbola turnīrā, kas bija arī florbola sezonas noslēguma pasākums ar dažādiem konkursiem un balvām.  

Sākoties turnīram, varēja just, ka visas komandas cīnās par katru punktu un uzmanīgi seko līdzi vietām kopvērtējuma tabulā. Par čempiona titulu cīnījās Līgatnes, Zaubes un Skujenes florbolisti. Savukārt tieši Līgatne ar Skujeni nevarēja justies pilnīgi drošas, ka turnīra noslēgumā kārs kaklā medaļas, jo veiksmes gadījumā arī nītaurieši varēja izcīnīt 3. vietu, ja uzvarētu posmu, un tad Līgatne vai Skujene paliktu ārpus labāko četrinieka.

Grupu turnīra spēlēs pirmajā vietā ierindojās Līgatne, kura, pateicoties labākai zaudēto vārtu attiecībai, apsteidza Zaubi. Japiemin fakts, ka Zaubes florbolisti ikdienā trenējas Līgatnes Sporta centrā un šovasar aizvadīs arī svarīgas sacensības Latvijas jauniešu olimpiādē, pārstāvot Līgatnes novadu. Emocijām bagāta spēle bija par atlikušo vietu playoff spēlēs, kad Nītaurei izdevās pārspēt Skujeni ar 4:1. Skujenes zaudējums deva vēl cerības Nītaurei pacīnīties par medaļām. Skujene nedrīkstēja atļauties palikt ārpus labāko četrinieka, bija jāuzvar Krimulda. Sensācija nenotika,  Skujene svarīgākajā mačā uzvarēja Krimuldu ar rezultātu 5:2 un kā beidzamie iekļuva izslēgšanas spēlēs. Piektajā vietā ierindojās Krimulda, sestajā - “Zaube-2”, bet septītā vieta Morei.

Izslēgšanas turnīrā pārsteigumi nenotika, un pirmajā spēlē līgatnieši uzvarēja Skujeni ar 2:0, savukārt otrā pusfinālā Zaube pārliecinoši pārspēja Nītauri ar 3:0. Spēlē par 3. vietu Skujene revanšējās Nītaurei par zaudējumu grupu spēlēs un sagrāva nītauriešus ar 5:0, nodrošinot bronzas medaļas. Finālā Līgatnei izdevās uzvarēt Zaubi, tomēr rezultātam bija vairs tikai formāla nozīme, jo pēc kopvērtējuma punktiem par čempioniem kļūs tieši Zaubes florbolisti.

Par čempionāta rezultatīvāko bombardieri kļuva Armands Maksīmovs, kurš čempionātā guva 58 vārtus un dāvanā saņēma jaunu “Oxdog” florbola nūju no mūsu atbalstītājiem Lino.lv un Florbolaveikals.lv.

Ar vērtīgām balvām no Florbolaveikals.lv tika sveikta arī čempionāta simboliskā izlase: Vārtsargs - Guntis Knēts (Zaube); Uzbrucēji - Armands Maksīmovs (Zaube), Mārtiņš Vējkrīgers (Skujene), Verners Rudens (Nītaure); Aizsargi -  Mārtiņš Ervīns Brants (Zaube), Dāvis Pocēvičs (Līgatne). 

Paralēli turnīram notika ātruma stafete, kur veiklākais izrādījās Līgatnes komandas spēlētājs Angus Mārtiņjēkabs, distanci veicot 15,27 sekundēs. Savukārt par stiprākā sitiena īpašnieku ar 131 km/h kļuva Zaubes komandas vārtsargs Guntis Knēts.  

Zaubes, Līgatnes un Skujenes florbolisti saņems arī turnīra Lielo balvu -  iespēju 8. aprīlī doties uz Latvijas čempionāta florbolā finālspēlēm Arēnā Rīga, kas būs grandiozs florbola sezonas noslēgums.  

Uz tikšanos jau nākošajā sezonā!

 

 

Līgatnes novada Sporta centra vadītājs 

Viesturs Dumpis

 

2017-04-17
Laika ziņas
Aptaujas