Jaunumi
Padalies ar saviem krājumiem!

Dārzs līgst no labuma, no meža pārnāk melleņu spaiņi, aveņu bļodas, baraviku kalni. Pagraba plaukti ielīkuši, mutes un vēderi melni no melleņu klimpām. Gan jau katrā saimniecībā ir kā par daudz- zirņi, ko nevar apēst, pētersīļu buntīte, gaileņu bļodiņa.

Kur to visu likt?

Kā būtu, ja pamēģinātu šo birumu salikt mazās kārbiņās, lielās tūtās un maisiņos un pārdotu tirgus dienā?

Cits, kuram nav dārziņa, kurš neiet uz mežu, to labprāt iegādātos, jo vasaras garšu veikalā nepērk. Vasaras garšu var nopirkt tikai tirgū. Gluži tāpat, kā īstu rudens, ziemas un pavasara garšu buķeti. Tā atnāk ar tikko izrušināta kartupeļa trauslo miziņu, ar no dobes izvilkta, gar bikšu staru nobraucīta burkānu kāro šķirkstu starp zobiem, ar svaigi sasietu pirtsslotas smaržu un skujām apbirušu apšu kundziņu grozā.

Par īstu Līgatnes garšu var parūpēties tikai savējie, jo Līgatnes laukos labāk dīgst un aug. Līgatnes Mežu māte ražu briedina mums, un mūsu upes, ezeri, dīķi slēpj īstās zivis. Kādā Līgatnes kūpinātavā brūnē visgardākais speķis.

Par novada pārticību liecina tirgus brangums. Un to mēs varam piepildīt paši ar mazsālītiem gurķīšiem, mājās sietu sieru un upeņu ievārījumu.

Tiksimies pie pilniem galdiem Zaļajos tirgos- katra mēneša otrajā svētdienā Līgatnē un trešajā svētdienā Augšlīgatnē, kā arī īpašajā Līgatnes garšas baudīšanas dienā 5. augustā, kad kopā ar Papīra svētkiem norisināsies Līgatnes Dabas sarunas kopā ar izcilajiem pavāriem Mārtiņu Sirmo, Ēriku Dreibantu un citiem.

Nekavējieties, domājiet un rīkojieties, jo kāda vieta pie tirgus galda vēl brīva!

18. jūnijā Augšlīgatnē

9. jūlijā Līgatnē

16. jūlijā Augšlīgatnē

13. augustā Līgatnē

20. augustā Augšlīgatnē

10. septembrī Līgatnē

17. septembrī Augšlīgatnē

8. oktobrī Līgatnē

15. oktobrī Augšlīgatnē

 

 

2017-06-26
Laika ziņas
Aptaujas