Jaunumi
Paklāji, tepiķi un dekori izstādē Līgatnes kultūras namā

No 8. aprīļa līdz 5. maijam Līgatnes kultūras namā apskatāma izstāde, kur eksponēti dažādās tehnikās un materiālos darināti grīdas un sienas paklāji un dekori. Tos darinājuši dažādu Latvijas Tautas lietišķo mākslas studiju, amatniecības kopu un rokdarbu pulciņu dalībnieki vai individuāli autori – gan no Vidzemes: Siguldas, Valmieras, Vangažiem, Smiltenes, Krimuldas, Drabešiem, Cēsīm, Carnikavas, Limbažiem, Ogres, gan no Kurzemes: Talsiem, Zemgales: Dobeles, Jelgavas, Gan no Rīgas un Jūrmalas.


Paklājs ir viens no vecākajiem “interjera priekšmetiem” pasaulē, tas  radies jau mūsu senču – senču laikos. Vēl akmens laikmetā, lai saglabātu siltumu,  cilvēki alu grīdas un sienas pārklāja ar nogalināto dzīvnieku ādām. Vēlāk paklāji telpā dažām tautām simbolizējuši  īpašnieka labklājības līmeni, bet parasti tiem bija praktiskas funkcijas- dekoratīvā un  siltuma, un skaņas izolācija. Mūsdienu cilvēkam paklājs uz grīdas vai pie sienas biežāk ir dizaina elements, nevis nepieciešamība, jo tas vairāk kā citas interjera detaļas spēj akcentēt telpas gaisotni, raksturot īpašnieku un sniedz mājoklim pievilcīguma un respektabluma auru.

Arī šī izstāde liek domāt, ka paklājs kā interjera priekšmets ir ļoti iecienīts. Arī tādēļ, ka tajā var izpausties krāsu un faktūru pielietojumā.

Paldies visiem dalībniekiem par radošumu un pacietību, īpašs paldies izstādes iekārtotājiem Lailai un Aivaram Šteinbergiem. 

 

Līgatnes Amatu centra vadītāja Daina Klints.

 

2017-04-17
Laika ziņas
Aptaujas