Jaunumi
Par Madi un internetu, BNS viedoklis

Inguna Ukenābele, „BNS Latvija” Analītikas nodaļas vadītāja

„Tagad izdomās visādus pekstiņstāstus, lai attaisnotu savu stulbo rīcību!”, „Stulbie nolāpītie kropļi! Pašus nošaut!!!!”, „Skumji, ka svina lode pie mums ir vienīgais risinājums”. Tieši šādi un līdzīgi teikumi bija pirmie, ko ieraudzīju trešdienas rītā sava datora ekrānā. Līgatnes lācenes Mades otrais brīvgājiens bija beidzies bēdīgi, un Latvijas interneta komentētāju brālība steidza izteikties.
Domāju, ka neviens nepriecājas par to, ka Līgatnes dabas takās tagad ir par vienu lāci mazāk un ka  amizantais Mades pagājušā gada ceļojums pa tuvējo apkārtni šoreiz beidzās traģiski. Šā gada aprīlī Made nepadevās viltībām ar gardumiem, pa ceļam uzbruka zvērkopim un saplosīja suni vienās mājās, kurās ieklīda. Lai gan versijas par notikušo nedaudz atšķiras. Tomēr atšķirībā no interneta komentāru autoriem es laikam izvērtējumu par to, vai Mades nošaušana šajā situācijā bija vienīgais iespējamais risinājums, atstāšu to speciālistu ziņā, kas strādā ar savvaļas zvēriem un kaut ko šajā jomā saprot.
Tas, kas šajā gadījumā izraisa pamatīgas pārdomas, ir ne tikai Mades liktenis. Tas ir arī tas, cik pavirši un vienlaikus kategoriski daudzi cilvēki (it īpaši tie, kas ir pazīstami ar interneta piedāvātajām iespējām) spēj pateikt, kas ir balts un kas melns, kā vajadzēja, kas vainīgs. „Bijis neesmu, redzējis neesmu, neko necērtu, bet komentārus rakstu, ka prieks” – arī šāds bija viens no komentāriem, un es laikam šoreiz pievienošos tā autoram.
Protams, ka teju ikviens notikums mūsos izraisa labas vai ne tik labas emocijas, rosina domāt un vērtēt. Tas ir labi. Neviens laikam negribētu dzīvot starp cilvēkiem, kam viss ir vienaldzīgs. Tomēr izteiktajam vārdam ir spēks. Un, pirms vārdus izteikt, varbūt nedaudz vajadzētu padomāt par to, vai maz ir sapratne par to, par ko runā, un vai tas nepamatoti neaizskar citus.
Nedomāju , ka Līgatnes zvēru kopēji pašlaik jūtas labi – visticamāk, kā zaudējuši vienu no saviem bērniem. Tādēļ samazgas, kas pār viņiem tagad tiek gāztas internetā, laikam ir pēdējais, kas šiem cilvēkiem būtu vajadzīgs un ko viņi par savu pašaizliedzīgo un ne visai labi apmaksāto darbu būtu pelnījuši.

Avots: BNS viedoklis

2012-04-26
Laika ziņas
Aptaujas