Jaunumi
Pirmā modelisma sezona noslēgusies

20. maijā Līgatnes novada Sporta centra telpās notika tehniskās jaunrades pasākums “Skrien, mazais auto”. Šis bija pirmā pusgada noslēguma pasākums.

Grupas pastāvēšanas laikā tika organizēti divi pasākumi, kuros tika demonstrēts grupas dalībnieku veikums. Pirmajās sacensībās dalībnieki sacentās ar pašu rokām gatavotiem, bezmotoru (ar roku palaižamiem) lidmodeļiem. Gatavojoties pēdējām sacensībām, bērni gatavoja automašīnas no matu šampūna un dušas želejas pudelēm, gumijām un piena paku korķīšiem, aprīkojot automašīnas ar elektromotoru, kas dzina tās uz priekšu.  Kā jau pieņemts kārtīgās sacensībās, atnākušie līdzjutēji pirms starta varēja novērtēt visus spēkratus, kas bija novietoti izstādes laukumā - uz letes, Sporta centra foajē.

Ņemot vērā citu pilsētu pieredzi, prognozējām, ka nodarbības pastāvīgi varētu apmeklēt aptuveni pieci audzēkņi, bet liels bija pārsteigums un milzīgs prieks sirdī par atsaucību no bērnu un viņu vecāku puses. Bieži bija gadījumi, kad audzēkņi uz kārtējo nodarbību atveda līdzi kādu draugu. Nodarbības pastāvīgi apmeklēja desmit interesenti, no kuriem septiņi neizlaida gandrīz nevienu nodarbību. Vairums dalībnieku bija otrās klases audzēkņi, bet bija arī daži no pirmās klases.

Nodarbību vadītājs Osvalds Puriņš apgalvo: “Varu godīgi teikt, ka visi dalībnieki nodarbības apmeklēja ar interesi un darbu veica centīgi, pēc labākās sirdsapziņas.”Uzsākot darbu, tika izvirzīti galvenie uzdevumi: dot iespēju bērniem saturīgi pavadīt brīvo laiku, radīt interesi par mehāniku un elektroniku, iemācīt bērniem cienīt otra darbu un darba vietu. Ar lielu prieku varam secināt, ka uzstādītie mērķi tika sasniegti ar uzviju. Osvalds gandrīz katru dienu bija nodarbības telpās, strādājot pie kāda jauna projekta. Bērni to ātri ievēroja, un visiem atradās kāds darbiņš, kaut arī nebija nodarbību diena.

“Atceros savus skolas gadus, kad, beidzoties mācībām skolā, puse mūsu klases puišeļu devāmies uz “Cēsu pionieru nama” tehniskās modelēšanas darbnīcu. Darbnīcas durvis bija atvērtas katram neatkarīgi no viņa prasmēm un zināšanām, tika prasīta vien interese par veicamo darbu. Pulciņa skolotājs Kārlis Pļavnieks nekad nesmējās ne par vienu izteikto ideju, pat tad, ja tā bija pavisam fantastiska. Tikai tālākās sarunas gaitā lika saprast, ka māju bez pamatiem uzcelt nevar. Līdzīgu vēlētos redzēt arī mūsu grupas nākotni, lai pēc gadiem kāds krietns meistars ar labu vārdu varētu atcerēties nodarbības mūsu grupā. Negribas, lai tādu meistaru vārdi kā Irbītis un Dambis paliktu vienīgie konstruktori Latvijas vēsturē. Grupas dalībniekiem skaidroju, ka nekas nerodas tukšā vietā, bet bieži vien lielu mērķu sasniegšanai nevajag ne daudz naudas, ne dižas zināšanas, bet asu prātu un čaklas rokas.” - tā Puriņa kungs, par modelēšanas nodarbību pamatprincipiem.

Liels prieks ir par vecāku aktīvo līdzdalību un atbalstu grupas dalībniekiem, jo tieši vecāku prieks un uzslava šādos pasākumos bērnam ir pārāks par jebkurām citām balvām.

Pēc labi padarīta darba tehniskie jaunieši tāpat kā pārējie skolēni pa vasaru atpūtīsies, bet pēc brīvlaika ar jaunu sparu un degsmi turpināsim iesāktos darbus.

Nobeigumā Osvalda Puriņa teiktais: “Gribu teikt paldies Līgatnes novadam un Sporta centra administrācija par to, ka ticēja mūsu idejai.

Vislielāko paldies saku grupas dalībnieku vecākiem, jo bez viņu atbalsta nebūtu arī bērnu ticības, ka kaut kas tāds ir nepieciešams.

Lai visiem jauka vasara, un ceru, ka tiksimies atkal rudenī”.

 

 

2017-06-16
Laika ziņas
Aptaujas