Jaunumi
Prese raksta par Līgatni

Īpašo ideju “KOOL” sāk ar Līgatni

Autors: Sarmīte Feldmane 
Datums: 11.10.2017 
Izdevums: Druva
Rubrika: Ziņas

Augšlīgatnē, Vidzemes šosejas malā, ikviens garāmbraucējs jau ievērojis jauno degvielas uzpildes staciju (DUS). “KOOL” piesaista uzmanību, gribas iegriezties. Izmantojot alternatīvo ieguldījumu fonda finansējumu 1,5 miljonu eiro apmērā, ir radīts jaunuzņēmums degvielas mazumtirdzniecībā.

“Pirmo vienmēr atceras, un tā būs arī ar “KOOL” un Līgatni,” uzsvēra SIA “KOOL Latvija” valdes loceklis Sandis Šteins. Ideja radās, draugiem braukājot apkārt, redzot, cik daudz Latvijā ir vietu, kur nav iespējams par nelielu naudu paēst. Kāpēc gan nelielā mājiņā nepiedāvāt šādu servisu?

“Pētījām, kā rīkojas lielie starptautiskie uzņēmumi. Viņi nopelna naudu un to aizsūta prom. Bet arī mēs varam darīt tikpat labi, un nauda paliek Latvijā,” stāsta S.Šteins un paskaidro, ka sākumā bijusi iecere par mazumtirdzniecības veikalu. Ļoti maza izmēra, kur vienlaikus vieta ir četriem cilvēkiem. “ Bijām domājuši par jūras konteineru izgriezt sienas, ielikt stiklus un to eksponēt kā alternatīvu. Pie šīs domas nepalikām. Sākām skatīties, kur varētu nolikt koncepta veikalu. Bet kāpēc gan turpat nevarētu būt arī degvielas uzpildes stacija? Pats regulāri braucu uz dabas takām, bērnībā tur esmu barojis dzīvniekus. Man patīk Līgatne, arī kolēģi, braucot garām, bija pamanījuši, ka te ir DUS, ko varētu modernizēt. Vietas izvēlē nebija nekāda racionāla aprēķina,” atklāj uzņēmuma valdes loceklis.

Tika iesaistīti dizaineri, arhitekti, viss izdomāts uz rūtiņu lapas. Daudz tika domāts par nosaukumu. Viens no variantiem bijis koala lācīša simbols. Taču tas īsti nepaticis, jo saistās ar lēnīgumu, bet uzņēmumam jābūt dinamiskam. “Tad starp citiem mums vislabāk iepatikās “KOOL” un sauklis “Esi priecīgs!”,” pastāsta S.Šteins. Deviņās nedēļās vieta Augšlīgatnē, kur bija vecā degvielas uzpildes stacija, pilnībā pārvērtās.

“Prieks, ka sanācis. Saņēmām lielu atbalstu no pašvaldības, no būvvaldes. Pirmais darbības mēnesis pierādījis, ka esam pamanīti. Pārsteidz, ka novērtē tieši veikalu. Saņemti daudzi pozitīvi komentāri par briežu gaļas burgeru, kafiju. No rītiem daudzi iegriežas pēc tās. Labi vārdi teikti par patīkamo gaisotni, ka te tiešām visi ir priecīgi. Prieks, ka vietējie te vakaros iegriežas,” stāsta Sandis Šteins un uzsver, ka “KOOL” ēka izgatavota no Latvijas koka, te veikaliņā maksimāli visi ir vietējie ražojumi. “Ko vien varam neimportēt, to neimportējam. Te ir Latvijas zemnieku kartupeļi, gaļa no vietējiem ražotājiem tā ir svaiga gaļa, nevis importēta saldētā. Tāpat maizi cep vietējie ražotāji,” uzsver SIA valdes loceklis.

Līgatnes novada pašvaldības izpilddirektors Egils Kurpnieks pauda gandarījumu par jauno uzņēmumu, kurš darbību sāk tieši Līgatnē. “Katru gadu cilvēku skaits, kuri te iegriežas vasarās, palielinās. Tas, cik ātri te viss notika, liecina, ka “KOOL” pratīs izmantot Līgatnes ģeogrāfisko stāvokli. Līgatnes novadā šī ir brīva niša. Lielisks sākums lieliskā kvalitātē. Līgatniešu pirmās atsauksmes ir ļoti labas,” sacīja izpilddirektors.

Patlaban “KOOL” Līgatnē dod piecas darba vietas. Visas darbinieces daudzus gadus strādājušas iepriekšējā degvielas uzpildes stacijā.

Anda Plūme DUS nostrādājusi 23 gadus. “Tagad darba apjoms mainījies, man patīk šiverēt, nevis garlaikoties. Tagad arī jāprot pagatavot ēst, tas taču nevienai sievietei problēmas nesagādā. Te viss moderns, bija jāmācās, bet nu jau esam apguvušas. Svarīgi, ka darbs ir pie mājas,” pastāstīja līgatniete un gandarīta atzina, ka tie, kuri “KOOL” ienāk pirmoreiz, priecājas, cik te moderns benzīntanks. Turklāt ir jau daudz pastāvīgo klientu. “Arī līgatnieši labprāt atnāk uz veikaliņu,” piebilda Ināra Višņevska.

Ziemā gan paredzēts, ka veikals nestrādās visu diennakti, bet degvielu varēs nopirkt.

Tuvākajos gados plānots izvērst “KOOL” ērtas iepirkšanās veikalu tīklu vēl vairākās vietās Latvijā gan ar benzīntanku, gan bez. “Esam ieinteresēti pārdot vairāk, nevis dārgāk. Lai cilvēki ir priecīgi un te biežāk iegriežas,” sacīja Sandis Šteins.
http://news.lv/Druva/2017/10/11/ipaso-ideju-kool-sak-ar-ligatni

 

Uguns un nakts satiekas Vienkoču parkā

Autors: Sarmīte Feldmane 
Datums: 11.10.2017 
Izdevums: Druva
Rubrika: Novadu ziņas

Aizvadīta ikgadējā Uguns nakts Vienkoču parkā Līgatnē. Tā noteikti paliks atmiņā. "Daudziem arī ar dubļiem," bilst Vienkoču parka saimnieks Rihards Vidzickis. Viņš arī atzīst, ka tā bija dažādu sakritību virkne. "Sestdiena bija jauka un saulaina. Kad pēcpusdienā ieradās nakts dalībnieki, pusstundu bez apstājas gāza lietus. Bija skaidrs, ka pļavā, kas bija iekārtota mašīnām, tās iebraukt nedrīkst. Apkārt viss zāliens bija slapjš. Varēja staigāt vienīgi pa grantētajiem celiņiem," stāsta Rihards. Apmeklētāji tika brīdināti, lai ģērbjas atbilstoši laika apstākļiem, arī par to, ka apkārt viss ir slapjš. Taču ne jau visi to ņēma vērā, daži ieradās pilnīgi nepiemērotos apavos un apģērbā, lai varētu iet pastaigā pa mežu.

Vienkoču saimnieks lēš, ka Uguns nakti apmeklējuši vairāk nekā pieci tūkstoši apmeklētāju. Automašīnu rindas Līgatnes ceļa mala abās pusēs bija jau no Vidzemes šosejas pagrieziena un krietnu gabalu aiz Vienkoču ceļa.

"Automašīnu novietošana tā ir problēma, kuru apzināmies. Pašvaldība atļāva pļavā ierīkot stāvlaukumu, bet tā pēc lietus pludoja," saka Rihards Vidzickis.

Kaut arī dažs slapjajā mežā un apkārtnē nejutās ērti, par kārtējo Uguns nakti Vienkoču parkā var teikt, ka tā bija izdevusies. Vienkoču parks uz šādu pasākumu aicināja desmito reizi, kaut gan vēl četrus gadus agrāk Rihards kopā ar draugiem iesāka šo tradīciju.

"Tumšais oktobris, cilvēkiem gribas gaismu. Tāpēc arī viņi brauc uz Uguns nakti. Šoreiz tajā satikās visas četras stihijas uguns, zeme, gaiss un ūdens," pārdomās dalās Vienkoču parka saimnieks un uzsver, ka Uguns nakti rīkojusi komanda, liels atbalsts bijis RTU studenti, kuriem Rihards ir pasniedzējs, un, protams, draugi un radi.

"Ir patīkami dzirdēt, ka daudziem pie mums paticis. Katrs gads ir jauns pārbaudījums un jaunas atziņas," atklāj līgatnietis, piebilstot, ka biļešu nauda tiks ieguldīta Kokamatniecības muzeja paplašināšanā.
http://news.lv/Druva/2017/10/11/uguns-un-nakts-satiekas-vienkocu-parka

 

Zaudējumu sērija turpinās

Autors: Jānis Gabrāns 
Datums: 10.10.2017 
Izdevums: Druva
Rubrika: Sports

Latvijas florbola čempionātā aizvadītās nedēļas nogalē mūsu puses komandām tā arī neizdevās tikt pie uzvaras vai pat punkta. Cēsu, Stalbes un Līgatnes komandas kopā aizvadīja sešas spēles, piedzīvojot sešus zaudējumus.

Abām virslīgas komandām nedēļas nogale bija nesekmīga. Stalbes “Pārgauja” , kas savā laukumā uzņēma Ķekavas komandu, bija vistuvāk uzvarai. Pēdējās trešdaļas sākumā viņi panāca 6:3, taču novadīt maču līdz uzvarošām beigām neizdevās. Itin drīz viesi nepilnas pusminūtes laikā panāca 6:5, tad arī neizšķirtu, kad jau likās, ka katrai komandai kabatā būs punkts, trīs sekundes pirms pamatlaika beigām viesi izrāva uzvaru 7:6. Stalbes komandai vārtus guva: Miķelis Roops – 3, Mārtiņš Rajeckis, Lauris Ābols, Oskars Balodis.

Iespējams, šis sāpīgais zaudējums ietekmēja spēlētājus. Nākamajā spēlē pret čempionvienību “Betsafe/ Ulbroka” piedzīvots zaudējums 2:8. Vārtus guva Lauris Ābols, Olafs Zvīnis.

Cēsu “Lekrings” pirmo spēli aizvadīja izbraukumā Talsos un parādīja bezzobainu sniegumu, zaudējot 1:6. Vienīgos vārtus guva Lauris Zaicevs, pie tam tad, kad tablo jau rādīja 0:6. Otrajā spēlē izbraukumā pret “FBK Valmiera” sniegums labāks, taču rezultātā zaudējums 1:2. Arī šajā spēlē vienīgos vārtus guva L. Zaicevs.

Abās spēlēs Cēsu komandu pievīla iespēju realizācija, jo cēsnieki pa pretinieku vārtiem izdarīja vairāk metienu, attiecīgi 28 un 27, kamēr Talsu un Valmieras komandas pa “Lekrings” vārtiem izdarīja 22 metienus.

Vēl 1.līgas čempionātā “Lekrings1” ar 6:12 zaudēja “Lielvārde/ Fans” komandai, vārtus guva: Artūrs Ozols – 3, Kevins Šmits – 2, Jorens Malkavs.

2.līgas čempionātā arī otrajā spēlē pie uzvaras neizdevās tikt Līgatnes florbolistiem, kuri spēlē pret Rēzeknes komandu, lai arī bija vadībā 3:1, piedzīvoja zaudējumu 3:4. Vārtus guva: Uģis Feldmanis, Angus Mārtiņjēkabs, Juris Molnārs.
http://news.lv/Druva/2017/10/10/zaudejumu-serija-turpinas

2017-10-14
Laika ziņas
Aptaujas