Jaunumi
Prese raksta par Līgatni

Lielais "Lekrings" turpina uzvarēt

Autors: Jānis Gabrāns 
Datums: 17.11.2017 
Izdevums: Druva
Rubrika: Sports

Jau sesto uzvaru pēc kārtas Latvijas florbola virslīgas čempionātā izcīnījusi vīriešu komanda "Lekrings".

Pēc samērā neizteiksmīgā un neveiksmīgā sezonas sākuma cēsnieki spēja sakārtot spēli, uzlabot sniegumu, un tagad viņi rāda ļoti labu florbolu. Divas uzvaras aizvadītās nedēļas nogalē tam ir labs pierādījums. Savā laukumā cēsnieki uzņēma Valmieras un Talsu komandas, ar kurām šīs jau bija sezonas otrās spēles. Pirmajā tikšanās reizē tika piedzīvoti zaudējumi 1:2 pret "FBK Valmiera" un graujošs 1:6 pret "Talsu NSS/ Krauzers".

Cēsu komanda ar katru spēli uzlabo sniegumu, un šoreiz laukumā bija pavisam cits "Lekrings" nekā pirmajās šo komandu tikšanās reizēs. Spēlē pret Valmieru pirmais periods tika aizvadīts līdzvērtīgā spēlē bez vārtu guvumiem. Otrās trešdaļas sākumā cēsnieki pirmie atklāja rezultātu, lai arī spēle bija līdzīga, savas iespējas labāk izmantoja cēsnieki. Pēc divām trešdaļām 3:0, tad arī 4:0, un, kaut arī valmierieši spēja panākt 4:2, cēsnieki drīz atjaunoja četru vārtu pārsvaru 6:2, un, spēlei beidzoties, tablo rādīja 8:3. Vērts atzīmēt, ka uzvarētāju rindās ar vārtu guvumiem atzīmējās astoņi florbolisti: Pauls Erenbots, Pēteris Trekše, Kaspars Bernāts, Jānis Melderis, Toms Rīsmanis, Gints Bērtulis, Lauris Zaicevs un Kaspars Lisovskis.

Nākamajā dienā cēsnieki uzņēma Talsu komandu un svinēja pārliecinošu uzvaru 7:3. Divus vārtus guva Aleksandrs Abramovs, pa vienam – L. Zaicevs, T. Rīsmanis, G. Bērtulis, K. Lisovskis, Artis Savins.

Lai arī viesi uzbruka daudz, cēsnieki veiksmīgi prata izmantot pretuzbrukumus. Ja sezonas sākumā cēsnieku vājā vieta bija iespēju realizācija, tagad spēlētāji "piešāvušies" un bumbiņa atrod vietu vārtos, uzlabojusies arī sapratne laukumā.

Pēc 11 aizvadītām spēlēm cēsnieki ar 20 punktiem ir 5.vietā, tikai par punktu vairāk ir Rubenes un Valmieras komandām. Turnīra tabulas priekšgalā ir "Lielvārde/ FatPipe" ar 29 punktiem un "Betsafe/ Ulbroka" ar 28 punktiem. Tieši pret šīm divām komandām nākamo mājas spēļu sēriju 25. un 26.novembrī aizvadīs "Lekrings", un tieši šajās spēlēs būs redzams Cēsu komandas varējums.

Tikmēr savu spēli neizdodas atgūt "SK Pārgauja" florbolistiem, kuri savā laukumā ar 3:9 atzina "Betsafe/ Ulbroka" pārākumu. Viesi bija pārāki visos komponentos, un Stalbes komandai neizdevās atrast pretargumentus. Mājinieku labā vārtus guva Edmunds Zandersons, Lauris Ābols un Emīls Eglītis.

"Pārgauja" deviņās aizvadītajās spēlēs guvusi deviņus punktus un šobrīd atrodas 10.vietā. Tiesa, no 6.vietas šķir tikai trīs punkti, un "Pārgaujas" komandai vēl divas spēles rezervē.

Joprojām pie uzvarām nav izdevies tikt 1.līgā spēlējošajai vīriešu komandai "Lekrings–1", kas aizvadītās nedēļas nogalē savā laukumā piedzīvoja divus zaudējumus, 2:7 pret Madonas komandu (vārtus guva Emīls Grīnbergs, Artūrs Ozols) un 2:11 pret "FK Kuldīga/ KNSS" (Emīls Briedis, A. Ozols).

Bez uzvarām Sieviešu virslīgā arī dāmu komanda "Lekrings". Aizvadītās nedēļas nogalē viņām zaudējums 3:8 pret "Ķekava", kam šī bija pirmā uzvara. Vārtus guva Džeina Eglīte, Jolanta Kļava, Kate Meldere. Pēc tam bezierunu zaudējums līderēm "Rubenes" komandai 1:14. Tiesa, cēsnieces pirmās guva vārtus, precīza bija Elīna Šarova, taču, kā izrādījās, tie bija vienīgie spēlē.

Vēl var piebilst, ka Latvijas sieviešu florbola izlases galvenais treneris Jurijs Fedulovs nosaucis tās 20 spēlētājas, kuras drīz dosies uz pasaules čempionāta finālturnīru, kas no 1. līdz 9. decembrim norisināsies Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā. Izlasē spēlēs arī "Lekrings" spēlētāja Monika Džigure, cēsniece Paula Egle, kura šogad pārstāv "NND Rīga", un kādreizējā līgatniete Lauma Višņevska, kura spēlē klubā "Stromsbro IF" (Zviedrija).

Pasaules čempionātā Latvijas izlase ielozēta vienā apakšgrupā ar somietēm, norvēģietēm un čehietēm. Latvietes jau divus čempionātus pēc kārtas izcīnījušas augsto 5. vietu.
http://news.lv/Druva/2017/11/17/lielais-lekrings-turpina-uzvaret

 

Naudas pabalsts svētkos

Autors: Sarmīte Feldmane 
Datums: 17.11.2017 
Izdevums: Druva
Rubrika: Novadu ziņas

Līgatnes novadā mēnesī, kad atzīmējam Lāčplēša dienu un Latvijas dzimšanas dienu, ir tradīcija apciemot politiski represētos un pasniegt pabalstu. "Tie, kuri spēj, uz pašvaldību atnāk paši, pārējos apciemojam mājās," stāsta novada Sociālā dienesta vadītāja Iveta Viļumsone. Līgatnes novadā dzīvesvietu deklarējuši 37 politiski represētie. Katrs no pašvaldības saņem 70 eiro vienreizēju pabalstu. "Maz palicis to, kuri pārdzīvojuši izsūtījumu no Latvijas, lielākā daļa dzimuši svešumā. Katram ir savas atmiņas, ciešanas, bet šajos cilvēkos ir gaišums. Ciemošanās reizēs parasti ir sirsnīgas sarunas. Vecie cilvēki dalās pārdomās par šodienas Latviju. Diemžēl ne viens vien atzīst, ka cerējuši uz vieglāku dzīvi," pastāsta Iveta Viļumsone un uzsver, ka politiski represētajiem ir svarīgi, ka viņu piedzīvotais un izdzīvotais nav vienaldzīgs citiem, valstij, pašvaldībai.

Citos novados vienreizēju pabalstu politiski represētajiem piešķir represiju piemiņas dienās.
http://news.lv/Druva/2017/11/17/naudas-pabalsts-svetkos

 

Gan noziegumi, gan pārkāpumi

Autors: Arita Lejiņa, pēc Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes informācijas 
Datums: 17.11.2017 
Izdevums: Druva
Rubrika: Policijas hronika

Laupīšana. 15.novembrī pulksten 19.55 Cēsīs nenoskaidrota persona, pielietojot fizisku spēku, nolaupīja 1964.gadā dzimušai sievietei somu. Policija noskaidro notikušā apstākļus, uzsākts kriminālprocess.

Dubults pārkāpums. 14.novembrī pulksten 21.44 Līgatnes novadā, Augšlīgatnē, 1992.gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu “Opel Astra” bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, būdams alkoholisko dzērienu iespaidā. Minimālā alkohola koncentrācija izelpojamā gaisā sasniedza 1,27 promiles. Vadītājam noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.
http://news.lv/Druva/2017/11/17/gan-noziegumi-gan-parkapumi

 

Novados saka paldies savējiem
Datums: 17.11.2017 
Izdevums: Druva
Rubrika: Ziņas

Atzīmējot valsts svētkus, pašvaldību rīkotajos svinīgajos pasākumos tiek teikts paldies cilvēkiem, kuru veikumu iedzīvotāji atzinuši par īpašu un nozīmīgu vietējai sabiedrībai. Vēsturiskajā Cēsu rajonā pagodinājumus saņems vairākos novados.

–Jaunpiebalgas novadā šodien svinīgajā pasākumā sveiks novada iedzīvotājus, kas saņēmuši atzinību “Gada cilvēks 2017”.

Ineta Balode – Gada cilvēks izglītībā

Ilze Kārkliņa – Gada cilvēks kultūrā

Jānis Biezais – Gada cilvēks sportā

Oksana Ostrovska – Gada cilvēks uzņēmējdarbībā

Laima Kuzmina – Gada cilvēks lauksaimniecībā

Liesma Ozola – Gada cilvēks apkalpojošā sfērā

Gints Barkovskis – Gada cilvēks sabiedriskajā darbībā

Edžus Nedēļa – Gada jaunietis

Skaidrīte Vīksna – Mūža ieguldījums

–Priekuļu novadā iedzīvotāji uz svētku pasākumu, kurā notiks novadnieku godināšana, aicināti 18.novembrī. Goda nosaukumus saņems:

Māra Juzupa – Goda novadnieks

Inese Lāce – Gada cilvēks izglītībā un zinātnē

Benita Sausiņa – Gada cilvēks kultūrā

Tamāra Kurzemniece – Gada cilvēks sociālā vidē

Aldis Zilveris – Gada cilvēks uzņēmējdarbībā

–Vecpiebalgas novada domes deputāti apstiprinājuši iedzīvotāju iesniegtos pieteikumus. Tos pasniegs šodien svētku pasākumā.

Ella Frīdvalde – Andersone – Vecpiebalgas novada lepnums

Sintija Igaune, Paula Šulca – Gada jaunietis

Rūdis Balodis, Anna Glāzere, Adelīna Kārkliņa – Gada balva sportā

Baiba Jukņeviča, Inese Pilābere, Jānis Rijnieks – Gada balva kultūrā

Dana Bērzkalne un Laila Paeglīte, Kristīne Brīvība, Pēteris Lāpselis – Gada balva uzņēmējdarbībā

Sarmīte Ērgle, Līga Papēde un Dzintars Ošs, Maija Rieksta – “No sirds uz sirdi”

Agita Bērziņa, Biruta Kuzmane, Ilona Žagare – Gada skolotājs

–Vaives pagasta Tautas namā valsts svētku koncertā šodien tiks pasniegtas kustības “Labo darbu krātuvīte” pateicības. Tās saņems:

Lana Lindermane – par nesavtīgu atbalstu Rāmuļu pamatskolas sporta dzīves uzlabošanā un telpu noformēšanā

Aija Bernāte– par personisko darba un materiālo līdzekļu ieguldījumu, papildinot Rāmuļu pamatskolas deju kolektīva “Madara” tērpus ar etnogrāfiskām zeķēm

Andra Kalniņa, Marika Rozīte, Gatis Krakops, Lauris Akmens – par brīvprātīgo darbu Daumanta Gaiļa 90 gadu jubilejas atceres pasākuma “Dziesmu dienas Rāmuļos” organizēšanā un norisē

Aija un Juris Pušpuri – par nesavtību un atbalstu, sarūpējot Ziemassvētku pārsteigumu Rīdzenes sociālā dzīvokļa iemītniekiem

Rudīte Petrova – par brīvprātīgo darbu, organizējot pasākumus un ekskursijas Vaives pagasta senioriem

Jānis Lokmanis un Kristaps Sukurs – par laika un materiālo ieguldījumu, labiekārtojot Rīdzenes pludmali

Zita Krēsliņa – par brīvprātīgo darbu un materiālo ieguldījumu, labiekārtojot daudzdzīvokļu mājas Ezera ielā 2, Rīdzenē, teritoriju

Inga Voitkeviča – par veiksmīgu skolēnu, vecāku un pedagogu saliedēšanu, piedaloties projektā “100 darbi Latvijai”, kura rezultātā tika iegūta 1. vieta

Zanda Cīrule un Kintija Āboliņa – par aktīvu darbību Līvu sākumskolas padomē, pārstāvot bērnu intereses, un brīvprātīgo darbu, līdzdarbojoties skolas pasākumu organizēšanā

Guna Muceniece – par brīvā laika un zināšanu ieguldījumu Līvu pamatskolas reorganizācijas procesā

Juris Salietis – par atsaucību un sadarbību Līvu pamatskolas reorganizācijas procesā

Ivars Rausis– par aktīvu līdzdalību ārpusskolas pasākumu organizēšanā, bērnu rosināšanu un sagatavošanu dalībai konkursos

–Amatas novadā jau vairākus gadus rīko konkursu “Amatas novada lepnumus”, tās rezultātus paziņos tikai 18.novembrī svinīgajā pasākumā.

–Arī Līgatnes novada “Gada cilvēku 2017” godināšana un sveikšana notiks 18.novembrī, tad arī tiks paziņoti dažādu titulu ieguvēji.


http://news.lv/Druva/2017/11/17/novados-saka-paldies-savejiem

2017-11-17
Laika ziņas
Aptaujas