Jaunumi
Prese raksta par Līgatni

Īsziņas
Datums: 28.06.2019 
Izdevums: Druva
Rubrika: Ziņas

- Baznīcas jubileja. Cēsu Sv. Jāņa baznīca sāk dievnama 735.jubilejas svinības. Šodien baznīcā skanēs "Gregoriskās impresijas", svinības turpināsies rīt un parīt ar dažādiem koncertiem.

- Novadpētniekiem. Vecpiebalgā, brīvdabas muzejā “Vēveri”, rīt un parīt mācīsies esošie un topošie novadpētnieki, lai paplašinātu izpratni par novadpētniecību, lokālās vēstures pētniecībā nepieciešamās prasmes un iemaņas darba kvalitātes celšanai, sadarbības un savākto materiālu publicēšanas veicināšanai.

- Salidojums audžuģimenēm. Līgatnes novadā, atpūtas kompleksā “Ratnieki”, nedēļas nogalē notiek kārtējais Latvijas audžuģimeņu salidojums. Pasākumā paredzēti gan izzinoši, gan izklaidējoši pasākumi.


http://news.lv/Druva/2019/06/28/iszinas

 

Mācības vietējiem līderiem

Autors: Arita Lejiņa 
Datums: 28.06.2019 
Izdevums: Druva
Rubrika: Ziņas

Biedrība “Cēsu rajona lauku partnerība” kopā ar vēl četrām biedrībām no dažādiem Latvijas novadiem īsteno projektu

"Kopa", kura mērķis ir sekmēt iedzīvotāju iesaisti kopienas vajadzību apzināšanā un risinājumu īstenošanā. Cilvēkiem, kuri vēlas uzlabot dzīvi savā apkaimē un grib aktīvi iesaistīties šajās darbībās, tiks piedāvāta iespēja mācīties, kā to labāk darīt, un apgūt šīs jomas pieredzi. Projektā aicināti iesaistīties vietējie esošie vai topošie līderi no 19 novadiem, no vēsturiskā Cēsu rajona novadiem šo iespēju var izmantot Amatas, Jaunpiebalgas, Līgatnes, Priekuļu, Raunas un Vecpiebalgas novada, kā arī Pārgaujas novada Raiskuma pagasta un Cēsu novada Vaives pagasta aktīvisti.

Projekta laikā tiks organizētas apkaimes darbnīcas partneru darbības teritorijās, kas aptver 19 Latvijas novadus. Darbnīcu laikā vietējie iedzīvotāji apzinās un praktiski risinās aktuālos jautājumus un izaicinājumus savās kopienās.

Projekta laikā tiks organizētas kopienu līderu mācības, pieredzes braucieni, apzināti un elektroniski fiksēti iesaistīto kopienu resursi, izveidoti video stāsti par kopienu aktivizēšanu, kā arī izveidots informatīvs materiāls par kopienu aktivizēšanu un iesaisti.

Projektu līdzfinansē Eiropas Lauksaimniecības fonds.
http://news.lv/Druva/2019/06/28/macibas-vietejiem-lideriem

 

Braucēju nelaimes Jāņos

Autors: Arita Lejiņa 
Datums: 26.06.2019 
Izdevums: Druva
Rubrika: Ziņas

Jāņu brīvdienās Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā pie transportlīdzekļu stūres alkoholisko dzērienu iespaidā sēdušies 32 transportlīdzekļu vadītāji, no tiem 13 bija automašīnu šoferi. Reģistrēti 35 ceļu satiksmes negadījumi, kur astoņos gadījumos ir deviņas cietušas personas. No 21. līdz 25. jūnijam Vidzemes reģiona pārvaldes darbinieki noformējuši 517 administratīvā pārkāpuma protokolus ceļu satiksmes jomā, no kuriem 236 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.

Vidzemē reģistrēti vairāki ceļa satiksmes negadījumi, kuros cietuši gājēji un velosipēdisti. Mūspusē, Līgatnes novadā, Līgatnes pagastā, autoceļa Augšlīgatne – Skrīveri 2.kilometrā, kāds vīrietis, vadot velosipēdu, krita un guva miesas bojājumus, cietušais nogādāts medicīnas iestādē.
http://news.lv/Druva/2019/06/26/brauceju-nelaimes-janos

 

 

2019-06-28
Laika ziņas
Aptaujas