Jaunumi
Prese raksta par Līgatni

 

Izmaiņas uzņēmumos

Datums: 30.03.2017

Izdevums: Latvijas Vēstnesis

Rubrika: Komercreģistra ziņas

OP 2017/66.KRI2

Reģistrācijas numurs: 40103979200

Firma: Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "4REST"

Adrese: Līgatnes nov., Līgatnes pag., Augšlīgatne, "Pīlādži 2"

Parakstītais pamatkapitāls: 2800.00 EUR

Apmaksātais pamatkapitāls: 2800.00 EUR

Ieceltas amatpersonas: valde: Emīls Krustiņš, personas kods 150192-10502, valdes loceklis, ar tiesībām pārstāvēt kapitālsabiedrību atsevišķi

Reģistrēts: izmaiņas amatpersonu sastāvā, izmaiņas juridiskajā adresē, izmaiņas pamatkapitālā, statūtu grozījumi

Izdarīts ieraksts: 24.03.2017.

Publikācijas Nr.: KMR00104344653424.

http://news.lv/Latvijas_Vestnesis/2017/03/30/izmainas-uznemumos-6357001

 

Jaundibināti uzņēmumi

Datums: 30.03.2017

Izdevums: Latvijas Vēstnesis

Rubrika: Komercreģistra ziņas

OP 2017/66.KRJ25

Reģistrācijas datums: 27.03.2017.

Reģistrācijas numurs: 44103111122

Vienotās euro maksājumu telpas maksājuma saņēmēja identifikators: LV71ZZZ44103111122

Firma: SIA "DIEVKALNI"

Adrese: Līgatnes nov., Līgatnes pag., "Mazincēni"

Parakstītais pamatkapitāls: 2800.00 EUR

Apmaksātais pamatkapitāls: 2800.00 EUR

Valde: Eva Strapcāne, personas kods 270479-11902, valdes loceklis, ar tiesībām pārstāvēt kapitālsabiedrību atsevišķi

Andris Strapcāns, personas kods 180481-11005, valdes loceklis, ar tiesībām pārstāvēt kapitālsabiedrību atsevišķi

Publikācijas Nr.: KMR0010436355924.

http://news.lv/Latvijas_Vestnesis/2017/03/30/jaundibinati-uznemumi-6357000

 

Ieskandina taures pirms skates

Autors: Sarmīte Feldmane

Datums: 31.03.2017

Izdevums: Druva

Rubrika: Kultūra

Līgatnes kultūras namu pieskandēja pūtēju orķestru sadraudzības koncerts. Tas izskanēja kā veltījums Gunāra Ordelovska piemiņai.

"Otro pavasari pirms skates mūsu pūtēju orķestris aicina ciemos kolēģus, lai izspēlētu gan kopīgus skaņdarbus, gan gaidāmās skates skaņdarbus. Tas ir draudzības koncerts, kad cits no cita var pamācīties. Protams, katram koncerta pieredze ir nenovērtējama," stāsta Līgatnes kultūras nama amatiermākslas kolektīvu koordinatore Daina Birne. Līgatnē satikās labi draugi pūtēju orķestris "Cēsis", Limbažu "Lemisele", Siguldas pagasta orķestris un mājnieki. Orķestri kopā nospēlēja divus skaņdarbus, trīs kolektīvi izspēlēja skates programmas, bet līgatnieši priecēja ciemiņus un skatītājus ar savu īpašo programmu.

Pūtēju orķestru uzstāšanās, piedalīšanās dažādos pasākumos Līgatnes novadā ir ļoti iecienīta. Līgatnieši allaž priecājas par savu orķestri, kuru vada Anatolijs Trentjevs, un tas kļuvis par neatņemamu kultūras notikumu līdzdalībnieku. "Orķestrī ir notikusi paaudžu maiņa, slodze ir liela. Patlaban kolektīvā ir tikai desmit dalībnieku, un šopavasar orķestris skatē nepiedalīsies. Nākampavasar, ceram, būs vajadzīgais sastāvs," vērtē Daina Birne un piebilst, ka tradīcija noteikti tiks turpināta un arī nākamgad pirms skates orķestri satiksies draudzības koncertā.

Maijā Līgatnē atkal būs tradicionālais un daudzu iecienītais Pūtēju orķestru salidojums, kad muzicēt kopā ar līgatniešiem sabrauks orķestri no Inčukalna, Dikļiem, Salaspils, Siguldas "Absolventi" un Valmieras "Signāls".

http://news.lv/Druva/2017/03/31/ieskandina-taures-pirms-skates

 

Uzklausīt tautas viedokli

Autors: Jānis Gabrāns

Datums: 31.03.2017

Izdevums: Druva

Rubrika: Ziņas

Vērīgākie Latvijas Televīzijas skatītāji būs pamanījuši pirmos sižetus rubrikā "Tautas panorāma".

Tas ir vēl nebijis projekts, kura laikā LTV žurnālisti apceļos visus Latvijas novadus, lai uzklausītu vietējos iedzīvotājus, uzzinātu, kā viņi vērtē dzīvi novadā, ko vēlas redzēt citādāk, ko domā par citām aktualitātēm pašvaldībās un valstī.

Interneta mājas lapā lsm.lv atrodama plašāka informācija par šo projektu, tur arī varēs noskaidrot, tieši kur un cikos LTV žurnālisti viesosies konkrētajā novadā. Minētā portāla sadaļā "Tautas panorāma" atrodama ne tikai šī informācija, bet tur par katru novadu apkopoti dažādi statistikas dati, sākot no vēlētāju aktivitātes, pašvaldību ieguldījumiem atsevišķās jomās līdz pat vidējām centralizēto eksāmenu atzīmēm un dzīvokļu cenām.

LTV žurnālisti viesosies arī visos astoņos mūsu puses novados. Pirmā vizīte būs 8.aprīlī, kad žurnāliste Inga Šņore būs Amatas novada Drabešos, Jaunpiebalgas novadā un Vecpiebalgas novadā. 10.maijā uz šo pusi dosies Toms Bricis, kurš pabūs Cēsu novadā, Priekuļu novadā un Raunas novadā. Līgatnes novadā Toms Bricis ieradīsies 12. aprīlī, bet 20.aprīlī Pārgaujas novadā iedzīvotāju viedokļus uzklausīs Laura Vonda.

Kā jau minēts, par konkrētām tikšanās vietām un laikiem informācija rodama portālā lsm.lv sadaļā "Tautas panorāma".

http://news.lv/Druva/2017/03/31/uzklausit-tautas-viedokli

 

 

Pavasaris Mūzikas un mākslas skolā!

Autors: Ieva Kikuste, Mūzikas un mākslas skolas direktore

Datums: 04.04.2017

Izdevums: Inčukalna Novada Vēstis

Rubrika: AKTUĀLI

Ar aktīvu rosību ienācis pavasaris Mūzikas un mākslas skolā. Pirmie 2017. gada mēneši atnesuši ne mazums interesantu un svarīgu notikumu.

Marta sākumā skolas pūtēju orķestris devās uz Rīgu, lai mērotos spēkiem ar citiem orķestriem ikgadējā pūtēju orķestru skatē. Rezultāts ir labs – I pakāpe un biļete uz finālu 29. aprīlī. Paldies jauniešiem, diriģentiem Vitalim Kikustam un Kasparam Puikevicam Puikevskim, skolotājiem Jānim Raslavam un Kārlim Circenam par ieguldīto darbu un sniegto mūzikas baudījumu.

Savukārt 6. un 7. marta pievakares ieskandināja mūsu tradicionālie zēnu koncerti – „Zēnu muzikālais sveiciens”! Tā kā zēnu – Mūzikas nodaļas audzēkņu – skolā ir ap 50, koncerti izvērtās patiešām daudzveidīgi – klavieru, saksofona, klarnetes, vijoles, alta, trompetes, tenora, trombona, akordeona, ģitāras skaņas priecēja ikkatru atnākušo klausītāju. Klausītāju sejās mirdzēja prieks un lepnums par brašajiem puišiem. Īpašs paldies koncertu vadītājiem Kasparam un Jurijam, kuri uzbūra brīnišķīgu vakara noskaņu un prieku.

Īpaši ražīgs laiks iestājies mūsu skolas jaunajiem māksliniekiem. Februārī tika saņemtas sešas atzinības un divi diplomi VII Starptautiskajā bērnu un jauniešu glezniecības un grafikas konkursā „Saules krasts – Brīnums”. Skolotājas Kristīnes Rones audzēkne Inese Reinfelde ieguva I pakāpes diplomu, bet skolotājas Ingūnas Lindes audzēkne Sofija Grigorjeva – II pakāpes diplomu. Un pavasarī jauni sasniegumi –

atzinība, sudraba godalga audzēknim Emīlam Dzērvem Jūrmalas Mākslas skolas organizētajā Starptautiskajā vizuālās mākslas konkursā bērniem un jauniešiem „Es dzīvoju pie jūras 2017”, kā arī dalība III kārtā vizuāli plastiskās mākslas valsts konkursā!

Jau trešo reizi mūsu skola rīkoja Mazpilsētu un lauku mūzikas skolu konkursu jaunajiem vijolniekiem. Šogad atsaucās 19 pašvaldību mūzikas un mākslas skolas ar 26 dalībniekiem. Kompetentas žūrijas virsvadībā, skolotāju, koncertmeistaru, draugu un vecāku uzmundrināti, jaunie censoņi mērojās spēkiem trīs vecuma grupās – A, B un C. Bērni bija mērojuši ceļu no Baltinavas, Varakļāniem, Vecumniekiem, Krimuldas, Sējas, Madlienas, Bauskas, Salaspils, Ozolniekiem, Balviem, Ulbrokas, Baldones, Babītes, Salacgrīvas, Staiceles, Līgatnes, Ikšķiles, Engures un Inčukalna. Mūsu skolu pārstāvēja skolotājas Līgas Zaulas 6. vijoles klases audzēkne Līva Ozola, kas savā vecuma grupā ieguva atzinības rakstu. Apsveicam Līvu, skolotāju Līgu Zaulu un koncertmeistari Līgu Ceru! Šajā saulainajā trešdienā izskanēja tik daudz skaistas vijoļmūzikas un pie Latvijas debesīm atkal iemirdzējās mazās mūzikas zvaigznītes! Mums ir tik daudz talantīgu, centīgu un varošu bērnu, kā arī nesavtīgu skolotāju, kas palīdz slīpēt mazos dimanta graudiņus. Gribu pateikt milzīgu paldies visiem, kas iesaistījās šīs dienas tapšanā – saviem kolēģiem, pašvaldībai un uzņēmējam Ali Šihalijevam.

29. martā skolas muzikanti dosies ciemos pie kaimiņiem Garkalnē, kur priecēs klausītājus ar saviem priekšnesumiem.

Mūzikas un mākslas skolas aktualitātes aprīlī un maijā

6. aprīlī mūsu skolas audzēknis Eduards Strauts piedalīsies jauno ģitāristu konkursā „Kur tad tu nu biji” Mārupē, vizuāli plastiskās mākslas audzēkņi kuplinās Mākslas dienas Inčukalnā, 27. aprīlī gaidīsim pie sevis ciemos Vangažos mazos pirmsskolas vecuma bērnus uz iepazīšanās koncertu, bet 3. maijā Vangažu kultūras namā visi dosimies uz mūsu skolas jauno mākslinieku izstādes atklāšanu un Krimuldas un Limbažu simfoniskā orķestra koncertu!

Gaidīsim pie sevis ciemos! Lai mums visiem rosīgs, ražīgs pavasaris!

http://news.lv/Incukalna-Novada-Vestis/2017/04/04/pavasaris-muzikas-un-makslas-skola

 

Suns sakož policisti un viņas suni

Autors: Arno Zvars, pēc Vidzemes policijas pārvaldes informācijas

Datums: 06.04.2017

Izdevums: Liesma

Rubrika: Policijas ziņas

Melnā statistika. Diennaktī pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 86 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis pārkāpums, noziegums. Bija 11 noziedzīgi nodarījumi pret personas dzīvību un veselību, 19 nodarījumi pret sabiedrisko kārtību, 21 nodarījums pret īpašumu (4 zādzības). Bija 3 ar narkotikām un 5 ar akcīzes preču nelikumīgu apriti saistīti nodarījumi. Bija 2 ceļu satiksmes negadījumi, no kuriem vienā (Līgatnē) cieta cilvēks. Noformēts 131 administratīvā pārkāpuma protokols.

Agresīvs suns Valmiermuižā. 4. aprīlī pl. 13.40 Burtnieku novada Valmiermuižā policijas darbiniecei, kura kopā ar savu dienesta suni pildīja dienesta pienākumus, uzbruka agresīvs, nenoskaidrotam saimniekam piederošs suns. Policijas darbiniecei pēc tam nācās griezties pēc medicīniskās palīdzības tuvākajā ārstniecības iestādē, bet dienesta suns tika nogādāts veterinārajā klīnikā. Policija izmeklē notikušā apstākļus un noskaidro agresīvā suņa saimnieku.

Izraisa satiksmes negadījumu un aizbrauc. 4. aprīlī pl. 17.59 Burtnieku novadā autoceļa Rīga – Inčukalns – Valmiera – Igaunijas robeža 70. kilometrā 1990. g. dz. vīrietis, vadot automašīnu Audi A6 un pabeidzot apdzīšanas manevru, izraisīja ceļa satiksmes negadījumu ar 1992. g. dz. vīrieša vadīto BMW. Diemžēl Audi A6 vadītājs no notikuma vietas aizbrauca, neziņojot par notikumu likuma noteiktajā kārtībā. Kad policisti aizbraucēju noskaidroja, atklājās, ka viņš bija lietojis alkoholu (apgalvoja, ka pēc satiksmes negadījuma), minimālā alkohola koncentrācija izelpā bija 1,8 promiles. Bojāti transporta līdzekļi. Noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

http://news.lv/Liesma/2017/04/06/suns-sakoz-policisti-un-vinas-suni

 

Gatavojas svētkiem

Autors: Mairita Kaņepe

Datums: 06.04.2017

Izdevums: Druva

Rubrika: Ziņas

Priekuļu vidusskola izraudzīta par vienu no mācību centriem Latvijā, kur notiks skolotāju sagatavošana jaunatnes pilsoniskās audzināšanas jomā. To paredz Latvijas valsts simtgades programma, kuras izstrādāšanā līdzdarbojies Valsts izglītības satura centrs. Iedzīvotāju pilsoniskā līdzdalība un labo darbu maratons tēmas, kurās aicināti iedziļināties skolu pārstāvji, lai vēlāk ar skolēniem ķertos pie nebijušām idejām.

Vidzemes skolas izraudzījušās pārstāvjus, kuri iedziļināsies visā jaunajā un tālāk jau apmācīs kolēģus skolā, lai mācību iestāde ķertos pie jaunām idejām un darbiem. Kursi piedāvāja metodes darbam tieši ar pieaugušajiem. Priekuļos uz pirmajām kursu nodarbībām ieradās pārstāvji no Amatas, Līvu un Cēsu 1. pamatskolas, Līgatnes, Raunas un Stalbes, Priekuļu, Vecpiebalgas un Cēsu Pilsētas vidusskolas, kā arī Priekuļu tehnikuma. Klāt bija arī skolotāji no Valmieras, Limbažu, Valkas un Apes skolām.

Biedrība “Mūžizglītības un kultūras institūts “Vitae” un Valsts izglītības satura centrs gatavo pedagogu mācības. Kursu dalībnieku uzdevums pēc tām būs izvēlēties kādu no ieteiktajām metodēm, lai ar to iepazīstinātu ne tikai kolēģus skolā, bet arī domubiedrus starp skolēnu vecākiem.

Pedagogu izglītošana notiek saistībā ar Latvijas simtgadi. Ir doma, ka pedagogu, audzēkņu un skolēnu vecāku sadarbībā radīsies daudz jaunu ieceru. Dažādu paaudžu cilvēki kopā izdomās un arī īstenos ko tādu, kas sekmēs labāku dzīvi.

Tagad, aprīlī, Vidzemes skolu pārstāvji Priekuļu vidusskolā pulcēsies uz otro nodarbību. Martā notikusī pagāja darbīgā un pozitīvā noskaņojumā.

http://news.lv/Druva/2017/04/06/gatavojas-svetkiem

 

Olimpiāžu rezultāti

Datums: 06.04.2017

Izdevums: Druva

Rubrika: Skola

Ģeogrāfijā

no Amatas, Priekuļu, Līgatnes, Stalbes, Raunas, Vecpiebalgas un Jaunpiebalgas novada

10. 12. klasēm

1. vietā Pauls Ernests Pūliņš no Priekuļu vidusskolas 11. klases (Imants Skrastiņš); 2. Rita Ozola no Vecpiebalgas vidusskolas 12. klases (Astra Piruška); 3. Roberts Brikmanis no Jaunpiebalgas vidusskolas 12. klases (Rasma Gansone); atzinību ieguva Rūdolfs Dolmanis Dravants no Jaunpiebalgas vidusskolas 11. klases (R. Gansone) un Jēkabs Zommers no Vecpiebalgas vidusskolas 12. klases (A. Piruška).

Krievu valodā

no Cēsu novada

9. klasēm A grupā

1.vietā Karīna Kesenfelde no Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas (DACVĢ), (Raisa Krūmiņa); 2. Bruno Kuļezņovs no Cēsu Valsts ģimnāzijas (CVĢ) 8. klases (Anita Alhimova); 3. Kitija Kļaviņa no DACVĢ (R. Krūmiņa); atzinību ieguva Nora Tauriņa no CVĢ 8.klases (Erna Suharževska) un Ēriks Benne no Cēsu 1. pamatskolas 8.klases (Svetlana Ķine);

9. klasēm B grupā

1. Diāna Kukore no CVĢ (E.Suharževska); 2. Alexander Boytsov no 8.klases un Rolands Kristers Gabrāns, abi no CVĢ (Anita Alhimova); 3. Annija Krivjonoka no CVĢ (E.Suharževska) un Ivans Teļegins no DACVĢ (R. Krūmiņa); atzinību ieguva Mišela Vinogradova no CVĢ (E. Suharževska) un Alīna Ņikitina no DACVĢ (R. Krūmiņa);

10. klasēm A grupā

1. Anda Nikola Pāže no

DACVĢ (R. Krūmiņa); 2. Hanna Mihailova no DACVĢ (Modrīte Sņegoviča); Andrejs Jakovļevs no Cēsu Profesionālās vidusskolas (CPV), (Modrīte Sņegoviča) un Samanta Savkina no CVĢ (A. Alhimova); 3. Mairis Teteris no CVĢ (A. Alhimova) un Kristīne Ločmele no CVĢ (Jutta Medne); atzinību ieguva Emīlija Kate Tomsone no CVĢ (A. Alhimova);

10. klasēm B grupā

1. Anastasija Skribe no CVĢ (A. Alhimova); 2. Kristīne Nikiforova no DACVĢ (R.Krūmiņa); 3. Marks Miņins no Cēsu Profesionālās vidusskolas (M.Sņegoviča) un Vlada Šavlinska no Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas (AKCMV), (J.Medne);

11. klasēm A grupā

1. Andris Lejasblusa no CVĢ (J. Medne); 2. Inga Seļodkina no DACVĢ (M.Sņegoviča); 3. Valērija Mickeviča un Natālija Mahņova, abas no CVĢ (J.Medne); atzinību ieguva Kristofers Zavoloko no CPV (M.Sņegoviča) un Beta Grimma no CVĢ

(J. Medne);

11. klasēm B grupā

1. Jevgenijs Lackis no CPV (M.Sņegoviča); 2. Aļiks Labetovs no CVĢ (J. Medne); 3. Anna Semjonova no DACVĢ (M.Sņegoviča); atzinību ieguva Dmitrijs Dmitrijevs no Cēsu Pilsētas vidusskolas (Gaļina Zundāne);

12. klasēm A grupā

Atzinību ieguva Agnese Sarkanā no CVĢ (A.Alhimova) un Andrejs Makarovs no CPV (M.Sņegoviča).

12. klasēm B grupā

1. Ruslana Granovska no CVĢ (J.Medne) un Deniss Agurjanovs no DACVĢ (R.Krūmiņa); 2. Artūrs Seipuls no CPV (M.Sņegoviča) un Ivo Teļesņikovs no DACVĢ (R.Krūmiņa); 3. Dana Sproģe no CVĢ (A.Alhimova); atzinību ieguva Aļina Aļeksejeva no DACVĢ (M.Sņegoviča); Niks Šamins no DACVĢ (R. Krūmiņa) un Marika Žarkova no CVĢ (J.Medne).

Matemātikā

no Amatas, Priekuļu, Līgatnes, Stalbes, Raunas, Vecpiebalgas un Jaunpiebalgas novada

5. klasēm

1. vietā Mareks Greizāns no Taurenes pamatskolas (Imants Daugulis); 2. Marta Rosāne no Līgatnes novada vidusskolas (Leonora Dubkēviča); 3. Marta Kristiāna Antonova no Stalbes vidusskolas (Ilze Paegle);

6. klasēm

1. Benedikts Arimans Galzons no Priekuļu vidusskolas (Laila Bērziņa); 2. Betija Vildiņa no Nītaures vidusskolas (Dace Baumane); atzinību ieguva Ričards Ozoliņš no Priekuļu vidusskolas (Inga Ruskule); Madara Elza Rudzīte un Tomass Turlajs no Straupes pamatskolas (Zane Berga) un Armands Ričards Robītis no Stalbes vidusskolas (I.Paegle);

7. klasēm

1. Valters Vasiļjevs no Līgatnes novada vidusskolas (Ritma Timermane); 2. Kristiāna Daniela Martinova no Priekuļu vidusskolas (L.Bērziņa); atzinību ieguva Kaspars Sarkanis un Roberts Smukulis, abi no Raunas vidusskolas (Baiba Rampāne) un Renārs Lācis no Priekuļu vidusskolas (I.Ruskule);

8. klasēm

1. Viktorija Vildiņa no Amatas pamatskolas (Santa Briede); Gints Broks no Raunas vidusskolas (B.Rampāne); atzinību ieguva Elizabete Kate Antone un Ralfs Kuzmanis no Vecpiebalgas vidusskolas (Ruta Šarkovska) un Anete Sniedze no Liepas pamatskolas (Velta Tītmane);

9. klasēm

Atzinību ieguva Andris Brauers no Vecpiebalgas vidusskolas (R.Šarkovska) un Roberts Laudiņš no Stalbes vidusskolas (Māra Buša);

11. klasēm

Atzinību ieguva Krista Putniņa no Priekuļu vidusskolas (I.Ruskule);

12. klasēm

1. Artūrs Lielbārdis no Priekuļu vidusskolas (Laila Bērziņa); 2. Rita Ozola; 3. Maira Asare, atzinību ieguva Jēkabs Zommers, visi no Vecpiebalgas vidusskolas (Ruta Šarkovska).

http://news.lv/Druva/2017/04/06/olimpiazu-rezultati

 

Dārziņš veselībai un atpūtai

Autors: Sarmīte Feldmane

Datums: 06.04.2017

Izdevums: Druva

Rubrika: Ziņas

Tas nekas, ka zeme vēl nav apžuvusi un vēl par agru kaut ko sēt vai stādīt, taču

saulainās dienās mazdārziņos jau rušinās to saimnieki.

“Uz dārziņu aizeju regulāri, vienīgi ziemā, kad sniegs, ne. Jāpārliecinās, vai viss kārtībā. Siltumnīcā jau iesēti salāti, redīsi, kāposti stādiem. Visa apkārtne jānokasa. Saulīte silda, gribas ārā,” saka cēsniece Anita Bērziņa, kura kopā ar māsas ģimeni apsaimnieko mazdārziņu pilsētā.

Cēsu pašvaldība ar pilsētniekiem noslēgusi 336 līgumus par mazdārziņu zemes nomu. “Lielāka interese parasti ir aprīlī, maijā. Dārziņu nomnieku skaits pēdējos gados īpaši nav mainījies, tas bijis ap 330,” stāsta pašvaldības nekustamā īpašuma nodaļas zemes ierīcības inženiere Laima Vīgrante un paskaidro, ka ir mazdārziņu nomnieki, kuri paši atzīst, ka vairs nespēj tikt galā, kāds cits labprāt iznomā viņu jau iekoptu dārziņu. Šosezon no dārziņiem atteikušies četri cēsnieki, bet rindā ir pieci saimniekotgribētāji. “Cēsīs iekoptu brīvu mazdārziņu nav. Ir iespēja nomāt aizaugušus. Tie, kuri ļoti vēlas savu dārziņu un ir gatavi ieguldīt daudz darba, tādus var dabūt,” pastāsta domes speciāliste. Cēsīs pārredzamā nākotnē pašvaldības zemes daudzums mazdārziņu nomai samazināsies. Lielākoties teritorijas plānojumā tā paredzēta apbūvei, taču, kamēr tas netiek darīts, to izmanto mazdārziņiem. “Ir cēsnieki, kuri gribētu dārziņu ilgākiem gadiem, diemžēl to plānot nav iespējams. Ja ir kāds, kurš vēlas pašvaldības zemes gabalu pirkt noteiktam mērķim, tiek rīkota izsole. Pašvaldība arī iznomā zemi mazdārziņiem īpašumos, kas vēl nav nostiprināti Zemesgrāmatā,” atklāj Laima Vīgrante un piebilst, ka aizvien vairāk jaunās ģimenes, kurās ir bērni, labprāt vēlas arī dārziņu. Protams, visus interesē arī tā atrašanās vieta, lai nebūtu jābrauc cauri visai pilsētā. Visvairāk interesentu ir par mazdārziņiem Vaives ielā, bet tur brīvu dārziņu nav.

Līgatnes novadā noslēgts ap simts līgumu par zemes nomu mazdārziņiem. Nekustamā īpašuma speciāliste Solveiga Kauliņa pastāsta, ka teritorijas plānojumā zemes izmantošanas mērķis ir norādīts mazdārziņi. “Līgatniešiem nav pamata uztraukties, ka var kas mainīties. Mazdārziņi ir tuvu daudzdzīvokļu mājām, ja kaut kas mainīsies, visi laikus jābrīdina, to paredz likums,” skaidro Solveiga Kauliņa. Par zemes nomu mazdārziņiem pašvaldība līgumus slēdz uz trim gadiem. “Dārziņu skaits gājis mazumā. Ja kāds līgatnietis grib dārziņu, atliek uzrakstīt iesniegumu,” saka Līgatnes pašvaldības Plānošanas, nekustamā īpašuma un būvniecības nodaļas lietvedības pārzine Anastasija Šveice un pastāsta, ka no mazdārziņiem atsakās vecie cilvēki, kuriem vairs nav spēka kopt sējumus un stādījumus, bet nākamo paaudzi mazdārziņi interesē maz. Ir vien dažas jaunās ģimenes, kuras vēlas savu dārziņu.

Skaļupes daudzi novērtējuši kā labu vietu dzīvošanai. Te dzīvokļus iegādājušies daudzi bijušie rīdzinieki, un viņi grib arī savu mazdārziņu. Diemžēl te visa zeme, kas paredzēta mazdārziņiem, ir iznomāta. Citur novadā tā nav,” pastāsta Solveiga Kauliņa. Anastasija Šveice arī atzīst, ka ne visi, kuri nomā paņēmuši zemi dārziņam, ir gatavi ieguldīt lielu darbu un daudz laika, lai kaut ko izaudzētu. Dažkārt jau pēc gada saprot, ka mazdārziņu nevajag. “Līgatnē Skolas un Rīgas kalnā vairāki pilsētnieki atteicās no mazdārziņiem tikai tāpēc, ka mežacūkas izposta sastādīto un sasēto. Cilvēki tā arī pateica nav jēgas kaut ko darīt, ja mežacūkas visu izposta. Dārziņu teritorijas, kuras neviens neizmanto, pašvaldība appļauj, lai nebūtu problēmu ar kūlu,” pastāsta Anastasija Šveice.

Priekuļu novada pašvaldība Liepas pagastā iznomājusi zemi ap 500 mazdārziņu kopējiem. “Mums nav brīvu dārziņu, tādu, kurā uzreiz var iet un stādīt, sēt. Teritorijas ar aizaugušiem mazdārziņiem varam piedāvāt,” saka Priekuļu novada pašvaldības Nekustamā īpašuma nodaļas speciāliste Līga Pabērza un atklāj, ka situācijās, kad kāds atsakās no dārziņa, kāds cits jau ar viņu ir sarunājis, ka turpinās saimniekot. Parasti abi reizē atnāk uz pašvaldību, viens atsakās no dārziņa, otrs noslēdz līgumu. Daudzus gadus mazdārziņu nomas līgumus pašvaldība slēdza uz gadu, pērn visi noslēdza līdz 2019.gadam.

Liepēniešu Golubovu ģimene tikko iegādājusies dzīvokli Liepā, pēc piecu gadu prombūtnes atgriezusies Latvijā. “Esam vairāk laucinieki nekā pilsētnieki, gribas savu zemes stūrīti, izaudzēt kartupeļus, tomātus, saņemt enerģiju no zemes. Savs dārziņš tas ir svaigs gaiss, bērniem varam parādīt, kā no sēkliņas izaug burkāni, ka tie rūpīgi jāravē,” pārdomās dalās Aleksandrs Golubovs, bet dzīvesbiedre Sandra atzīst, ka mazdārziņš ir iespēja visai ģimenei būt kopā. Aleksandrs arī atklāj, ka, braucot no Cēsīm uz Liepu, ceļa malā uzmanību piesaistījusi stādu audzētava. Nākamreiz tai garām nebrauks. “Pašiem gribas kādu augļu koku, krūmu iestādīt,” bilst liepēnietis.

Ja zemi mazdārziņam nomā no pašvaldības, tad gada maksu var droši nosaukt par simbolisku. Un tā ir visos novados. Ja platību nomā no privātpersonām, kuras arī piedāvā zemi mazdārziņiem, tad gan jārēķinās ar lielāku summu.

Pirms dažiem gadiem tiem, kuri dzīvo daudzdzīvokļu namos, interese par mazdārziņiem bija maza. Bieži vien izskanēja, ka visu taču var nopirkt veikalā, nav vajadzības pūlēties. Tagad ne tikai pensionāri, arī jaunās ģimenes, domājot par veselīgu pārtiku bērniem, aizvien biežāk izvēlas paši kaut ko izaudzēt. Mazdārziņu tradīcijas mainās. Ja kādreiz kaut ko izaudzēt ikdienas galdam bija būtisks atspaids ģimenes budžetā, tad tagad svarīgākais kā tas audzēts, cik tas vērtīgs un kā ietekmēs veselību.

http://news.lv/Druva/2017/04/06/darzins-veselibai-un-atputai

 

Tu man virsū negāzies

Autors: Līga Eglīte

Datums: 07.04.2017

Izdevums: Druva

Rubrika: Komentāri, viedokļi

Autobraucējiem pavasaris ir priecīgs brīdis, kad vairs nav jāsatraucas par balto redzamo vai melno neredzamo ledu un var žvidzināt ātrāk. Pamodušies arī tie, kam sniega valnis šķūnīša durvju priekšā beidzot nokusis, un var izstumt uz ceļa visu ziemu dīkā nostāvējušos autiņu, mocīti vai traktoru. Aizmirstot, ka lielajiem braukšanas priekiem ir ierobežojošas piedevas: ceļa zīmes, noteikumi, ieslēgtas tuvās gaismas, pagrieziena rādītājs un bremzes pedālis, pavasara apreibinātie rallisti dodas biedēt citus.

Vienalga, vai tie ir lauku ceļi Skujenē un Straupē, vai asfaltētās ielas Līgatnē, Priekuļos un Cēsīs, visur nākas izvairīties no klīstošajiem holandiešiem un zemu lidojošajām lidmašīnām. Kā saka, pārsteigums aiz katra stūra. Kādus tik brīnumus dabū redzēt un nervu satricinājumu izbaudīt!

Jāatzīst, kārtīgu sirdsklapi prātīgais autovadītājs piedzīvo brīžos, kad kāds no mazākas nozīmes sānceļa izspurdz tieši degunpriekšā. Vai noteikumi mainījušies? Nē, taču! Vienkārši prātīgais “velkas” par lēnu, bet veiklajam no mazā sānceļa ir jāsteidzas.

Cēsīs, pirms veikala “top!” Valmieras ielā, centra virzienā no labās puses iznesas sarkans busiņš un nogriežas pretējā joslā, aiz viņa, izmantojot vispārējo apjukumu, sportisks “BMW”, kam acīmredzot tā ir ikdienas uzvedība. Pēc laiciņa tas pats zīmīgais “BMW” demonstrē virtuozitāti, ar “ķirurģisku” precizitāti apdzenot šaurā vietā un deguna priekšā iekārtojoties noskatītajā stāvvietā Raunas ielā.

Atkal Cēsis, Gaujas iela, posms ar ātruma ierobežojumu, kur pie pamatskolas arī divi “valnīši”. Pa labo pusi, izskrienot caur skolas stāvlaukumu, visus apdzen bulku vāģis, kurš laika ziņā neko neiegūst, toties sagādā dažādas emocijas prātīgajiem braucējiem.

Un tie autobraucēji, Xcilvēki, ar “mobilo” ķermeņa daļu, kas savieno roku un ausi un nodrošina nemitīgu atrašanos uz līnijas. Viņu jau ir tik daudz!

Jaunpiebalgas novada domes priekšsēdētājs Laimis Šāvējs kādā intervijā atzinies: “Man kā auto vadītājam ar 42 gadu pieredzi jāsaka, ka daudziem šoferiem ir nevērīga attieksme pret sevi un pārējiem. Lielāko daļu avāriju izraisa nevis ceļu tehniskais stāvoklis, bet auto vadītāju, tāpat velosipēdistu un gājēju attieksme, prasmes. Ko te līdzēs ideāli ceļi? Paaugstinās atļauto braukšanas ātrumu, un visi to ievēros?”

Ko te piebilst? Uz ceļa atrodoties, noderēs prātīgums, apdoma un acis pakausī.

http://news.lv/Druva/2017/04/07/tu-man-virsu-negazies

 

Negadījumi satiksmē

Autors: Arita Lejiņa

Datums: 07.04.2017

Izdevums: Druva

Rubrika: Ziņas

Līgatnes novadā trešdien, 5.aprīlī, valsts policijai nācies saskarties ar diviem nepatīkamiem gadījumiem, kas saistīti ar ceļu satiksmi.

Pavisam agri no rīta, pulksten 4.23, Līgatnes novadā, Līgatnē, pa Brīvības ielu nenoskaidrota persona, vadot automašīnu “Volkswagen”, ignorēja vairākkārtēju policijas darbinieku prasību apturēt automašīnu, kā rezultātā nobrauca no ceļa braucamās daļas, iebraucot grāvī, informē Valsts policijas Vidzemes reģionālā pārvalde. Vadītājs no notikuma vietas aizbēdzis. Ceļu satiksmes negadījumā cietusi 2000.gadā dzimusi pasažiere, kura nogādāta tuvākajā ārstniecības iestādē, miesas bojājumi jaunietei viegli. Policija notikušā apstākļus noskaidro.

Savukārt pulksten 13 Līgatnes novadā, Līgatnes pagastā, Vildogā, 1984.gadā dzimis vīrietis, vadot autogreideri “Mattson”, aizķēra 1990.gadā dzimušā vīrieša vadīto “MercedesBenz”, auto apgāzās. Cietušo nav. Noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

http://news.lv/Druva/2017/04/07/negadijumi-satiksme

 

 

2017-04-12
Laika ziņas
Aptaujas