Jaunumi
Publikācijas par Līgatni laikrakstā "Druva", 27.12.2013.

 

Kāds bijis aizejošais, kādu gaida nākamo
Autors: Zane Ieviņa, Sarmīte Feldmane, Ilze Fedotova, Jānis Gabrāns
Datums: 27.12.2013
Izdevums: Druva
Rubrika: Viedoklis
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšniece Inga Kovaļevska: “Kā vienmēr, darbā tika paveikts ļoti daudz. Sevišķi gribētu izcelt savu komandu – Kārtības policijas nodaļas darbiniekus. Kopā cītīgi strādājot, kārtējo darba gadu esam aizvadījuši godam. Ir konstatēti dažādi pārkāpumi, atrisinātas vairākas lietas, novērsti noziegumi. Gandarījums šogad ir par to, ka mani darbinieki strādā pēc labākās sirdsapziņas un es zinu, ka viņi var atrast pazudušu mantu vai pazudušu cilvēku, var aizstāvēt bērnus un novērst noziegumus. Viņi aktīvi strādā, zinu, ka mani darbinieki ies un darīs, vienalga, vai ir astoņi no rīta vai divi naktī. Protams, sasniegtais jau ir redzams arī apbalvojumos, ko saņēmām Valsts policijas profesionālajos svētkos. To nebija maz, un tie pierāda, ka darbs ir veikts godprātīgi. Protams, visiem darbiem pa vidu esam paspējuši arī atpūsties un svinēt svētkus. Personīgi es divas reizes paspēju izbraukt no Latvijas, lai nedaudz atpūstos un atvilktu elpu. Taču, ja runā par nākamo gadu, tad nekad lielus plānus, kas radikāli mainītu dzīvi, neesmu izvirzījusi. Dzīvosim, redzēsim.”
Velga Vītola, dabas aizsardzības vecākā speciāliste, zootehniķe, Latvijā pazīstamā “lāču mamma”: “Aizejošais gads, salīdzinot ar agrākiem, man bijis mierīgs. Ikdiena bijusi patīkamu pārsteigumu pilna. Daudz esmu braukusi pie cilvēkiem, dažādu paaudžu pasākumos stāstījusi par dzīvniekiem. Daba un dzīvnieki patīk visiem neatkarīgi no vecuma. Šķiet, vēl pirms dažiem gadiem cilvēkos nebija tāda mīļuma, tas rada pārliecību, ka tas, ko daru, nav velts, bet ir jāturpina.
Vasarā piedalījos raidījumā “Ķepa uz sirds”, bijām Cēsu dzīvnieku patversmē. Stāstīju par suņuku Čiekuru. Drīz pēc raidījuma tas atrada mājas. Raidījuma vadītāji vēlējās, lai pastāstu par Robīti. Sapratu, ka to nevarēšu izdarīt. Robītis ir jau gados, visu mūžu ar saimnieci dzīvojis istabā. Viņa pārcēlusies uz pansionātu, sunītis nonācis patversmē. Pirms Ziemassvētkiem piezvanīja raidījuma vadītāja un pastāstīja, ka Robīti kāda ģimene aizvedusi mājās. Vai tā nav priecīga Ziemassvētku vēsts!
Droši vien uz nākamo gadu jāatliek eglītes pušķošana lācenītei Ilzītei. Kāda gan svētku eglīte, ja nav sniega? Janvārī Ilzītei būs 13. dzimšanas diena. Alnēns Fredis gatavojas nomest jau otrus ragus…
Tā kā mana dzīve ir ļoti saistīta ar darbu, sev un citiem novēlu – lai Līgatnes dabas takas attīstās. Lai cilvēki brauc šurp, lai viņiem te ir interesanti. Līgatnes dabas takām pamats augšupejai ir ielikts.
Protams, sev un visiem cilvēkiem un dzīvniekiem Jaunajā gadā novēlu veselību. Ja tā ir, tad var gāzt kalnus.”
Multiplās sklerozes asociācijas Cēsu nodaļas vadītāja Vita Ādamsone: ”Gads bija bez īpašiem pārsteigumiem. Šogad mūsu pulkam pievienojās vēl divi biedri. Kopā esam 39, taču ne visi ir gatavi sadarbībai. Esam priecīgi, ka varam palīdzēt tiem, kas pastāsta par vajadzībām. Šajā gadā ar Latvijas Multiplās sklerozes asociācijas starpniecību no Vācijas esam saņēmuši funkcionālās gultas, tās iedotas biedrības biedriem, kas spiesti ikdienu pavadīt gultā. Kādam kungam no Priekuļiem sagādājām arī elektrisko ratiņkrēslu. Tāpat mums ir bijusi iespēja daudziem izsniegt arī dažādus higiēnas līdzekļus. Gadā vairākas reizes cenšamies sanākt kopā. Šodien savējo bariņā pulcējamies, lai aizvadītu Ziemassvētkus. Izvērtēsim paveikto. Mēģināsim rast idejas jauniem mērķiem. Būs arī svētku koncerts. Tiesa, ne visiem ir iespēja atnākt uz pasākumu, jo ir grūtības pārvietoties. Gribas, lai jaunajā gadā ir vairāk laimīgu, smaidīgu, ar dzīvi apmierinātu cilvēku, bet pats galvenais, lai visiem ir laba veselība.”
Jānis Bērziņš no Priekuļu novada zemnieku saimniecības “Pušklaipi”: “Zemniekam katra diena nes arvien jaunus pārsteigumus. Kopumā gads bija labs bez ievērojamām raizēm. Šī vasara bija īpaši izdevusies, tikai varēja būt vairāk nokrišņu. Sagatavojām pietiekami daudz un kvalitatīvu lopbarību, daļu pat varējām pārdot. Joprojām varam lepoties ar augstu izslaukumu. Šajā pārraudzības gadā vidējais izslaukums no govs ir 11 tonnas. Ganāmpulks nav palielinājies. Ferma ir iekārtota 50 slaucamām govīm. Lauksaimniekiem gribas vēlēt labu veselību, tad arī darbi ritēs uz priekšu. Gribētos arī, lai zemniekiem ir vairāk vienotības, cīņas spara. Atceramies gada sākumu, kad iestājāmies par godīgu Eiropas Savienības maksājumu sadali, ugunskuru akcijā ”Baltijas ceļš” visi bijām vienoti. Prieks, ka bija arī rezultāti. Ja lauksaimniekiem atkal vajadzēs aizstāvēt savas tiesības, tad noteikti piedalīšos līdzīgās akcijās. Protams, ir labāk, ja vajadzības pēc tādām akcijām ir pēc iespējas mazāk. Drīz redzēsim, ko mums atnesīs nākošais plānošanas periods. Vēl jau nav īsti zināms, kad un kādu projektu iespējas pavērsies. Domājams, Zirga gads paskries ātriem rikšiem. Pēc tā gan varētu sekot tāds mierīgāks, rāmāks laika ritējums.”
Cēsu florbola komandas treneris Artis Malkavs atzīst, ka šis bijis izcils gads gan sportā, gan arī ārpus tā: “Dievs dod vēl kādu šādu gadu! Florbolā uzvarējām gan Latvijas čempionātā, gan Eirokausa turnīrā. Uzvara Latvijas čempionāta virslīgā bija kā apstiprinājums tam, ka varam sasniegt izvirzītos mērķus. Komanda spēja mobilizēties un apliecināt savu pārākumu. Uz šo mērķi bija iets vairākus gadus, tāpēc tas bija ļoti saviļņojošs mirklis. Rudenī Eirokausā vairāk bija psiholoģiska rakstura pārbaudījums, jo pretinieks bija nezināms, vairāk nācās cīnīties ar sevi. Taču uzdevums rudenī bija vieglāks, jo šis nebija galamērķis. Tas bija tikai solis ceļā uz finālturnīru nākamā rudenī.
“Lekringa” panākumu noslēpums ir visu florbolā pavadīto gadu spēka un uzkrātās pieredzes apkopojums. Panākumi ir apliecinājums, ka esam komanda ar tradīcijām, ka esam komanda ar lielo burtu. Ka visus šos gadus esam gājuši un turpinām iet pareizo ceļu.
Nākamais gads droši vien būs grūtāks, jo nosargāt čempiona titulu vienmēr ir grūtāk, nekā izcīnīt. Jo arī citas komandas nesnauž, attīstās, analizē konkurentu sniegumu, kā viņi guvuši panākumus. Tāpēc mums jākļūst vēl labākiem, jo pretinieki būs vēl stiprāki. Izslēgšanas spēlēs mums jābūt izturīgākiem, fiziski un psiholoģiski stiprākiem par jebkuru pretinieku jebkurā jomā.
Rudenī dosimies uz Šveici, lai spēlētu Eiropas čempionvienību kausa izcīņā kopā ar spēcīgākajiem klubiem. Šo turnīru vērtēju kā paveiktā darba augļus. Manuprāt, tajā svarīgi būtu lauzt tradīcijas, ka Latvijas komandas zaudē visās apakšgrupas spēlēs. Varbūt laiks latviešiem izcīnīt kādu uzvaru.
Svarīgi, lai komandai nākamajā gadā pietiku izturības, vēlēšanās uzvarēt un būtu veselība, tad viss būs kārtībā.

 

KNAB liek maksāt sodu

Autors: Sarmīte Feldmane
Datums: 27.12.2013
Izdevums: Druva
Rubrika: Ziņas

Kā vēsta informācija Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) mājaslapā, par apzinātu neziņošanu par atrašanos interešu konflikta situācijā un valsts amatpersonas funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā nolemts Līgatnes novada domes izpilddirektoru Egilu Kurpnieku administratīvi sodīt ar naudas sodu 175 latu apmērā.

Pirmajā Līgatnes novada domes sēdē, vēlot izpilddirektoru, tobrīd vēl deputāts Egils Kurpnieks balsoja par savu iecelšanu amatā. KNAB atzinumā teikts, viņš bija personiski un mantiski ieinteresēts, atradās interešu konflikta situācijā un pārkāpa likuma „Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" noteikto aizliegumu, kā arī saskaņā ar likumu „Par pašvaldībām" neinformēja domi, ka, pildot likumā paredzētos lēmumu pieņemšanas ierobežojumus, nepiedalīsies lēmuma pieņemšanā par sevis iecelšanu domes izpilddirektora amatā. Turklāt likumā noteikts, ka valsts amatpersonām ir pienākums nekavējoties rakstveidā sniegt informāciju augstākai valsts amatpersonai vai koleģiālajai institūcijai par pašas mantisko vai citu personisko ieinteresētību kādas darbības veikšanā, kura ietilpst tās amata pienākumos.

Šis novada domes deputātu balsojums bija nozīmīgs gan domes turpmākai darbībai un amatu sadalē, gan deputāta iekļūšanai izpildvarā, jo Egilam Kurpniekam bija izšķirošā balss. Partija "Vienotība" un vēlētāju apvienība "Līgatnei" katra ieguva četras balsis, bet no E.Kurpnieka pārstāvētās apvienības "Mēs Līgatnei" bija ievēlēts tikai viņš. Likums nosaka, ka pašvaldības domes deputāts nedrīkst ieņemt izpilddirektora un izpilddirektora vietnieka, pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītāja un viņa vietnieka amatu.

Pieņemot lēmumu, KNAB ņēmis vērā pārkāpuma raksturu, E.Kurpnieka personību, vainas pakāpi un mantisko stāvokli. Kā atbildību mīkstinošs apstāklis tika ņemts vērā tas, ka E.Kurpnieks nožēlo izdarīto.

Diemžēl pirmssvētku laikā "Druvai" neizdevās sazināties ar Egilu Kurpnieku.

http://news.lv/Druva/2013/12/27/knab-liek-maksat-sodu

 

 

 

 

2013-12-27
Laika ziņas
Aptaujas