Jaunumi
Publikācijas par Līgatni laikrakstos, 09.05.2014.

Skolēnu kori labi sagatavoti

Autors: Mairita Kaņepe
Datums: 09.05.2014
Izdevums: Druva
Rubrika: Novadu ziņas

Visi skolēnu kori, kuri no vēsturiskā Cēsu rajona bija izvirzīti skatei Vidzemes mērogā, parādījuši atzīstamu sniegumu, koru skanējums novērtēts ar I pakāpes diplomiem.

Līgatnes novada vidusskolas 5. 9. klašu koris, diriģente Dace Bicāne, skatē ieguvis 44 punktus no 50 iespējamiem, Cēsu Valsts ģimnāzijas 7. 9. klašu koris, diriģente Iveta Lapiņa, ieguvis 41 punktu, Cēsu 2. pamatskolas 5. 9. klašu koris, diriģente Arta Apsīte, ieguvis 41.86 punktus, Cēsu 1. pamatskola meiteņu koris “Con Anima”, diriģente Ilga Šķendere, ieguvis 47,2 punktus.

"Esmu priecīga, ka skolā netrūkst talantīgu meiteņu, kuras vēlas dziedāt korī. Viņu aizrautībai ir sekotāji, tāpēc Līgatnē var darboties 5. 9. klašu meiteņu koris," stāsta Līgatnes novada vidusskolas mūzikas skolotāja Dace Bicāne. Skolotājas darbībai, vadot kori, gan ir zināmas grūtības, jo Līgatnes skola darbojas divās ēkās, kas viena no otras atrodas sešus kilometrus. Dace Bicāne strādā kā vienā, tā otrā, bet skolas korim iespējams satikties reizi nedēļā.

Skatēs Latvijas novados tika vērtēts, kā skolēnu kori sākuši apgūt pēc gada gaidāmo skolu jaunatnes Dziesmu svētku repertuāru. "Par šo repertuāru neesmu sajūsmā. Nopietnu, patriotisku, sarežģītu dziesmu tajā netrūkst, bet vajadzētu vēl kādu dziesmu ar lipīgāku melodiju. Varbūt Renārs Kaupers vēl uzrakstīs," domā Dace Bicāne.

Cēsīs vēsturiskā rajona skolu kori satiksies pēc trim nedēļām, 30. maijā, dziesmu un deju dienā, kas iecerēta mācību gada noslēgumā.

http://news.lv/Druva/2014/05/09/skolenu-kori-labi-sagatavoti

“Avekai” - pokers

Autors: Aleksandrs Beļakovs
Datums: 09.05.2014
Izdevums: Druva
Rubrika: Sports

Futbola sezona Cēsīs atklāta ar tradicionālo Jāņa Šica piemiņas turnīru. Bažas radīja sinoptiķu prognozes par lietu, taču dieviņš bija labvēlīgs un laika apstākļi spēlēšanai – ļoti labi.

Savas pretenzijas uz kausa iegūšanu apliecināt pieteicās 17 komandas, kas vispirms aizvadīja spēles četrās apakšgrupās.

A grupā vienādu punktu skaitu izcīnīja “Bonasera” (Nītaure) un “Vaivīte” (Priekuļi). Savstarpējā cīņā soda sitienos pārāki bija nītaurieši. Trešajā vietā šajā grupā palika Rīgas komanda “Real Mančester”, kam tikpat punktu, cik Auciema futbolistiem, bet savstarpējā duelī pārāki bija rīdzinieki. Auciema komandā jāatzīmē brāļi Grāveļi, A. Rajeckis, kā arī “Dziedošo ģimeņu” šova laureāts V. Aizgalis, kuram arī futbols iet pie sirds.

B grupā ar vienādu punktu skaitu finišēja Cēsu “AT – Alex” un “ATEA”, bet savstarpējā spēlē ar 1:0 pārāki bija “AT – Alex”, kam rezultātā grupā pirmā vieta. Trešajā vietā “Zilā lagūna”, bet ceturtie palika Rīgas komanda “ONELS”futbolisti, kuri pamanījās pieveikt pat grupas līderus.

Intriģējoša situācija veidojās C grupā, kur trīs komandas ieguva vienādu punktu skaitu un nācās skatīties, kā veicies savstarpējās spēlēs. Visu sarēķinot, noskaidrojās, ka uzvarētāji ir “Ranka”, otrajā vietā – “Līgatnes Zenīts”, bet neveicās komandai “Impar” no Limbažiem. Ceturtie ar ļoti spēcīgu sastāvu palika Liepas “Unio”. Te kārtējo reizi jāatgādina, ka zibensturnīrā primārais ir labs vārtsargs, bet šī pozīcija bija komandas vājais punkts.

D grupā ar maksimālo punktu skaitu un vārtu attiecību 9:0 pirmajā vietā Rīgas “Aveka”. Otrajā vietā “Bernards”. Trešajā palika perspektīvā komanda “Taurene” ar G. Švalbi priekšgalā. Viņi izcīnīja tikpat punktu, cik “Bernards”, diemžēl zaudējums savstarpējā spēlē neļāva ieņemt otro vietu. Ceturtajā vietā “Vaive”, bet piektie palika pagājušā gada sensācijas autori “Aliņu būsi?”, kam šoreiz nācās iztikt bez vairākiem pamatsastāva spēlētājiem.

Visas četras izslēgšanas kārtas spēles bija ļoti spraigas, un tikai vienā uzvarētājs tika noskaidrots pamatlaikā. “Aveka” ar minimālo 1:0 pieveica “Līgatnes Zenītu” ar komandas lokomotīvi A. Grebli priekšgalā.

Pārējās spēlēs uzvarētājs noskaidrojās soda sitienu izpildē. “Vaivīte” ar 3:2 pieveica “AT – Alex”. Zaudētāji parādīja acij tīkamu futbolu, kaut arī spēlētāju galvenais hobijs ir florbols. Komandā bija pulcējušies pazīstamie florbolisti: K. Bernāts, M. Jarohovičs, M., Krūmiņš, J. Rajeckis, A. Malkavs.

“Bonasera” ar 2:1 pieveica “ATEA”. Bet “Bernards” ar 3:1 pārspēja Gulbenes novada komandu “Ranka”, kas savulaik šajā turnīrā pat plūkusi uzvarētāju laurus.

Četras spēcīgākās komandas izspēlēja riņķa turnīru, lai noskaidrotu labāko. Ceturtajā vietā ar vienu izcīnītu punktu palika “Bernards”, bet redzams, ka potenciāls ir un, iespējams, nākamreiz jau būs labāk.

Trešajā vietā “Vaivīte”, kas medaļnieku godā jau ceturto gadu pēc kārtas. Pērn bija otrie. Komandā spēlēja: Ā. Eglītis, Dž. Melderis, A. Kriķis, R. Ieviņš, D. Martinovs, Z. Liepiņš, D. Veipāns, A. Kalniņš, G. Rozenovs un E. Miesnieks.

Otrajā vietā Nītaures “Bonasera”, kas jāvērtē kā patīkams pārsteigums. Viņiem pat soda sitienos izdevās pieveikt “Aveku”, taču augstāk par otro vietu šoreiz neizdevās tikt. Komandā spēlēja: M. Andrevičs, M. Priedītis, K. Sloka, R. Lemiesis, M. Ķauķītis, A. Mačs un R. Pauls.

Savdabīgu pokeru – uzvarot ceturto gadu pēc kārtas – sasniedza Rīgas “Aveka”, kurā pulcējušies virslīgas telpu futbolisti. Komandā spēlēja: O. Vasiļjevs, D. Liukonens, M. Kudrjašovs, A. Škoļņikovs, J. Prokofjevs – Arhipovs, V. Oboznijs, N. Skvorcovs.

Turnīrā tika izspēlētas 38 spēles, pamatlaikā gūti 34 vārti. Kopumā 26 gados gūti 1120 vārti, un šī gada turnīrā zīmīgos 1100. vārtus guva M. Andrevičs. Par šī gada turnīra rezultatīvāko kļuva “Aveka” spēlētājs A. Škoļņikovs, kurš guva astoņus vārtus. Par turnīra labāko vārtsargu atzīts Z. Liepiņš (Vaivīte).

Turnīra rīkotāji saka paldies par atbalstu Cēsu novada pašvaldībai. Visi dalībnieki saņēma M. Irkļa gatavotās piemiņas uzlīmes, par mūziku turnīra gaitā rūpējās Cindulī, bet spēles tiesāja E. Benders, I. Petrovs, A. Zvejnieks un N. Buks.

http://news.lv/Druva/2014/05/09/avekai-pokers

2014-05-09
Laika ziņas
Aptaujas