Jaunumi
Publikācijas par Līgatni laikrakstos, 31.01.2014.

"Miķelis" dejās negurķojas

Autors: Sarmīte Feldmane
Datums: 31.01.2014
Izdevums: Druva
Rubrika: Kultūra

Satikšanās, kopābūšana un dejošana divas reizes nedēļā jau 20 gadus tas ir tik pierasti un pašsaprotami. "Bez dejošanas vairs dzīvi nevar iedomāties. Kolektīvā cits citu esam iepazinuši, zināms, kāds kurš ir, ko var sagaidīt. Saprotamies no pusvārda," atzīst Aigars Penezis.

1993.gadā no Priekuļu selekcijas stacijas deju kolektīva izveidojās divi "Jumis" un "Miķelis". Tagad dejotāji vien pasmaida, jo tolaik retais noticēja, ka tie abi pastāvēs vēl 20 gadus.

"Sanācām rudenī, tāpēc arī tāds rudenīgs nosaukums," bilst vadītājs Māris Brasliņš. Cik deju pa šiem gadiem izdejots, Māris nav saskaitījis, dažas ik pa laikam atgriežas repertuārā, jo patīk dejotājiem, ir tādas, kuras gatavotas Deju svētkiem un apnikušas.

Katrs mēģinājums, koncerts tā ir satikšanās uz skatuves, gan dejotājiem mācoties jaunus deju soļus, gan iepriecinot skatītājus. Katru mēnesi ir vismaz viens koncerts, biežāk gan vairāki. "Miķelis" labprāt brauc pie draugiem uz Līgatni, Straupi, Jaunpiebalgu, Ērgļiem, Cēsīm, viņi dejo koncertos kopā ar priekuliešiem.

Pa šiem gadiem koncertēts ne vien daudzviet Latvijā, arī Spānijā, Itālijā, Francijā, Beļģijā, Vācijā un citviet. "Eiropu esam izbraukājuši. Bet spilgtākās atmiņas ir par Dāniju. 90.gados tur esam daudzviet uzstājušies," stāsta Māris Brasliņš. "Miķelis" bija viens no pirmajiem Latvijā, kas mūsu dejas parādīja Eiropas tautu kultūras un mākslas festivālā Eiropiāde. Aizvien katru vasaru priekulieši, ja ne viss kolektīvs, tad tā pārstāvji, kopā ar citu grupu dejotājiem piedalās šajā festivālā.

"Starp dažādu valstu kolektīviem mums ir daudz draugu. Arī tādi, kurus satiekam tikai Eiropiādē," pastāsta "Miķeļa" vadītājs un piebilst, nesen izveidojusies draudzība ar lietuviešiem no Paņevežas.

Latvijā darbojas vairāk nekā 200 vidējās paaudzes deju kolektīvu. Katrs atšķirīgs. Kāds lielajā pulkā ir "Miķelis"? "Mums padodas raksturdejas, koķetērija dejā, cenšamies vienmēr turēt labu garastāvokli," domā vadītājs, bet dejotājs Andris Juzups atzīst, ka tās ir demokrātiskas attiecības kolektīvā, arī ar vadītāju. "Ar katru gadu mums kopā ir aizvien labāk," bilst Juris Kalniņš. "Ir patīkami strādāt ar "Miķeli", Māris ir prasīgs un reizē saudzīgs. Visi mēģinājumi ir mērķtiecīgi. Viņu kompānijā ir patīkami būt, draudzīgs, jautrs kolektīvs," tā "Miķeli" raksturo koncertmeistare Lūcija Bruģe, kura jau vairākus gadus ir kopā ar dejotājiem.

Inita Andersone "Miķelī" dejo astoto sezonu. "Te ir jauki cilvēki, var izdejoties, varam kaut kur aizbraukt. Mums visiem ir gribēšana būt kopā," domās dalās Inita.

Kristīne un Jānis Slavēni "Miķelī" ir gadu, viņi ir jaunākie atnācēji. "Mans sapnis no bērnības bija dejot kādā kolektīvā. Pabiju skolēnu Deju svētkos , nu pēc 20 gadiem atkal dejoju. Pierunāju vīru, atnācām uz "Miķeli". Mūs ļoti labi pieņēma. Sapnis piepildījās. Kolektīvs ļoti jauks. Katrs dejotājs ir personība, visi ir atsaucīgi, draudzīgi. Kopābūšana veido kolektīvu," pastāsta Kristīne un uzsver, ka abi ar Jāni ir ļoti pateicīgi, jo pārējie uzticas, deva iespēju arī iesācējiem dejot Deju svētkos.

"Miķelī" satiekas dažādu profesiju pārstāvji celtnieki, šoferis, mežinieki, bibliotekāre, šuvēja, pārdevēja, mediķi… Tajā dejo trīs ģimenes Dace un Juris Kozlovski, Inita un Jānis Andersoni, Kristīne un Jānis Slavēni. "Sastāvs turas, patlaban ir deviņi puiši un deviņas meitas, bet ikdiena jau izdara korekcijas, darba dēļ ne katrreiz visi var atbraukt uz mēģinājumu," domās dalās vadītājs Māris Brasliņš.

Rīt "Miķelis" svinēs 20.jubileju. Svētku koncertu gatavojot, mēģinājumos kopā nāk arī bijušie dalībnieki, lai deju soļos kavētos atmiņās par nodejotajiem gadiem.

"Koncertā piedalīsies mūsu draugi Līgatnes "Zeperi" Liepas "Sadancis", Jaunpiebalgas "Piebaldzēni", "Erla" no Ērgļiem, "Straupe", Cēsu "Raitais solis", "Miestelenai"no Paņevežas. Jubileju svinēsim kopā ar draugiem," pastāsta Māris Brasliņš.

20 gadi deju kolektīvam dažam varbūt šķiet daudz, bet tiem, kuri visu šo laiku bijuši kopā dejā, guvuši gandarījumu uz skatuves, laukumā, izjutuši skatītāju prieku, tas ir tikai mirklis.

"Strādājam. Viss kārtībā," saka Māris Brasliņš un klusi piebilst: "Vien žēl, ka paši arī kļūstam vecāki." Bet dejotājiem jau dzīvesprieka un spara ir pārpārēm tā tas vienkārši ir.

http://news.lv/Druva/2014/01/31/mikelis-dejas-negurkojas

Līgatnes dabas taku lāčiem jauns pastaigu laukums


Datums: 31.01.2014
Izdevums: Auseklis
Rubrika: Ziņas

Pateicoties valdības finansiālam atbalstam, Līgatnes dabas takās mītošajiem lāčiem Mikum un Puikam tapis jauns un drošs pastaigu voljers. Līdz ar to šobrīd apmeklētājiem apskatāmi visi Līgatnes dabas taku lāči. Iepriekš Mikus un Puika mitinājās par ziedojumiem uzbūvētā sprostotavā. Jaunais pastaigu laukums, kura tehniskā projekta izstrādāšanā piedalījās vairāki būvniecības un dzīvnieku labturības jomas speciālisti, atzīts par gana drošu un piemērotu lāču pastaigām un apmeklētāju drošībai. Pa žoga iekšējo perimetru izbūvēts dubultais elektriskais gans, savukārt gruntī horizontāli un vertikāli iestrādāts cinkots metāla siets, kas novērš lāču izrakšanās iespējas.
http://news.lv/Auseklis/2014/01/31/ligatnes-dabas-taku-laciem-jauns-pastaigu-laukums

Siguldas novadu popularizē ārvalstu tūrisma izstādēs


Datums: 31.01.2014
Izdevums: Siguldas Novada Ziņas
Rubrika: AKTUALITĀTES

Ar dalību Nīderlandes, Somijas un Lietuvas tūrisma gadatirgos Siguldas novada pašvaldība janvāra vidū uzsāka 2014.gada izstāžu sezonu, popularizējot vienotu tūrisma piedāvājumu Gaujas nacionālajā parkā (Gaujas NP) ar pērn izstrādāto zīmolu „Enter Gauja”. Kopumā tūrisma iespējas Siguldas novadā un Gaujas NP šogad tiks reklamētas 13 ārvalstu izstādēs.

 

Janvāra vidū PA „Siguldas Attīstības aģentūra” darbinieki uz Gaujas NP un Siguldas novadu aicināja Nīderlandes tūrisma izstādes „Vakantiebeurs 2014” un Somijas izstādes „Matka 2014” apmeklētājus, savukārt janvāra beigās tūrisma jomas speciālisti piedalījās starptautiskajā tūrisma izstādē „Adventur” Lietuvas galvaspilsētā Viļņā.

Jāatzīmē, ka izstādē Somijas galvaspilsētā Helsinkos norisinājās arī īpaša Siguldas novada un „Enter Gauja” prezentācija, kurā savu artavu tūrisma popularizēšanai Gaujas NP sniedza „Dabas koncertzāles” mūziķi – Ingus Ulmanis, Kaspars Tobis, Andris Sējāns un Andris Grīnbergs. Ar prezentāciju „Latvijas darījumu tūrisma seminārā” par darījumu tūrisma piedāvājumu Siguldas novadā uzstājās „Siguldas Attīstības aģentūras” direktore Laura Konstante.

Jau iepriekš ziņots, ka Gaujas NP teritorijā esošās pašvaldības – Siguldas novada, Cēsu, Valmieras, Līgatnes, Amatas, Pārgaujas, Kocēnu, Priekuļu un Inčukalna – kopš 2012.gada īsteno stratēģiju Gaujas NP kā vienota tūrisma galamērķa veicināšanai. 2014.gadā kopīgi plānota dalība 13 tūrisma izstādēs: Somijā, Nīderlandē, Lietuvā, Latvijā, Igaunijā, Krievijā, Baltkrievijā, Lielbritānijā un Vācijā. Šajos mērķa tirgos Gaujas NP tūrisma piedāvājums tiks popularizēts ar zīmolu „Enter Gauja”.

Dalība tūrisma izstādēs un gadatirgos tiek organizēta sadarbībā ar LIAA un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.

http://news.lv/Siguldas-novada-zinas/2014/01/31/siguldas-novadu-popularize-arvalstu-turisma-izstades

 

2014-01-31
Laika ziņas
Aptaujas