Jaunumi
Publikācijas par Līgatni, laikrakstos, 04.07.2014.

 

Ideja atjaunot bānīti
Autors: Sarmīte Feldmane
Datums: 04.07.2014
Izdevums: Druva
Rubrika: Novadu ziņas
Līgatnes kultūras namā apskatāms Līgatnes vēsturiskā bānīša makets. Tā autors Olivers Beks dzelzceļa inženieris un bānīša atjaunošanas idejas entuziasts.
Olivers Beks ir vācietis, kuru dzīve atvedusi uz Līgatni, viņš te dzīvo jau ilgāku laiku. Olivers Beks strādā kompānijā, kas saistīta ar dzelzceļa infrastruktūru.
"Uzzinot, ka Līgatnē kādreiz bijis bānītis, viņš pēc savas iniciatīvas izpētījis, kāda te kādreiz bija dzelzceļa infrastruktūra, skiču projekta līmenī izstrādājis atjaunošanas koncepciju. Viņam radusies ideja, ka vilcieniņš ir jāatjauno," stāsta Līgatnes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins un piebilst, ka pasaulē ir daudzas vietas, kur šādi mazbānīši veiksmīgi darbojas. Eiropas un citu valstu tūristiem tie patīk. Būtiski, ka Līgatne atrodas samērā tuvu Rīgai.
Olivera Beka ideja ir apspriesta arī plašākā lokā. Kopā sanāca vairāki līgatnieši, kurus bānīša atjaunošnas ierosinātājs iepazīstināja ar savu ideju. Līgatnieši viņa ieceri atbalsta. "Notikusi pirmā diskusija, ir sapratne, ka šādu projektu iespējams īstenot. Protams, kopumā tas maksās dārgi, bet ne tik, lai to nebūtu iespējams realizēt. Tas daudzu līgatniešu sapnis," saka Ainārs Šteins. Iespējamā bānīša maršruts iezīmēts no Līgatnes uz Augšlīgatni līdz Vidzemes šosejai, bet ne uz staciju, kurp tas kursēja savulaik. "Vai šo ideju būs arī iespējams īstenot, rādīs laiks," bilst domes priekšsēdētājs.


http://news.lv/Druva/2014/07/04/ideja-atjaunot-baniti

Datums: 04.07.2014
Izdevums: Druva
Rubrika: Ziņas

Ieinteresēti sadarbībā. Vidzemes plānošanas reģions uzņem Pleskavas apgabala rajonu kultūras, izglītības un sporta pārvalžu vadītājus, vietniekus un vietējos deputātus. Viesi ir ieinteresēti izpētīt kultūrvēsturiskās vietas, kā arī tās, kas varētu kalpot dažādu nometņu, festivālu rīkošanai. Krievi apmeklē Vidzemes Augstskolu un diskutē par iespējamo sadarbību. Viesi arī apmeklē Cēsis, bērnu zinātnes centru "Zinoo", Smilteni, Cesvaini, Valmieru, Madonu, kā arī no Alūksnes līdz Gulbenei brauca ar bānīti.

 

Darba vizītēs. Vakar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš apmeklēja Līgatnes novadu, viņš apskatīju zivju ceļu, tautas zvejniecības muzeju, Līgatnes dabas takas, tikās ar Līgatnes un Pārgaujas novadu vadītājiem. Šodien ministrs reģionālā vizītē apmeklē Raunas novadu. Viņš iepazīst Gatartas pansionātu, dažādus novada uzņēmumus, piemēram, logu ražotni "Pavasars", "Siera ražotni", pārrunā aktuālo ar novada vadītāju Eviju Zurģi, bet pēcpusdienā Raunā tiksies ar iedzīvotājiem.

 

Lai veicas! Cēsu Pils koris piedalās 51.Starptautiskajā koru konkursā Spitalā, Austrijā. Organizatori kori uzaicināja, balstoties uz tā iepriekšējiem sasniegumiem.


http://news.lv/Druva/2014/07/04/iszinas 

 

 

 

Mērenais un izglītojošais JŪLIJS
Autors: MADARA EGLĪTE
Datums: 04.07.2014
Izdevums: Mājas Viesis
Rubrika: SKATIES DABĀ!
Jūlijā vasara ir pilnbriedā gan pļavā, gan dārzā, putni un zvēri apgūst īsto dzīves skolu, kā arī vērojamas jau pirmās vasaras noslēguma pazīmes – daļa putnu dosies savos migrācijas ceļos, savukārt lielais karstums, kāds mūs pārsteidza jau maijā, vairs nav gaidāms.
Augu valstībā. Botāniķe Ilze Rēriha stāsta, ka arī jūlijā turpina ziedēt ļoti daudz augu, pļavās puķes ir pilnbriedā, nogatavojas pirmās ogas – mellenes, kā arī zied orhidejas. Turklāt jūlijs ir īpašs ar to, ka mēneša beigās sāk ziedēt grīņu sārtene, kas ir ļoti rets un grūti atrodams augs.
PUTNU CEĻI. Ornitologs un zivju ērgļu pētnieks Aigars Kalvāns klāsta, ka jūlijā līdzīgi kā jūnijā putni aizvien aktīvi audzina savus mazuļus. Daži putnēni jau ir izvesti no ligzdām un uzsāk patstāvīgu dzīvi, piemēram, mazās zīlītes un kraukļi. Jūlijā būs izlidojuši klijāni, vanagi, kamēr mazajiem ērgļiem un zivju ērgļiem bērni vēl ir ligzdās un vecāki par viņiem joprojām rūpējas. Arī stārķēni vēl ir ligzdās un vērojami visā Latvijā. Viņi ligzdas pametīs tikai jūlija beigās, augusta sākumā. Tāpat jūnija beigās, jūlija sākumā jau sākušās pirmās putnu migrācijas, piemēram, migrē daži bridējputni – šņibīši, kuitalas, kuri sastopami tundrā un kuriem bijusi neveiksmīga ligzdošana. Jūlija beigās migrācija jau notiek pilnā sparā.
ZAĻĀ APTIEKA.
Zāļu sieva Līga Eglīte jūlijā iesaka vākt aveņu kātus ar ogu aizmetņiem. Šāda tēja nav īpaši garšīga, bet var jaukt kopā ar piparmētru, meža zemeņu lapiņām vai upes mētru. Tā noderēs pret saaukstēšanos, kā arī tēju var dzert uzreiz, tikko jūtamas pirmās saaukstēšanās pazīmes. Var vākt arī upes mētru, kad tai veidojas galotnītes ar ziediem. Tā ir savvaļas piparmētra, kas palīdzējusi izveidot tik pazīstamās dārza piparmētras. Upes mētra palīdzēs pret spazmām, bezmiegu vai sliktu garastāvokli, kā arī, pievienojot citām tējām, dos maigu piparmētru smaržu. Lapiņas tikai jāaplej un jāpatur 15 minūtes, tad nokāš un droši var lietot.
Zvēru PASAULĒ. Līgatnes dabas taku zvērkope Velga Vītola uzsver, ka jūlijā visi zvēru mazuļi ir piedzimuši un tiek audzināti. Lielākā daļa jau ir samērā pieauguši, turas vēl pie mammas, bet mācās arī ēst to, kas atrodas dabā. Varētu teikt, ka jūlijs ir skolas laiks, kad bez vecākiem vēl nevar, bet jāapgūst arī lielā dzīve. Tāpat šomēnes vēl iespējams sastapt kādu mazuli, kam cilvēki var nejauši ”uzskriet” virsū, bet V. Vītola atgādina, ka šos mazuļus nevajadzētu aiztikt. Cilvēki bez īpašas vajadzības nedrīkst iejaukties dzīvnieku dzīvē. Jūlijā, piemēram, lapsu mazuļi meklē un atrod barību ārpus alas, tādās vietās, kur tā iegūstama ļoti viegli, piemēram, māju pagalmos, bet nekādā gadījumā nedrīkst viņus barot!
PIE LAIKA REĢA. Laika vīrs Vilis Bukšs gan ziemā, gan pavasarī jau novērojis zīmes, kas liecināja, ka jūlijā turpināsies mērena vasara un liels karstums šovasar vairs nav gaidāms. Šis mēnesis varētu būt diezgan sauss. Jūlija sākums un vidus gaidāms saulains un silts – +23 līdz +25 grādi, dažviet +27 grādi, bet naktīs +10 līdz +12 grādi, taču arī jūlijā varam sagaidīt salnas, īpaši Latvijas austrumos. Īstens siena laiks šogad būšot tikai 5 līdz 7 dienas. Tāpat kā jūnijā, arī jūlijā iespējamas īslaicīgas lietusgāzes ar pērkona negaisu.
 
 
SIA "Līgatnes nami" brīdina, ka ekspluatācijas, īres un komunālo pakalpojumu maksājumu parāds uz 26.06.2014. ir šāds:
JĀNIM GRĪNBERGAM Gaujas ielā 23A-24, Līgatnē, EUR 3583,15;
ARNIM FROLOVAM Brīvības ielā 3-10, Līgatnē, EUR 1297,00;
ELANAM CHECHOVERAM Gaujas ielā 13-16, Līgatnē, EUR 983,67,
SERGEJAM LASMANIM Gaujas ielā 24-12, Līgatnē, EUR 3517,19;
GAĻINAI VANDAI IRĒNAI Brīvības ielā 5-16, Līgatnē, EUR 520,20;
ERVĪNAM SĪLIM Gaujas ielā 14-1, Līgatnē, EUR 1197,33;
NADEŽDAI SERGEJEVAI Gaujas ielā 15-13B, Līgatnē, EUR 439,16;
MARIKAI LETUŠINSKAI Gaujas ielā 8-3, Līgatnē, EUR 371,27;
GEORGIJAM TURČINOVIČAM Pīlādžu ielā 7-9, Līgatnē, EUR 2115,26;
ASTRAI KRŪZKOPAI Rīgas ielā 5-15B, Līgatnē, EUR 825,96.
Lūdzam minēto parāda summu samaksāt 15 (piecpadsmit) kalendāro dienu laikā no brīdinājuma publicēšanas. Parāda nesamaksāšanas gadījumā tiks iesniegta prasība tiesā par parāda piedziņu. Īrniekiem tiks iesniegta prasība tiesā par parāda piedziņu un izbeigts dzīvojamās telpas īres līgums, izliekot īrnieku kopā ar viņa ģimenes locekļiem un citām personām bez citas dzīvojamās telpas ierādīšanas.
 

2014-07-04
Laika ziņas
Aptaujas