Jaunumi
Publikācijas par Līgatni, Sarmīte Feldmane "Līgatnieši sāk sadarbību ar gruzīniem" laikrakstā "Druva", 25.08.2010.


Foto: Māris Buholcs

 Draudzēsies ar gruzīniem
Sarmīte Feldmane
 Līgatnes novadā viesojās delegācija no Akhmetas Gruzijā. Ciemiņi apmeklēja Līgatnes dabas takas, Rehabilitācijas centru “Līgatne”, pazemes slepeno bunkuru un “Līgatnes papīrfabriku”, tikās ar pašvaldības vadību un darbiniekiem un sarunās interesējās par Latvijā īstenoto reģionālo politiku un administratīvi teritoriālo reformu.
 Līgatnes dabas takās viesi interesējās par latviešu pieredzi vides tūrisma projektu īstenošanā. Viņi atzina, ka līdzīgus varētu īstenot arī Gruzijā. Viesus pārsteidza pazemes slepenā bunkura apskate, jo viņu valstī līdzīgu objektu nav. Medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumi, ko sniedz „Rehabilitācijas centrs „Līgatne””, arī tika novērtēti atzinīgi un ,iespējams, nākotnē noderīga būtu speciālistu pieredzes apmaiņa.   
 “Mums ar Latviju ir ļoti labas attiecības. Pirms diviem gadiem, kad Krievija bombardēja Tbilisi, Latvijas vadītājs bija kopā ar mums. Mēs vēlējāmies sadraudzēties ar kādu pašvaldību Latvijā. Tā nokļuvām Līgatnē, te ir daudz interesanta. Vispirms mūs interesē pašvaldības darbs, daudz ko te var mācīties. Mums priekšā administratīvā reforma, arī šī pieredze noderēs,” Druvai atzina un uzsvēra, ka jebkura draudzība un sadarbība ir vērtīga, no tās iegūst abas puses. 
 Sadarbība līgatniešiem ar gruzīniem attīstījās ļoti strauji. Pāris nedēļās tika līdz
nodomu protokola parakstīšanai. “Jau septembra beigās līgatnieši brauks pie mums un parakstīsim sadarbības līgumu. Ir daudzas lietas, kas mūs interesē, kas kopējas,” uzsver Akhmetas pašvaldības padomes priekšsēdētājs Alekss Maimašvili un piebilst, ka Līgatnē pieredzi var gūt tūrisma speciālisti, iespējama radošo kolektīvu apmaiņa, sportistu un vēl citu nozaru speciālistu.  
    “Kad tev ir daudz draugu, tu jūties daudz labāk. Nevajag pašiem izdomāt to, ko citi jau izdomājuši, bet apmainīties pieredzē un uzzināt labāko,” domās dalās Līgatnes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins. Viņš arī atzina, ka, valstiski vērtējot, Gruzijai un Latvijai ir daudz kopīga. “Šis sadarbības piedāvājums mums ļoti izdevīgs. Daudziem Latvijā Gruzija ir aizmirsta zeme. Gruzīnus ieinteresēja Līgatnes dabas takas, viņu zemē liela uzmanība tiek veltīta dabas aizsardzībai, ir iecere izveidot lāču rezervātu. Viņus interesē sociālā un veselības aizsardzības joma. Bija interesanti uzzināt, ka Gruzijā pašvaldību finansēšanas modelis ir tāds, par kādu kā piemērotu tagad runā Latvijā,” pastāstīja novada vadītājs.
   Līgatnes un Akhmetas pašvaldību vadība parakstīja nodomu protokolu par sadarbību tūrisma, vides aizsardzības, izglītības, kultūras, rūpnieciskās, lauksaimnieciskās un veselības aprūpes jomā. Kopīgi tiks izstrādāts sadarbības līgums, ko paredzēts parakstīt nākamajā tikšanās reizē.


Līgatnes novada domes izpilddirektors Guntars Pīpkalējs (no kreisās) un rehabilitācijas centra “Līgatne” galvenā ārste Ingrīda Tambora viesiem Akhmetas - pašvaldības izpilddirektoram Kobe Maisuradzem un pašvaldības padomes priekšsēdētājam Aleksam Maimašvili - izrāda rehabilitācijas iespējas “Līgatnē”.

2010-08-27
Laika ziņas
Aptaujas