Jaunumi
Rokdarbu izstāde "Nederīgs par derīgu" Līgatnes kultūras namā

Izstāde būs skatāmi austi, šūti, adīti, tamborēti, mezgloti, līmēti, piegludināti dizaina un lietišķās mākslas priekšmeti no otrreiz pārstrādātiem materiāliem: papīra, auduma, plastikāta, plēvēm.

Izstādes atklāšana 2. martā plkst. 17.00

Izstādi organizē TLMS „Līgatne” un Līgatnes Amatu centrs 

Jau 200 gadus Līgatnes vārds ir cieši saistīts ar papīrfabriku. Tā bijusi vieta, kur papīra, auduma vai celulozes otrreizējās pārstrādes rezultātā tapis jauns produkts – visdažādāko veidu papīrs.

          Tieši šis vēsturiskais fakts bija par pamatu idejai par otrreizējās pārstrādes rokdarbu izstādi Līgatnē. 

          Pagājušā gada pēdējā ceturksnī Amatu mājā tika aizsākts Radošais projekts „Nederīgs par derīgu”. Projekta laikā – no 2016. gada oktobra līdz 2017. gada februārim Līgatnes Amatu mājā notika Radošās darbnīcas, kurās dažādi amata meistari un speciālisti mācīja pagatavot dizaina vai lietišķās mākslas priekšmetus no otrreiz pārstrādājamiem materiāliem: papīra, auduma, plastikāta vai polimērplēvēm.

          Ikviens līgatnietis vai tuvāko novadu iedzīvotāji varēja iesaistīties Radošajās darbnīcās:

2016. gada 22. oktobrī – sienas dekoru un gleznu darināšana no audumu atgriezumiem (skolotāja Laila Šteinberga, Krimulda)

5. novembrī – dekoratīvi pinumi no papīra (skolotāja Guna Lāčauniece, Saulkrasti)

26. novembrī – tamborējumi no plastikāta un plēvēm (skolotāja Diāna Gustava, Līgatne)

10. decembrī – leļļu šūšana no audumu atgriezumiem vai valkātām drēbēm (skolotāja Daina Klints, Līgatne)

2017. gada 13. un 20. februārī – dekoratīvi un praktiski darbi no otrreiz pārstrādāta papīra (skolotāja Diāna Gustava, Līgatne) 

          Izstādē apskatāmi austi, šūti, adīti, tamborēti, mezgloti, līmēti, piegludināti un citās tehnikās darināti rokdarbi. Gan Radošā projekta ietvaros izgatavotie darbi, gan līgatniešiem raksturīgie darinājumi no papīrfabrikas tūbas un pluču dzijas. Ir pagatavotas noderīgas lietas, kas ieguvušas otro dzīvību no valkātām drēbēm vai ārdītas dzijas, no modes izgājušām kaklasaitēm vai lakatiem, audumu atgriezumiem, novalkātiem T krekliem, maizes iepakojuma maisiņiem vai makulatūras papīra. 

          Pateicoties visu dalībnieku ieguldītajam darbam, tapusi radoša, idejām bagāta izstāde. 


Publicēts 2017. gada 20. februārī

2017-03-15
Laika ziņas
Aptaujas