Jaunumi
Sarmīte Feldmane " Lai prieks un pa kabatai", laikraksts "Druva", 08.03.2011.

 

 Līgatnes novads. Šovasar pilsētā jau piekto reizi notiks pūtēju orķestru svētki un tajā paša reizē arī mākslas festivāls “Balta lapa”.
 “Šajos gados apmeklētāji ir redzējuši un dzirdējuši daudzus un dažādus kolektīvus. Daudzi palikuši labā atmiņā, ir arī tādi, kas nav patikuši. Rīkojot piektos svētkus, ļoti gribas, lai tie izdotos un būtu īpaši,” saka Līgatnes kultūras un tūrisma centra vadītāja Laimdota Lapiņa. Lai uzzinātu iedzīvotāju domas, uzklausītu viņu ierosmes un vēlmes, notiek iedzīvotāju aptauja. Līgatniešiem jāatbild uz jautājumiem gan par to, kādu viņi redz svētku koncepciju, gan par to, kam jāspēlē noslēguma ballē svētku dalībniekiem - pūtēju orķestriem –vai pieaicinātiem viesmāksliniekiem, gan atklāt, cik daudz līgatnieši gatavi maksāt par svētku lielkoncertu. “Svētkus taču rīkojam sev un viesiem, svarīgi, lai tie patiktu, lai visi justos labi. Ceru, ka līgatnieši ieteiks labas idejas, kas noderēs,” domās dalās laimdota Lapiņa.
 Līdztekus aptaujai par pūtēju orķestru svētkiem un mākslas festivālu “Balta lapa” līgatnieši mudināti izteikt viedokli par kultūras dzīvi Līgatnē. “Bieži vien ikdienā daudzi saka – būtu jauki, ja pie mums notiktu tas vai tas. Ar aptauju gribam gūt priekšstatu – ko tad Līgatnes novada vēlas, kas ir tas kultūras produkts, kas viņus interesē un cik viņi par to gatavi maksāt,” stāsta Laimdota un uzsver, ka ikdienā daudzi līgatnieši strādā citos novados, Rīgā un mājās ir tikai nedēļu nogalēs vai agri no rīta aizbrauc un vakarā vēlu atgriežas. „Lai varētu rīkot pasākumus, koncertus, izrādes, svarīgi zināt, kuri un cik var būt apmeklētāju, kad viņiem visērtāk ko apmeklēt,” saka kultūras un tūrisma centra vadītāja un piebilst, ka Līgatnē reizi nedēļā ir kāds pasākums. Bet šoziem ik nedēļas nogali bijis kāds sportisks notikums, kas saistījis dažādas paaudzes.
 Iedzīvotāji labprāt aizpilda anketas. Līgatniešu dotās atbildes palīdzēs kultūras darbiniekiem plānot, cik bieži rīkot pasākumus, kādus, cik novada ļaudis var atļauties par tiem maksāt, vai viņi apmeklē arī kultūras pasākumus ārpus novada. “Novada cilvēki piedalās aptaujās, pauž savu viedokli. Atsaucība ir liela,” saka Laimdota Lapiņa.

 

2011-03-08
Laika ziņas
Aptaujas