Jaunumi
Sarmīte Feldmane "Līgatnē šosejas malā ceļ lielveikalu", laikraksts "Druva", 17.05.2012.

Reiz būs. Augšlīgatnē top plašs tirdzniecības centrs.

FOTO: Sarmīte Feldmane

  Augšlīgatnē pašā šosejas malā ainava krietni mainījusies. Gadiem ierasto tirdzniecības kiosku vietā liela būvbedre, nojaukta arī kādreizējā kafejnīca, kas jau ilgu laiku stāvēja slēgta.
“Īsti nezinu, kas te būs, bet priecājos. Pie būdiņām bija pierasts. Tajās tirgojās tie, kuri paši audzēja, vai viņiem nākotnē būs kādas iespējas, jo konkurence jau liela, ” sacīja līgatnietis Janeks Strihelis. Ieva Zariņa savukārt atzina, ka ir priecīga par pārmaiņām pagasta centrā. “Labi, ka te būs lielveikals. Būs preču dažādība. Nav jau slikts mūsu tagadējais veikals, bet, ja vajag nopirkt ko krietnāku, braucam uz pilsētu,” viedokli “Druvai” izteica Daina Bērziņa. Viņa arī   uzsvēra, ka lielveikalā būs darba vietas un varbūt kāds darbs atradīsies tiem, kam pensija vēl aiz kalniem.
    “Protams, bijām pieraduši, ka kāds te būdiņās tirgojās, tas jau bija labi, bet veikalā būs akcijas, atlaides,” bilda Ēriks Bērziņš un atzina, ka pēdējā laikā visi lepojas ar pilsētu un Augšlīgatni tā kā aizmirsuši. “Te būs dzīvība. Arī no pilsētas brauks iepirkties. Un garāmbraucēji piestās, veikals taču piesaistīs,” domās dalījās līgatnietis Ēriks Bērziņš, bet Daina uzsvēra: “Priecājos par visu jauno, kas notiek. Viss, kas notiek, ir uz labu.”
Pirms trim gadiem Līgatnes pašvaldība noslēdza līgumu par pašvaldības zemes nomu ar apbūves tiesībām. Tagad SIA “Līgatnes būve” ceļ lielveikalu. Līdz gada beigām ēkai jābūt gatavai.
   “Lielākā daļa līgatniešu uzskata, ka lielveikals ir vajadzīgs, būs konkurence. Daļa bēdājās, ka vietējiem tirgotājiem vairs nav būdiņu. Tās savu laiku bija nokalpojušas. Arī vietējiem tirgotājiem savulaik bija iespēja vienoties un pašiem uzbūvēt tirdzniecības vietu, piesaistīt investorus. Toreiz intereses nebija,” stāsta novada domes izpilddirektors Guntars Pīpkalējs. Par tirdzniecības centra celtniecību lēmumu pieņēma vēl pirms novada izveidošanas. Krīze aizkavēja ieceres. Tagad tās tiek īstenotas.


Sarmīte Feldmane

Avots: www.edruva.lv/zinas/datums/2012-05-20/zina/32925

2012-05-17
Laika ziņas
Aptaujas