Jaunumi
Sarmīte Feldmane "Saruna palīdz veidot budžetu Pilsētnieki tiekas ar novada vadītāju", laikraksts "Druva", 07.10.2011.

Autors: Sarmīte Feldmane
Datums: 07.10.2011
Izdevums: Druva
Rubrika: Novadu ziņas
Vairākas stundas Līgatnes kultūras namā Līgatnes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins stāstīja par pašvaldības paveikto divos gados, ieskicēja darāmo, atbildēja uz iedzīvotāju jautājumiem un uzklausīja pārmetumus.
Līgatnes pašvaldībā tā jau ir tradīcija pirms nākamā gada budžeta veidošanas uzklausīt novada ļaužu vērtējumu un ieteikumus. "Mēs jau varam izdomāt daudz ko, bet kas vajadzīgs jums, kas nepieciešams ikdienā," vairākkārt sarunā uzsvēra Ainārs Šteins. Uzklausīt iedzīvotājus bija atnākušas arī deputātes Dace Bērziņa, Gunita Liepiņa un Laila Bērziņa.
Pilsētā uz tikšanos bija atnācis teju pussimts līgatniešu. Lielākoties cilvēki gados. "Druva" pajautāja, kāpēc atnākuši uz tikšanos. "Ar varu gandrīz esmu apmierināts. Paskatieties, kā viss notiek, agrāk nekā nebija. Nezinu, vai kāds atbildēs. Mani interesē iespēja represētajiem samazināt zemes nomas maksu. Rakstīju domei, saņēmu atbildi, ka nepienākas," pastāstīja kāds līgatnietis.
Dažas līgatnietes atzina, ka atnākušas, jo interesē, kas būs tālāk. Kāda pilsētniece uzreiz rādīja siltuma rēķinus, kuri, viņasprāt, esot ļoti augsti. "Gribējām panākt, lai uzliek katrai mājai siltuma skaitītāju tāpat kā ūdens skaitītāju. Lai deputāti paskaidro, kāpēc balsojuši par šādu tarifu un nerāda formulu, pēc kādas rēķina. Zinu, ka viens dzīvoklis nemaz nemaksā, par to neliekas ne zinis. Esmu patērētāja, man ir 70 gadu, un ir tiesības visu zināt, " pastāstīja līgatniete Dagnija Pole no Gaujasmalas un piebilda, ka neko daudz nejautās, tikai grib skaidrību. "Cilvēki jau nenāk tikai, kad ir problēmas. Mūs interesē ūdens novadīšana, jo pagalmā krājas ūdens," atklāja kāda līgatniete.
Par apkures tarifiem arī bija visgarākā diskusija. Pašvaldībai tika pārmests viss gan nemācēšana saimniekot, gan tas, ka gāzei cena mainās un nekļūst mazāka. Deputātiem tika prasīts skaidrojums, kāpēc viņi apstiprināja tarifus. "Deputāti nerēķina tarifus, mums nav pamata neuzticēties darbiniekiem, kuri tos izrēķinājuši. Tarifa aprēķina metodika nav mainījusies kopš 2006.gada," skaidroja deputāte Laila Bērziņa.Daža pensionāre prasīja pilnu informāciju par siltuma tarifiem, bet tā arī nekļuva skaidrs, kas īsti ir pilna informācija, un vai tiešām pašvaldībai kas slēpjams
Tika atgādināts, ka pērn pašvaldība uzreiz nepierēķināja PVN, un aizmirsa, ka šī kļūda tika izlabota. Trīsreiz Gaujasmalā bijusi pašvaldības un ieinteresēto iedzīvotāju tikšanās, vienreiz sapulce skolā. "Bet no tā tarifs nemainās, tā lielāko daļu veido dabas gāzes cena, ko nevaram ietekmēt," mēģināja skaidrot domes priekšsēdētājs un atgādināja, ka pašvaldība lēmumu pieņem, pamatojoties uz normatīvajiem aktiem, nevis vērtējot, vai tā sieviete vai vīrietis, jauns vai vecs, dzīvo Gaujasmalā vai Augšlīgatnē.
Līgatniešus, vairāk vecāka gadagājuma cilvēkus, ikdienā satrauc pārmaiņas, kas jo īpaši notiek pilsētā. Infrastruktūras sakārtošana rada pārejošas, bet tomēr neērtības. Novada vadītājs vēlreiz atgādināja par tūristu lomu novada attīstībā, par to, ka viss, kas tiek darīts, ir līgatniešu, ne jau tūristu ērtībām. "Vai tad mēs ikdienā neiesim pa izveidotajām takām, pāri tiltiņiem, vai sakārtota iela kalpos mums vai tikai tūristiem?" stāstīja pašvaldības vadītājs. Sarunā kārtējoreiz varēja pārliecināties par atziņas slikti, ka neko nedara, un ne mazāk slikti, ja ko dara pareizību.
"Ne reiz vien dzirdēts, ka dome kaut ko pa kluso pieņem, nerunā ar iedzīvotājiem. Šādi apgalvojumi ir nekorekti," sacīja domes vadītājs, paskaidrojot, ka divreiz nedēļā priekšsēdētājam ir iedzīvotāju pieņemšana, tāpat arī struktūrvienību vadītājiem, informācija par jaunāko domē pieejama mājas lapā un izdevumā. "Ja ir kāds neskaidrs jautājums, var arī piezvanīt. Mājaslapā var uzzināt arī darbinieku mobilo tālruņu numurus," piebilda Ainārs Šteins.
Izskanēja arī vērā ņemami un ne tik grūti izpildāmi priekšlikumi. Kaut vai parūpēties, lai konkrētā vietā var tikt pāri ielai ar bērnu ratiņiem. Līgatnieši painteresējās, kad pilsētā būs solītais zaļais tirdziņš. "Tas būs tirgus laukumā. Pavasarī, jo šoruden nepagūsim. Tas būs zaļais tirdziņš, tajā nebūs ne kurpju, ne spilvenu," sacīja Ainārs Šteins.
Tā kā novada domes priekšsēdētājs atskaitījās par katru priekšvēlēšanu programmā ierakstīto solījumu, viņš ar gandarījumu atzina, ka divos gados jau izpildīts ap 85 procentiem solītā. "Katrs priekšlikums ir vērtīgs. Bieži vien tas ir kāds sīkums, kas traucē un to novērst nav grūti, bet pašvaldības speciālistiem pat neienāk prātā," "Druvai" sacīja Ainārs Šteins.
Tikšanās ar iedzīvotājiem vēl bija Augšlīgatnē, būs Ratniekos, Ķempjos.
Avots: http://news.lv/Druva/2011/10/07/Saruna-palidz-veidot-budzetu-Pilsetnieki-tiekas-ar-novada-vaditaju

 

2011-10-08
Laika ziņas
Aptaujas