Jaunumi
Sarmīte Feldmane "Vidzemes skanīgākās seniores Līgatnē", laikraksts "Druva" 16.04.2011.

 Aizvadītajā sestdienā Cēsu valsts ģimnāzijas zāle skanēja. 62 vokālie ansambļi no Vidzemes piedalījās konkursā. To rīko biedrība „Latvijas Vokālo ansambļu asociācija” sadarbībā ar Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centru.    Konkursa pirmā kārta notika koru apriņķos, un iespēju piedalīties Vidzemes skatē nopelnīja Līgatnes senioru ansamblis, kuru vada Dace Bicāne, Jaunpiebalgas sieviešu ansamblis “Post scriptum” (Aija Petrovska) un Stalbes sieviešu ansamblis “Pārgaujas lakstīgalas” (Elita Tomsone). 

 Vidzemes skatē ansambļiem bija jāizpilda trīs dziesmas - viena latviešu komponista oriģināldziesma vai tautasdziesmas apdare un divas brīvas izvēles dziesmas. Viena no dziesmām jādzied a cappella. Pavadījumiem drīkst izmantot tikai akustiskos instrumentus.
 Mūsu koru apriņķa ansambļiem konkursā veicās labi, jo konkurenti bija pazīstami muzikālie kolektīvie. Lai arī cik skanīgi bija citi, Līgatnes sieviešu senioru vokālais ansamblis savā grupā sešu kolektīvu konkurencē ieguva visvairāk punktu. “Lielākais konkurents bija mums labi pazīstamais Valmieras pagasta jauktais ansamblis   “Dziesmotā senatne”. Esam kopā piedalījušies daudzos koncertā, atkal satiksimies maijā sadziedāšanā Stalbē,” stāsta ansambļa vadītāja Dace Bicāne. Šajā reizē līgatnietes ieguva 41 punktu, bet valmierieši – 40.33.
 “Skates ir vajadzīgas, lai kolektīvs varētu pacelt savu varēšanas latiņu, pamācīties no citiem. Skates arī mobilizē, jo tad   visam jābūt vislabākajā kārtībā, ne tikai dziesmas skanējumam,” domās dalās Dace Bicāne. Viņa ar apbrīnu stāsta par savām dziedātājām. Četrām jau pāri septiņdesmit – Dzidrai Šteinai, Maijai Briedei, Guntai Zariņai un Silvijai Āboltiņai,   balsis skanīgas un galvenais – prieks dziedāt un vienmēr enerģija un azarts to darīt. Ansamblī dzied astoņas kundzes. Trīs no viņām savulaik dziedājušas korī, trīs dzied tagad. “Lai dziedātu ansamblī, ir jābūt pieredzei, katram dziedātājam jābūt stabilam, nevar paļauties uz citu. Ansamblī nevar dziedāt līdzdziedātāji,” vēl piebilst vadītāja.
 Pēc veiksmīgās piedalīšanās Vidzemes konkursā līgatnietes jau gatavojas koncertiem gan pašu mājās kultūras nama atklāšanas reizei, gan senioru kolektīvu festivāliem dažādos novados.
 Sieviešu vokālo ansambļu grupā Jaunpiebalgas sieviešu vokālais ansamblis “Post scriptum” konkursā ieguva 36.33 punktus, bet Stalbes “Pārgaujas lakstīgalas” – 35 punktus. Vērtējumu tabulā kolektīvi ir vidusdaļā ,un tas ir labs rādītājs.
 Vidzemes vokālo ansambļu konkurss Cēsīs ne vienam vien klausītājam sagādāja skaistu, muzikālu dienu. Žēl, ka tas neizvērtās par plašiem svētkiem, jo ģimnāzijas zālē vienkārši nav tādu iespēju. “Kāpēc gan Cēsīs jau gadiem nav neviena augsta līmeņa ansambļa. Ne sievu, ne vīru, ne jauktā?” ejot ārā no zāles, sacīja kāda klausītāja. Viņas teiktais rosina pārdomas. Ne jau pilsētā trūkst labu dziedātāju. Un ansambļi kļūst aizvien populārāki.
2011-04-18
Laika ziņas
Aptaujas