Jaunumi
Sestdien, 12. janvārī, Līgatnē notiks galda tenisa turnīra trešais posms

 Sestdien, 12. janvārī, plkst. 11.00 Līgatnes Sporta centrā notiks jau trešais galda tenisa turnīra posms. (Par dalību lūdzam interesēties pa tālruni 26403559) Šajā demokrātiskajā sporta veida pie mums iespējams trenēties trenera Uldas Sūnas vadībā. Nodarbības Līgatnes Sporta centrā notiek pirmdienās un trešdienās plkst. 14.00.

Publicējam ieskatu trenera sportiskajās gaitās.                  

Iz manas sportiskās dzīves

Savu pirmo sportisko medaļu izcīnīju 6 gadu vecumā - 1965. gadā riteņbraukšanas sacensībās. Tajā laikā pie Latvijas slavas debesīm mirdzēja Jāņa Lūša zvaigzne. Arī es gribēju iet viņa pēdās, mest šķēpu pāri futbola laukumam. Skolas gados tas izdevās tīri labi. Valkas rajonā man nebija pretinieku, bet republikā gan tādi atradās. Sapnim nebija lemts piepildīties, jo, pārejot no īsā (sieviešu) šķēpa uz garo, atvelkot to, es pat nevarēju dabūt metiena leņķi, šķēpa gals atdūrās pret zemi. Tādēļ mans mazais augums pielika šai sporta disciplīnai punktu.

Sportošana turpinājās, sacentos sprintā, orientēšanās sportā, sporta dejās utt., bet īsto, savu sporta veidu izvēlējos jau vēlāk, kad strādāju par sporta metodistu–instruktoru MRS (mežu rūpniecības saimniecībā). Mums, mežiniekiem, katru gadu bija spartakiāde, un tenisa komandā vajadzēja trīs spēlētājus. Smiltenes MRS bija superīgi spēlētāji – Viesturs Jundzis un Aigars Rubenis, bet trešā vispār nebija. Tad man kā sporta šefam nācās ņemt raketi – “lāpstu” rokās un sākt dīdīt bumbiņu. Sākums nebija viegls, nācās izprast, kāpēc bumbiņa atlec tā un ne citādāk. Noskaidrot, kādas gumijas der vai neder manam spēles stilam. Protams, arī ar tenisa partneriem bija problēmas.

Ķēros vērsim pie ragiem – daudz eksperimentēju. Nodibināju BIIC (bērnu interešu izglītības centrs) galda tenisa pulciņu, lai kļūtu meistarīgāks pats un trenētu jauno galda tenisistu paaudzi. Tā ārpus pamata darba no 1986. gada strādāju par treneri un vadīju GTK (galda tenisa klubs) “Vidzeme” Smiltenē.

2008. gada ekonomiskās krīzes dēļ slēdza daudzas sporta sekcijas un pulciņus. Protams, tas skāra arī manu sporta veidu. Pirmskrīzes laika posmā bijām ieguvuši 2. vietu Latvijas čempionātā. Divi mani audzēkņi – Uģis Stačs un Māris Raiskums tika Latvijas galda tenisa izlasē un spēlēja Krievijā un Vācijā. Mana jaunākā meita izcīnīja Lauku jaunatnes čempiones nosaukumu. Pats arī nesēdēju rokas klēpī salicis, 2001. gadā nopelnīju bronzas medaļu Trīszvaigžņu spēlēs Preiļos. Esmu bijis Latvijas veterānu izlases sastāvā un piedalījies starptautiskajās sacensībās Zviedrijā, Dānijā, Igaunijā un Šveicē.

Pasaules čempionātā Lucernā uzplaiksnīja veselības problēmas. Kopš tā laika nopietnai sportošanai tika pielikts punkts. Lai galīgi neaizmirstu iemaņas tenisā, pāris reizes gadā cenšos piedalīties maznozīmīgākās sacensībās. Uzkrātie “vecie tauki” bija pietiekoši, lai šajos pēdējos desmit gados būtu Siguldas un Ropažu čempions, Saulkrastu, Bauskas un Talsu sacensību medaļnieks...

Treneris Uldis Sūna. Foto no personīgā arhīva

Kāpēc galda teniss? Tas ir ļoti demokrātisks sporta veids, bez vecuma, fizisko parametru un pat veselības ierobežojumiem. Esmu redzējis mačus, kur astoņgadīgs puisītis, kuram degungals knapi virs tenisa galda, uzvar divmetrīgu “veci”. Pats arī esmu dabūjis kapitāli “bietē” no pusaudzes Vīlandē. Pēc tam tikai uzzināju, ka uz sacensībām bija ieradušās Krievijas valsts jaunatnes izlases meitenes. Eiropas čempionātā Gēteborgā nācās spēlēt ar zviedru, kurš kā invalīds atradās ratiņkrēslā. Sacensībās 90 gadīgi vecīši “atčāpo” līdz tenisa galdam, bet, sākoties spēlei, tie pārvēršas un spēlē kā īsti sportisti. No viņiem jāuzmanās, jo parasti spēlē ar ļoti “indīgām” raketes gumijām, kur tenisa bumbiņa “cilpo” kā zaķis pa galdu. Daudziem spēlētājiem ir speciālas raketes ar rokturī iemontētiem bumbiņas pacelšanas mehānismiem – piesūcekņiem, lai no grīdas paceltu bumbiņu.

Kad strādāju Brantu pamatskolā, ne tikai vadīju tenisa pulciņu, bet arī moderno deju pulciņu. Līdz ar to zālē atradās mūzikas aparatūra, audzēkņi atnesa savas iemīļotākās mūzikas kasetes, tad mums sākās dažu stundu “ballīte” pie tenisa galdiem ar maģiskajām tenisa bumbiņām...

Labprāt dotu savu ieguldījumu, lai popularizētu šo olimpisko sporta veidu mūsu novadā.

Galda tenisa entuziasti Līgatnes Sporta centrā. Foto no personīgā arhīva

Apbalvojumu siena. Foto no personīgā arhīva

 

Uldis Sūna

Galda tenisa treneris

 

2019-01-12
Laika ziņas
Aptaujas