Jaunumi
Skolotāju-ekspertu, tālākizglītotāju sagatavošana

Valsts izglītības satura centrs sadarbībā arbiedrību "Mūžizglītības un kultūras institūts "Vitae"" martā uzsācis īstenot skolotāju tālākizglītotāju sagatavošanu par pilsoniskās audzināšanas jautājumiem visos Latvijas reģionos. Kursi tiek organizēti Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros un ir Valsts izglītības satura centra projekta “Pilsoniskās līdzdalības un labo darbu maratons” pirmais posms.

Par vienu no reģionālo apmācību centriem izvēlēta Priekuļu vidusskola. Pilnveidot savu profesionālo kvalitāti un apgūt metodes darbā ar pieaugušajiem apņēmušies un apmācībā kopā ar pedagogiem no Valmieras, Limbažiem, Valkas, Apes iesaistījušies pedagogi no Amatas pamatskolas, Līgatnes, Raunas, Stalbes, Priekuļu un Vecpiebalgas vidusskolas, Līvu pamatskolas, Cēsu Pilsētas vidusskolas, Cēsu 1. pamatskolas un Priekuļu tehnikuma.

Kursu ietvaros skolotāji strādās ar dažādām darba metodēm: lekcija, diskusija, individuāls, pāru, grupu darbs, situāciju analīzes, lomu spēles un etīdes utml., praksē īstenos vismaz vienu kursos apgūto metodiku savā izglītības iestādē par pilsoniskās līdzdalības jautājumiem, piedalīsies radošās darbnīcas organizēšanā rudens brīvlaikā, piesaistot tās darbībā arī vienu skolēnu un vienu vecāku pārstāvi no savas skolas. Kā arī vadīs 12h kursus savā vai citā izglītības iestādē, saņems profesionālu atgriezenisko saiti par kursu vadīšanu, izveidos savu kursu vadītāja profesionālo portfolio, tajā izmantojot jau izstrādātos kursu materiālus, tos papildinot ar savu pieredzi un saviem materiāliem.

            Kursu programmas autors Rolands Ozols, viņš arī nodarbību vadītājs par metodikas jautājumiem pilsoniskās audzināšanas un kursu vadīšanas jautājumos.

            Kursi tiek īstenoti ar valsts finansējumu un biedrības "Vitae" līdzfinansējumu.

            Pirmā tikšanās reize Priekuļu vidusskolā jau noritējusi darbīgā, pozitīvā un izaicinājumiem bagātā nodarbībā. Nākamā apmācību reize – aprīlī.


Publicēts 2017. gada 27. martā

2017-03-27