Jaunumi
Tie nav joki!

Jau trešo gadu Līgatnes novada vidusskolā tiek organizēts zinātņu vakars. Un, tā kā parasti tas notiek pašās marta beigās, tad 1. aprīlim par godu nosaukums ir “Tie nav joki!”. Skolai ir izveidojusies lieliska sadarbība ar Z(in)OO centru no Cēsīm; šogad speciālistu vadībā skolēni darbojās Lego un konstruktoru darbnīcās, kā arī vēroja aizraujošus eksperimentus. Dažādas aktivitātes bija sarūpējuši arī mūsu skolas skolotāji. Bērni kopā ar vecākiem būvēja makaronu tiltus, risināja matemātiskas problēmas, izmēģināja apelsīnu sulas iedarbību uz baloniem, vēroja vulkānu un tornado veidošanos miniatūrā, kā arī daudzas citas interesantas lietas. Spēka klasē, veicot fiziskās aktivitātes, noderēja angļu valodas, ģeogrāfijas un reizrēķina zināšanas.

Pēc pasākuma, izvērtējot to, kas izdevās un kas būtu jāmaina, skolēni atzina, ka vislabāk paticis būvēt tiltus, konstruēt robotus, darboties ar Lego, eksperimentēt pašiem un vērot eksperimentus. Tika ierosināts, ka vajag vairāk laika nodarbībām, ilgāku pasākumu, demonstrējumus ar baloniem un burbuļiem, kā arī vakariņas (ne tikai našķus) skolā.

Paldies skolēniem un viņu vecākiem, kas piedalījās pasākumā!

Paldies  Z(in)OO darbiniekiem un skolotājiem, kas to visu organizēja!

Estera Serkova kopā ar klasesbiedrenēm, būvējot makaronu tiltu.  Beātes Kobilinskas foto

 

Dāvis Mieriņš, Rūdis Emīls Zelčs, Diāna Kvitka un Nika Nikola Kobilinska zinātņu vakara nodarbībās. Beātes Kobilinskas foto

 

Kristofers Nordvigs un Rolands Ķiņķeris Z(in)OO aktivitātēs. Daces Bicānes foto

 

Līgatnes novada vidusskolas skolotāja

Aija Ziediņa

 

2017-04-17