Jaunumi
Var pieteikties semināriem par bērnu uzraudzības pakalpojumiem nestandarta darba laikā

Labklājības ministrija aicinām piedalīties projekta "Elastīga bērnu uzraudzības pakalpojuma nodrošināšana darbiniekiem, kas strādā nestandarta darba laiku" ietvaros organizētajos reģionālajos semināros.

Semināru mērķis ir veicināt informētību par darba un ģimenes līdzsvara politiku un principiem un rosināt paliekošu rīcības maiņu, daloties ar uzņēmumu un iestāžu labās prakses piemēriem, informējot par instrumentiem darba un ģimenes līdzsvara sekmēšanai un iespējamiem atbalsta risinājumiem darbinieku bērnu pieskatīšanai netipiskajā darba laikā.

Semināros piedalīsies AirBaltic, Bite, Wunder Latvija, Valmieras Stiklašķiedraun citu uzņēmumu pārstāvji, kas stāstīs par atbalstu bērnu pieskatīšanai un darba un ģimenes līdzsvaram kā iespējamo atbalsta instrumentu darbinieku piesaistes un noturēšanas stratēģijā. Savukārt projektā iesaistīto pašvaldību pārstāvji un elastīgu bērnu pieskatīšanas pakalpojumu sniedzēji dalīsies pieredzē par dalību šajā projektā. 

Viens no semināru uzdevumiem ir izzināt darba devēju, darba ņēmēju un pašvaldību viedokli un redzējumu par risinājumiem elastīga bērnu pieskatīšanas pakalpojuma turpināšanai pēc projekta beigām, kas būs 2018. gada pavasarī. Tāpēc pasākumā tiek plānotas arī diskusijas un viedokļu apmaiņa.

 

Semināri ir bezmaksas. To norises laiks un vieta:

·         Valmiera - 2017.gada 28.septembris 12:30 - 16:00, Viesnīca “Wolmar”, Tērbatas iela 16a

·         Jelgava - 2017.gada 5.oktobris 12:30 - 16:00, Jelgavas pilsētas pašvaldības pieaugušo izglītības iestāde "Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs", Svētes ielā 33

Semināru programmas var apskatīt šeit (informācija var tikt precizēta):

Valmiera - http://www.lm.gov.lv/upload/aktuali2/priorita%CC%84tes_2014_2016.pdf

Jelgava - http://www.lm.gov.lv/upload/aktualitates/a2/jelgava_05.10.2017.pdf

Ņemot vērā, ka vietu skaits ir ierobežots, lūdzam interesentus pieteikt savu dalību seminārā, aizpildot pieteikuma formu līdz 2017.gada 25.septembrim:

Valmiera - https://goo.gl/forms/BG8hxHaRMR90xjNV2

Jelgava - https://goo.gl/forms/ZEPu60X4ZP3NCOHF3 

Projekts ir pirmais Baltijas valstīs īstenotais projekts darba un ģimenes dzīves saskaņošanai praksē, izmantojot subsidētus bērnu aprūpes pakalpojumus. Projekts tiek līdzfinansēts Eiropas Savienības Nodarbinātības un sociālās inovācijas programmas (EaSI PROGRESS) 2014.-2020.gadam ietvaros. Tā mērķis ir attīstīt elastīga laika bērnu aprūpes pakalpojumu vecākiem, kas strādā nestandarta darba laiku, izveidojot ilgtermiņa modeli šo pakalpojumu subsidēšanai un veicinot vecāku nodarbinātību un darba un ģimenes dzīves saskaņošanu.

 

Informāciju sagatavoja:

Egils Zariņš, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists, 64331829, egils.zarins@lm.gov.lv

 

 

2017-08-30
Laika ziņas
Aptaujas