Jaunumi
10. augustā aicinām uz Pārceltuves svētkiem

10. augustā plkst. 13.00 pie Līgatnes pārceltuves norisināsies "Pārceltuves svētki".

Svētku gaitā izveicīgākajiem un drosmīgākajiem tiks rīkotas īpašas sacensības, kuru iedvesma nāk no piedzīvojumiem ap Līgatnes pārceltuvi, koku pludinātājiem un maluzvejniekiem.

PĀRVARI GAUJU PA PRĀMJA TROSI

Izsenis līgatnieši mēģinājuši pārvarēt Gauju pa prāmja trosi. Dažam tas izdevies veikli, cits dabūjis papeldēt Gaujas ūdeņos. Kā veiksies Tev? Vai Tu to spēj? Un, ja spēj, tad cik ātri?

LĪGAVAS PĀRVEŠANA PĀR GAUJU

Sacensībās piedalās divi dalībnieki - puisis un meitene. Šķietami - kas var būt vieglāk, kā šķērsot Gauju laivā, pietauvoties precīzā vietā un aizvest līgavu kalnā... Bet vai tā ir? Vai Tu to spēj? Un, ja spēj, tad cik ātri?

MITRĀ BAĻĶIS

Gaujā daudzus gadu desmitus tikuši pludināti baļķi. Prasmīgākie plostnieki ne tikai meistarīgi sēja plostus un aizveda tos pat līdz jūrai, bet arī paši "kuģoja" pa Gauju stāvot uz viena vienīga baļķa. Joprojām arī mūsdienās ir meistari, kas to pieprot. Gaujas Mitrais ir viens no viņiem, kurš nodemonstrēs, ka tas ir iespējams, un dos iespēju Tev pašam pamēģināt. Vai Tu to spēj? Un ja spēj, tad cik ilgi vari nostāvēt ūdenī uz baļķa?


Svētku laikā apmeklētāji un sacensību dalībnieki tiks cienāti ar uz ugunskura gatavotu zivju zupu. Būs iespējas apskatīt "Tautas zvejniecības aroda muzeju" (Maluzvejnieku muzeju). Māris Mitrēvics (Gaujas Mitrais) stāstīs par koku pludināšanu Gaujā, par maliķu tvarstīšanu u.t.t. Visiem būs iespēja iepazīt un izmēģināt spēkus uzsitot "Vikingu loto". Un vēl, un vēl, un vēl...Tiekamies 10. augustā pie Līgatnes pārceltuves.

Pasākumu atbalsta: Līgatnes novada dome, biedrība "Līgatnes krasti", "Gaujas ilgtspējīgas attīstības biedrība".

2019-08-09