Jaunumi
Šodien, 18. jūnijā notiks Open Street Map kartes zīmēšanas pasākums Līgatnē

Kā rodas kartes? 

Jeb OpenStreetMap kartes zīmēšanas pasākums Līgatnē 18. jūnijā 

OpenStretMap projekts sadarbībā ar Līgatnes (tūrisma informācijas centru|pašvaldību) 18. jūnijā Līgatnē rīko otro OpenStreetMap kartes zīmēšanas pasākumu. Pasākuma mērķis būs pilnveidot Līgatnes novada karti, kas visiem ir brīvi pieejama internetā www.OpenStreetMap.org projekta mājaslapā.

Aicinām pievienoties visus, kam ir interese apgūt kartēšanu, iemācīties darboties ar GPS (GPS iekārtas dalībniekiem nav obligātas) un izstaigāt mazāk zināmas Līgatnes takas un taciņas. 

Kas ir OpenStreetMap un ar ko tā atšķiras? 

OpenStreetMap ir vispasaules brīvprātīgo veidota karte, kas bez maksas pilnībā pieejama jebkuram. Tā ir kā Vikipēdija, kurā pieejami kartogrāfiskie dati. Šobrīd OpenStreetMap ir labākā vispasaules karte, kuras dati ir brīvi pieejami.

Kartes veidošanā iesaistītajiem kartes pilnveidošana var kļūt par aizraujošu brīvā laika pavadīšanas veidu un iemeslu iepazīt savas dzīvesvietas apkārtni.

Jau šobrīd Līgatnes apkārtnes karte ar OpenStreetMap (OSM) entuziastu palīdzību ir uzlabota un galvenie ceļi un objekti tajā jau atrodami. Ar Jūsu un OSM speciālistu palīdzību mēs varētu karti papildināt, pievienojot tūristiem un pašiem interesantu un noderīgu informāciju.

Šādas kartes priekšrocība ir arī iespēja operatīvi mainīt un pievienot objektus, iezīmēt jaunus maršrutus utt. Līgatnes pilsētā, kur dažkārt pēc māju numuriem ir ļoti grūti atrast pareizo adresi, šāda karte būtu liels palīgs. Tāpat OSM iespējams iezīmēt gājēju taciņas un meža stigas, kas lieliski noderētu novada viesiem.

Ko mēs darīsim?

Pasākumā būs iespējams uzzināt, kā var piedalīties kartes veidošanā. Tā būs gan praktiska datu ievākšana svaigā gaisā, gan šo datu pēcapstrāde un ievadīšana OpenStreetMap.

Lai piedalītos, nav nepieciešamas priekšzināšanas – OpenStreetMap projekta dalībnieki izskaidros darbības principus un demonstrēs tos praksē.

Datu vākšanā iespējams piedalīties kājāmejot, braucot ar velosipēdu, motociklu vai automašīnu – tas atkarīgs no jūsu vēlmēm un iespējām. Līdzīgos pasākumos visā pasaulē piedalās ģimenes ar maziem bērniem, bet vecākais zināmais projekta dalībnieks drīz svinēs deviņdesmito dzimšanas dienu.

Pagājušā gada jūlijā projekta dalībnieki rīkoja līdzīgu pasākumu Cēsīs. Tas bija veiksmīgs pasākums, kura rezultātā Cēsu karte tika nozīmīgi uzlabota.

Ja pieejami, vēlams līdzi ņemt GPS iekārtas un datorus, bet piedalīties iespējams arī bez šīm ierīcēm. 

Uzzināt vairāk par OpenStreetMap 

Pielikumā papildinformācija par OpenStreetMap.

Šeit jūs varēsit izlasīt par OpenStreetMap pielietojumu pēc Haiti zemestrīces, ASV Baltā nama programmā, Gruzijā, riteņbraucēju un orientieristu kartēs, kā arī citur.

Vairāk par to, kas ir OpenStreetMap, var lasīt šeit: 

http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Latvia 

http://www.openstreetmap.org/

Pasākuma programma 

Līgatnes kartes  zīmēšanas pasākuma programma 18. jūnijā 

§     10:00-10:30 Ierašanās Līgatnes kultūras namā.

§     10:30-11:15 Prezentācijas par OSM iesācējiem.

§     11:30-14:30 Praktiskā daļa I – datu ievākšana. Pirms tam būs iespēja uzzināt par datu ievākšanas principiem.

§     14:30-16:00 Praktiskā daļa II – datu ievadīšana

§     Ievākto datu pēcapstrāde un ievadīšana OpenStreetMap

§     Diskusijas un piemēri ar datu importu, datu kārtošanu un apstrādi. Tiks stāstīts par GRASS GIS un Quantum GIS lietošanu.

Aicināti visi interesenti. Vēlams savu dalību pieteikt iepriekš.

Tālrunis: 64153169; E-pasts: info@visitligatne.lv

                

 

 

2011-06-18