Jaunumi
18. oktobrī Augšlīgatnes kultūras namā notiks flautistes Maijas Kļaviņas koncertlekcija "Tembru projekcijas"

Maija Kļaviņa plašākai auditorijai kļuva pazīstama pēc 2017. gada Lielās mūzikas balvas  pasniegšanas ceremonijas, kurā kā nominante kategorijā "Gada Jaunais mākslinieks" uzstājās ar vairumam vēl nedzirdētu mūzikas instrumentu - traversflautu. Taču tā nav vienīgā flauta, kuras spēli Maija studējusi un pilnveidojusi dažādos projektos.

Koncertlekcijas "Tembru projekcijas" programmā ieļautas dažādu laiku un stilu kompozīcijas, kas rakstītas flautas solo. Dažādos flautu tembrus pavada projekcijas, kuras ne tikai paspilgtina vēlamo noskaņu, bet arī ieņem ansambļa dalībnieka lomu. Programmā ietverti izklaidējoši priekšnesumi, kas mijas ar kompaktām, izglītojošām lekcijām par flautas attīstību un tās pielietojumu mūzikā. Katrai flautai piemērots skaņdarbs, kas spilgti atspoguļo instrumenta raksturīgākās iezīmes. Traversflauta karaliski uzbur baroka laika vērtības, koncertflauta izpaužas neierobežotā virtuozitātē, pikolo flautai tuva ir putnu tematika, alta flauta sava elegancē stāsta noslēpumainu leģendu, bet basa flauta, asprātīgā un specefektiem bagātā koncertsoundtraka izpildījumā, pavada izklaidējošu animācijas īsfilmu.

Koncertprogramma ir piemērota un interesanta jebkura vecuma klausītājiem. Skolas vecuma bērnus piesaista projekcijas, pieaugušajiem interesanti šķiet daudzie flautu veidi, klausītājus ar profesionālāku skatu mūzikā aizrauj dažādo tembru krāsainība, taču stāstījumos katrs uzzina ko jaunu un nedzirdētu. 

Koncertlekcija notiks 18. oktobrī plkst. 18.00 Augšlīgatnes kultūras namā. Biļetes:  3 eiro, ar Līgatniešu kartēm un skolēniem - 2 eiro.

Jau mūzikas skolas laikā, mācoties Ivetas Lāriņas flautas klasē, paralēli koncertflautai Maija apguva arī pikolo flautas spēli. Tas turpinājās arī Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā Anda Klučnieka klasē, un, absolvējot doc. Ilonas Meijas flautas klasi JVLMA un iegūstot maģistra grādu mūzikā, Maija publiku jau bija iepazīstinājusi ar dažādu flautu tembriem – traversflautas, basa, alta, pikolo un, protams, koncertflautas. Šajā laikā viņa jau bija studējusi Māstrihtas mūzikas akadēmijā pie Filipa Benuā (PhilippeBenoit) - Nīderlande, papildinājusi zināšanas pie pasaulslaveniem flautistiem – Fēliksa Rengli (Felix Renggli) - Šveice, Filipa Molla (Phillip Moll) – Vācija, Karlo Jana (Carlo Jans) – Luksemburga, JanošaBalinta (Jànos Bàlint) – Ungārija, Barbaras Gisleres Hāsas (Barbara Gisler-Haase) - Austrijas un citiem, taču vislielāko pagodinājumu izjuta, kad pēc sīvas konkurences tika uzaicināta uz meistarklasēm pie Londonas Karaliskās mūzikas akadēmijas profesora Viljama Beneta (William Bennet, London), un vispieprasītākā flautista pasaulē – Denisa Burjakova (Denis Buriakov - London). Arī JVLMA novērtēja Maijas sasniegumus un 2015. gadā pasniedza Arnolda Šturma balvu par radošiem sasniegumiem. Studijas turpināja Senās mūzikas katedrā pie lekt. Kristīnes Stumbures, traversflautas spēli papildinot pie izciliem pedagogiem - Kristofa Hundgeburta – (Christoph Huntgeburth) Berlīne, Pedro Soares (Pedro Soares) - Portu, Lauras Portesorvo (Laura Portesorvo) - Roma, Dorotejas Zēlas (Dorothea Seel) - Minhene un citiem lieliskiem mūziķiem, un pēc senās mūzikas studijām Trosingenā pie izcilās traversflautistes Lindes Brunmairas Tucs (Linde Brunmayr –Tutz) apgūto flautu saimei piepulcējās klasicisma un Hotetēra laika traversflautas

Šobrīd Maija ir viena no aktīvi muzicējošām senās mūzikas cunftes pārstāvēm. Bieži uzstājas gan kā Māra Kupča vadītā baroka orķestra „Colegium Musicum Riga” dalībniece, gan kā orķestra soliste. Daudz koncertējusi ar klavesīnistēm Gertrudu Jerjomenko un Ievu Salieti, kāpusi uz vienas skatuves ar kontrtenoru Sergeju Jēgeru, veidojusi koncertprogrammas kopā ar Lieni Andretu Kalnciemu, Ilzi Gruduli un citiem izciliem māksliniekiem. Koncertlekcija „Tembru projekcijas” ir Maijas ilgus gadus izauklētās idejas rezultāts.

 

2018-10-18
Laika ziņas
Aptaujas